За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 098 431
  • 20 793
  •   5
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 62 595
Да се учим, да работим, да строим живота нов ...
Винаги е имало рентирери ... е, известно време бяхме против тях, сега сме против тези, които бяха против рентиерите, но пък не оби4аме рентиери ... що за микс сме?

Глупости! По друг начин не си заслужава да коментирам написаното от теб.

И какво, Кристина, да й постелем червената пътека за това, че плаща данъци в България ли? Айде, бе, толкова ли низко сме паднали! Щом е собственик, е задължена да плаща данъци.

Мира, и аз се чудех каква дума да сложа, ама това се наложи като термин. Най-описателното, което се сещам е да минеш на по-ниска предавка в живота, да живееш за себе си. Дауншифтърите са в няколко разклонения - едните офисни люде искат да живеят на село, други да пътешестват, а трети го удрят на хипарска история с духовното израстване. Най-често дават под наем жилищата си и каквото са изработили или наследили и живеят от това. Казват му работа върху себе си, а всъщност нищо смислено не правят, за пет пари работа не вършат, изживяват се като пубери с кредитна карта.

# 286
  • Мнения: 18 560
И защо автоматично се решава, че начина на живот на тази жена не бил съзидателен? Защо така мисилте?
 Тя е работила години наред, както се каза. Може да е постигнала онова, които иска. Може да е градила, може и сега да гради, може да има други занимания, които да и носят радост и удовлетворение.
Това няма как да го знаем.И да,категорично завистта може да бъде причина въпросната дама да е критикувана и обсъждана.Хората са зли и злобни, а някои от тях просто се чувстват длъжни да си критикуват, да си говорят празни приказки.
Разбира се може и да не е това.Може просто пък наистина да се чудят и не приемат подобен начин на живот, за тях това да е празно съществуване-ок, всеки има право на мнение.
 За едни живота е нон стоп да се доказват някъде си, да постигнат целите си, да са на върха на професията, за други-да са домакини и майки, за трети да си живуркат и да се забавляват по коротите.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 19:49 от Каролин Бингли

# 287
  • Мнения: X
Звучи ми доста смислено да си живееш живота, след като години наред си бачкал като вол и сега това ти се отплаща под формата на спокойствие и топла храна. Дай, Боже, всекиму.

# 288
  • Мнения: 18 560
Звучи ми доста смислено да си живееш живота, след като години наред си бачкал като вол и сега това ти се отплаща под формата на спокойствие и топла храна. Дай, Боже, всекиму.
+1

Аз се радвам на такива хора, дори ги вземам за добър пример и дано има все повече такива  Simple Smile

# 289
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Аз пък нямам нищо против да съм рентиерка, ама съм изтеглила късата клечка и няма Simple Smile

# 290
  • Мнения: X
Андариел, никой не желае да му постилаш червен килим. Хората искат да бъдат оставени на мира, да си живеят както искат. Та нали точно оттам тръгна тази насока на разговор, от постовете на момичетата, че близките им се бъркат, защо си купуват апартамент, защо не живеят под наем, защото са си намерили работа в друг град, а не в родния им. Проблемът е в това, че ти реагираш по абсолютно същия начин като тези роднини, защо да се живее така, а не онака...ми защото сме различни, бе Андариел Simple Smile Толкова ли не можеш да разбереш, различни сме. Защо това различие те дразни, при положение, че не те засяга лично, не знам.
То става като безсмислените спорове, едно дете ли трябва да имаш, или десет, или изобщо не трябва да имаш дете. Да гледаш куче или коте, или да не понасяш любителите на животни, да сме вегани или не, да живееш с брак или без брак. Няма универсална формула, но е много неприятно като се държи сметка и се етикитира чуждият живот.

# 291
  • София
  • Мнения: 62 595
Уау, зли, злобни...!
Нормалният човек, в добро психично здраве, не е прост консуматор, а създаващ някакви неща и оставя някакви неща след себе си. Особено ако е показал, че има качества за това. За това става въпрос. То дори не е до бачкането като вол, а до това дали виждаш смисъл в това бачкане. Затова казвам, че е личностова криза на средната възраст, когато човек осъзнава, че голямата заплата и драпането нагоре е едно голямо нищо, защото е абсолютно заменим, дори няма да го помнят. Не е като са е бил СЕО или да е движил собствен бизнес. Все са управленски кадри, но така и не станали първи - началник отгоре, по-малки началници отдолу и той копае ли копае офисните коридори.

Кристис, айде стига с клишетата, че сме били различни! Никой никого не закача - да си живее както иска. Какво сега, забранено е да се коментират някакви социални явления ли? Или да ти искам разрешение?

# 292
  • Мнения: 4 303
Аз пък нямам нищо против да съм рентиерка, ама съм изтеглила късата клечка и няма Simple Smile
Е, ти пък, няма! Не бъди черногледа, може в някой друг живот! Joy

# 293
  • Мнения: X
Никой не ти забранява, но си прочети сама постовете и дано забележиш агресията, заядливият тон и нервността си. Явно зле ти се отразява съзидателният живот и предполагам, че като те четат много хора биха предпочели да общуват с "дауншифнатните", отколкото с теб. Wink

# 294
  • София
  • Мнения: 62 595
Благодаря за психодиагностиката! Сега по-добре ли се чувстваш? Някак по-извисена?

Ако човек каше $писна ми от всички, не виждам смисъл в това, което правя, имам достатъчно пари и мога да си го позволя, майната ви, отивам на село$, го приемам като честна позиция. Обаче дрън-дрън от типа, който ти го пишеш, няма как да ме впечатли. Разбира се, дауншифтърите си слагат ореол на духовност, говорят ти с красиви клишета. Нищо ново - някакъв римейк на 70-80-те.

Сетих се за един герой, май от Чехов беше, дори не му помня името, та въпросният герой беше на каторга, и трябваше да строи някаква каменна стена. И вместо да е угнетен, изтормозен, той открива красотата на зидането, и дори когато $работния ден$ свършва, той с огромно неудоволствие напуска стената, защото това вече е неговата стена, красива, здрава. Има такъв тип хора, които дори в най-лошите условия строят, а не казват $работя като вол и затова дауншифтвам$.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 20:33 от Andariel

# 295
  • Мнения: X
В случая жената може книга да пише или да рисува, не сме наясно с житието й, че да коментираме крайно.
Ако имам финансова независимост веднага се оттеглям на село да гледам зарзавати, пък нека водя празно и лишено от смисъл съществуване.

# 296
  • София
  • Мнения: 62 595
И колко ще гледаш ей така? Ако си в нормално състояние, няма да те свърти само да си отглежаш салатата, а ще искаш да направиш още нещо. Ще започнеш да се интересуваш от разсади, от напояване, пък като стане по-голяма реколтата ще тръгнеш да мислиш дали да не започнеш да продаваш...

# 297
  • Мнения: X
Там е работата, че не е задължително. Мога съвсем спокойно да работя с кеф и удоволствие само за собствената си прехрана и да запълвам времето с книжки и форума  Wink .

# 298
  • София
  • Мнения: 17 283
Ама, Анди, тя жената точно това е казала, честното дето му викаш - прегорях от работа, скапах се, сега мога да си позволя да не работя и да живея на хубавото българско море. Така че не е като да разтяга локуми, честна си е.
Има и нещо друго, няколко години ще поживее така и ще потърси следващото си нещо, такива хора не си стоят на Д-тата вечно. Просто понякога стресът наистина е твърде голями на човек му трябва повече време за рестарт. Тези, които са работили здраво, пак ще работят, то не ги свърта Simple Smile. И аз се бях дауншифтнала на ниска неотговорна и лежерна позиция покрай забременяването, раждането на дъщеря ми и връщането на работа след него, но ей го, тя расте, мен не ме свърта, промених се пак Simple Smile.

# 299
  • София
  • Мнения: 62 595
Именно, по.скоро дразнещи са тези, дето се пишат техни фенове, все едно голямо геройство са извършили. Ох, ах, ма, плащала данъци! Ми, ще плаща, къде ще иде!  А то си е най-обикновена човешка постъпка.

Има един... как да го кажа, дауншифтър-екстремист, който уж се забил в гората и си направил ферма за крави, отказал се от милионите, а после стана ясно, че човекът и това е превърнал в бизнес и продава био млякото от кравите. Обаче има една камара кресливи, които обясняват как се бил отказал от цивилизацията и отишъл да рие кравешки лайна и да се моли на Господ.

Общи условия

Активация на акаунт