За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 097 717
  • 20 777
  •   4
Отговори
# 20 565
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Година и половина бях със собствен бизнес. Работих от 9 до 2 всеки божи ден, без нито един почивен ден за това време. Не спях, отслабнах 15 кг, косата ми започна да капе. Не си виждах децата, добре, че са що- годе големи и самостоятелни. Използвах първата възможност, продадох на голяма печалба и изчезнах от хоризонта. Оказа се, че съм от хората, на които им е добре да са на заплата. Ако бяхме направили това в друго време, нямаше да се откажа толкова бързо. В момент, когато цените скочиха рязко, не беше моментът да започвам от нулата. Поне си доказах, че мога да го правя. Това ми е достатъчно. Оставям амбициите на другите, аз знам, че на първи вземам заплата, никой не ме търси в почивните ми дни, не ме интересува, че машината е развалена, имам време за семейство си.

# 20 566
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Така, мисля, че си наясно, че не съм толкова глупава и тези неща ги проумявам и дори може и да са били обсъждани.
Няма да влизам отново в подробности какво коства такава промяна, дали случайно няма да има начин със заплата да се изплаща това, което се е изтеглило като заем, за да се развие нещо, и още се влачи изплащането му. Това са наши лични ребуси, които си е наша работа да разрешаваме.
Ти не се оплакваш от заплатата си, аз не се оплаквам - а споделям нещо. Ако го пишех през страница и непрекъснато връщах разговора към темата - можеше да решиш, че е така.
Да, мнението ми, че при съвкупността от различни обктоятелства
(наши помещения, кадърност на Явор, някаква част от екипа, на който може наистина да се разчита, машини), които са стекли около нас можеше да е много по-добре и по-неизсмукващо, но по някаква причина (може да си е тотално в нас) ни изсмуква в повече, отколкото трябва, продължава да е такова.
И по някакъв начин съм решила, че си струва да го спомена тук, защото, както се казва - мисля върху това доста, даже не само напоследък. Иска ми се да разреша проблема, може би.

Прави впечатление обаче рязката ти, и всъщност леко нападателна реакция (също и към споделеното от Lygia, без да знаеш конкретни подробности. Даваш някакви откъснати решения - давайте заплати като в чужбина, например. Дали причината, че заплатите не са като чужбина не се крие не само в злия работодател?)  Защо е такава реакцията ти? По никакъв начин хора, които се главоблъскат с такива ситуации не трябва да споменават за тях, без да им се рекне отсреща - като не ти харесва, сваляй царската корона и ставай бачкатор, така ли? Само да ти кажа, че бачкатори не сме спирали да бъдем, и може би това крепи все още нещата над повърхността.

# 20 567
  • Португалия
  • Мнения: 3 962
.....................

Прави впечатление обаче рязката ..., и всъщност леко нападателна реакция
отделих фразите,защото това е норма във форума
за пръв път ли ти се случва??

......
По никакъв начин хора, които се главоблъскат ......
и, главоблъскането ще продължи-един форум няма да разреши нищо,имайки предвид органичеността на визията на списващите.

аз лично,пиша и описвам проблемните си абстрактно,ако са твърде лични

# 20 568
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Аз пък, за да повдигна още повече градуса на напрежението ще напиша, че се борим като прасета с тиква на два фронта.
Единият май го поддържаме вече по-скоро от сантимент.
Машините са непродаваеми (тотално се променя структурата на тоя бранш, пък и доста са експлоатирани).
И всичко това се случва вече от общо 24 години - реално от ранната ни младост - със своите покачвания и спадове. През част от това време съм работила и допълнително дистанционно за друга фирма, така че имам изградена някаква представа и за тази страна на нещата.

# 20 569
  • София
  • Мнения: 2 231
Мисля си за гените..

# 20 570
  • Мнения: 6 383
Нападателността във форума е меко казано грозна. Това си мисля.

# 20 571
  • Мнения: 8 531
И аз си мисля често за тях и че те са в основата на всичко - характер, външни белези, заболявания...Не случайно са казали хората, че " крушата не ражда ябълки".

# 20 572
  • Бургас
  • Мнения: 16 121
Днес цял ден мисля за съня,който сънувах сутринта,точно преди да ми звънне алармата... Цял ден не съм на себе си....

# 20 573
  • Мнения: 10 503
Мисля си от време на време за реакцията на Кубрат вчера след мача… Сърцат е- националист, бие се за България, ама грам спортсменство няма в него. В такива случаи ме е срам от неговото поведение…

# 20 574
  • Мнения: 40 913
Де, бе. За България се биел... Бие се за себе си, за пари.

# 20 575
  • Мнения: 3 652
Ако Пулев е патриот, тежко и на България.

# 20 576
  • Мнения: 519
Мисля си за страхотното пролетно/лятно време. По цял ден съм на разходка с вода в ръка и не мога да се застоя у нас. И уроци по немски оставих, и рисуване на картини, и всичко.

# 20 577
  • Мнения: 40 913
По цял ден съм на разходка с вода

Eх, как си развалила римата... Wink

# 20 578
  • София
  • Мнения: 2 231
Хаха много добре Simple Smile

И аз си мисля за тая хубава топлина и как се разлистват дърветата. Чудесно време!

# 20 579
  • Мнения: 35 110
Дори ухае на люляк. Толкова е хубаво. Лошото е, че всеки път си казвам : тази година ще прекарваме повече време навън, майната му на готвене , чистене, къща. И пак се затварям и почвам да готвя и шетам.

Общи условия

Активация на акаунт