За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 103 462
  • 20 946
  •   4
Отговори
# 2 235
  • Мнения: 2 747
За жалост и аз се чувствам по този начин и само мисля как искам с началото на  новата година да се променят бещата към по-добро за мен.
Толкова много обичам родителите си и за празниците се прибирам винаги, но ми омръзна всяка година и всеки път като се прибера да ми скапват настроението, и без това си имам моите проблеми.
Искам да си прекарам хубаво при тях, а те все са угрижени, болни, страшно нервни. Все разправии. Не ми е изобщо празнично. Искам просто да си пичина от всичко, а не да се товаря. Измъчвам се, че не мога на себе си да помогна, а на тях пък изобщо.
Искам да ги виждам поне малко спокойни. Много ме натъжават и разстройват.

# 2 236
  • Мнения: 5 820
   И аз се включвам към групата от хора, на която не им се празнува нищо. Нямам настроение. Брат ми се прибра и пак стана голямо напрежение и започнаха караниците. През тази година отношенията с брат ми се влошиха много и това ми тежи много. Дори върви по пътя към окончателно разпадане на връзката ни между брат и сестра.

    Отгоре на това ме хвана един вирус и много тежко го изкарах. Все още съм болна. Изгубих си гласа. Още имам кашлица и лека хрема. Нямам изобщо никакъв апетит, нито вкус и мирис.

  Трябва да се опреш само на себе си. Няма как да очакваш да те подкрепи някого. Всички гледат само себе си. Това е истината.

    Все пак Весели празници на всички.
   

# 2 237
  • Мнения: 513
Баща ми е много озлобен и конфликтен, дори на Коледа не се смили и пак започна да се заяжда, кара и вика.. това в най-голяма степен ми скапва любимия празник, а и живота попринцип. Не може да се промени, защото е на възраст, а и не смята в повечето случаи, че греши, дори напротив - все аз се цупя за "щяло и нещяло". И ми е тъжно, че не можем поне на този смирен празник да има разбитателство... Не искам за пореден път да му прощавам и в момента не си говорим. Какво да правя, бихте ли ме посъветвали? Ясно e, че ще се изнеса, но от гледна точка на взаимоотношенията ни? Той е на 65 и си му е такова държанието, прекалява с алкохола често, а има болно сърце.. колко пъти сме говорили и ревали с мама, а той "Това си е моя работа, виното е като вода, я млъквай.." И подобно грубо, неуважително и лошо отношение, не е всеки ден, но вече е често. Какво бихте ме посъветвали, как да се държа, как да процедирам? Аз си съсипах психиката, спокойствието и младостта за този човек..

# 2 238
  • Мнения: X
И аз постоянно си мисля за проблема, който имам напоследък и който все не се  разрешава. Тъжно ми е, но гледам да си създам някакво настроение. Обаче наистина ми писна последните дни да тичам по магазините и да пазарувам. За Бъдни вечер постни, за Коледа блажно, пък подаръци, пък други ежедневни нужди. Но забелязвам, че хората са много изнервени и сякаш няма чак такова приповдигнато настроение. Днес обиколих няколко големи супермаркета и във всеки един от тях присъствах на разговори на висок глас и спорове. Един мъж дори толкова гадно блъсна пълната количка в жена си,изкрещя й"пазарувай си сама" и си тръгна ..В другия магазин едно семейство така си крещяха, че охраната дойде. Ами то какво е това празнуване-чистене, готвене, слагане на маси...все си казвам, че трябва да замине някъде на Коледа, не да слугуваме и все нещо става...

# 2 239
  • София
  • Мнения: 2 240
Съчувствам за всичко, което прочетох. Съжалявам, че някой някъде се чувства така. Аз също имам своите тревоги и страхове. Надявам се някак да има сила за всички да продължат напред с всичко това. Все има нещо, за което да сме благодарни, че го има, че ни има.
Бъдете здрави. Пожелавам на всички здраве, сила и спокойствие. И всеки да срещне своето щастие, нещото заради което да иска и да продължава, да благодари.
За това си мисля напоследък и за още неща, които се опитвам да не мисля.

# 2 240
  • Мнения: 4 611
барабанче, няма какво да направиш, освен да престанеш да му обръщаш внимание ако можеш и да се изнесеш от вас възможно най-скоро.

# 2 241
  • Мнения: 652
Барабанче, за съжаление и от моя опит с баща ми не мога да ти помогна. Пушенето и пиенето са такива пороци, че направо трепери над тях да не му ги вземе някой. Опитвахме с майка ми какви ли не разговори, но той само се изнервяше и резултат 0. Оставихме го да прави каквото си иска... Не знам на колко години си, но мисли за себе си - животът ти предстои.

# 2 242
  • Мнения: 513
Ох, не знам... съсипвам се само като чуя от другата стая как се излива ракия или вино в чашата му... и като знам, че има болно сърце + 363356 лекарства. Но да, ефект от нищо няма за огромно съжаление, колкото и да искам да му помогна.. страх ме е много, че един ден като си отиде най-вероятно от това, ще се обвинявам,че съм седяла безучастно и не съм помогнала да спре (въпреки че реално направих всичко възможно).

# 2 243
  • Мнения: 2 747
Аз те разбирам, понеже и моя баща е по подобен начин и толкова години наред се мъчех с думи, с добро , със съвет, а в последствие и с примери какво може да си причини. В сферата на медицината бях. Но не и не и вдигнах ръце и го оставих да прави каквото иска. А майка нищо не му казва и прави по въпрпса.
На мен ми е много мъчно и болно и се съсипвам всеки път, като си дойда ори тях. Идвам си рядко при това .
За жалост според мен, ако човек дам не осъзнава нещо и не иска той самият да го промени, няка как насила ние да направим нещо... Чувствам се по същия начин, както в горния пост дамата. Все едно нищо не правя и един ден, ако стане нещо, ще се обвинявам, че нищо не съм направила

# 2 244
  • Мнения: 4 611
Вие не можете да им помогнете за съжаление, освен ако те не пожелаят. Не се самообвинявайте, изобщо не е по вашите сили това нещо.

# 2 245
  • Мнения: 4 942
Весела Коледа на всички! Желая ви само със здраве и доброта да е изпълнен животът ви! 💋🎄🎁

Мисля си все за тъжни неща... Така ми се иска с настъпването на новата година да ми се случват само хубави неща! Пожелавам си само здраве!!!

# 2 246
  • Мнения: 2 747
Честито Рождество Христово! Най-важното ви желая-здраве.
Пожелавам си за себе си и близките ми да сме здрави и да се случват повече хубави неща.
Мисля си как искам да виждам и усещам спокойствие и мир около себе си, как повечето хора около мен са тъжни и нямат празнично настроение, как ми се иска Коледните празници да не се мерят в пищни и тежки трапези и скъпи подаръци. Мисля си, че по-скоро ми липсват емоциите и вълнението от детството покрай празниците. Липсват ми хората, които обичам и ги няма.
Мисля си колко престорено и изкуствено е всичко. Искам да не сме такива тъжни.

# 2 247
  • Мнения: 5 820
     Весела Коледа на всички. Желая на всички най-важното нещо - Здраве. Весело изкарване на Коледа на всички.   

   Барабанче, разбирам ви много добре за баща ви. Не можете да го промените. И моят баща си знае своето и често ме кара да излизам извън релси. Баща ми е скандална личност и само едно мнение съществува. Не зачита мненията на другите. Деспотична личност е, която иска да контролира и командва хората около него. Той много ме натоварва и депресира. Освен на себе си, на никой друг не вредим.

   

# 2 248
  • Мнения: 513
Благодаря на всяка една от вас за подкрепата, съветите и помощта в това празнично време. Наистина го оценявам и съм ви благодарна! Пожелавам ви от сърце весели празници и по-добра нова година! 🙏💜

# 2 249
  • Мнения: 1 167
Усмихнете се, животът е прекрасен дори и когато отпред има тъмни завеси. Винаги има и по-лошо, и по-лошо. Не можах да се зарадвам на празниците заради новината за смъртта на майката с двете дечица:( сърцето ми се къса. Защо Господ позволява това да се случва ?
Скарах се с родителите ми, защото често съм ходила при тях .Всяка събота и неделя. Много ми стана болно.За капак се разболях. Просто ...

Общи условия

Активация на акаунт