За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 114 459
  • 21 205
  •   4
Отговори
# 9 150
  • Мнения: 7 952
Днес стават три години без дядо. Почти 4 без татко, една година без баба. Една къща опустя като с щракване на пръсти.
Мисля за най-добрата ми приятелка. Свито ми е сърцето. Правя каквото мога, за да помогна. Тя е шепа кокали едва, как намира сили да продължи... Не знам.
Защо адът се стоварва над главите на добрите хора. За това мисля. Че другата неделя трябва да запаля свещичка на гроба на дете. Толкова ми липсва...

# 9 151
  • Мнения: 5 262
Аз се чудя как се справя човек , ако се разправя с лъжлзовци .

# 9 152
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Днес стават три години без дядо. Почти 4 без татко, една година без баба. Една къща опустя като с щракване на пръсти.

Дядо, баба, чичо и татко... Всичките си заминаха. Нощта срещу Задушница ги сънувах всичките, бяха заедно. Усмихваха се, бяха щастливи, а аз се събудих мокра от пот и рев. Толкова ми липсват всички!

# 9 153
  • France
  • Мнения: 12 959
Монстърчето се събуди с рев от сиестата и сега си доспива при мен в леглото. Едно ми е хубаво да чувствам топлото му телце до мен. И то да ме чувства. Не знам защо напоследък все си мисля дали ще ме помни, ако умра. И дали следващата ще го обича или ще го тормози.

# 9 154
  • Мнения: 1 000
Оф, никой няма да обича децата ни, колкото нас.
И аз се замислям понякога, че трябва да си пазим здравето, поне докато сме им така нужни.
Но не искам и да се оставям да живея във вечен страх и да ставам хипохондрик.
Да са ни живи и здрави, та и ние покрай тях, за да им се радваме максимално дълго 😍

# 9 155
  • София
  • Мнения: 62 595
То май излиза, че трябва да си пазим здравето заради децата си и родителите си - ние сме по средата и трябва да сме на линия и за едните, и за другите. Много пъти така ми идва отвътре, дори не заради самата мен, да рече човек аз да се наживея, а заради отговорността.

# 9 156
  • Мнения: 1 000
Да, така е. Сестра ми е извън БГ от 20 години.
Когато и споделям, че и аз мисля така да направя, усещам че се натъжава.
Казва "  Знам, че звучи егоистично, но ми е много спокойно, че ти си там".
Та го мисля и това. Отгледали са ни и когато имат нужда от нас да ни няма....Ех, вини.

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 20:13 от Monet

# 9 157
  • Мнения: 5 262
Monet на сестра ти не и е леко заради това.Знам . И тя нищо не може да направи, но е супер човек да признава и да ти благодари.

# 9 158
  • Мнения: 624
Все по-често си мисля, че за мен няма бъдеще в България. 😔
Толкова много ми се иска нещата да започнат да се оправят, да изградя живота си тук, не само да оцелявам...
Да имам доверие в лекарите ни, в управниците ни, но всичко тук става само с връзки и дълбоки джобове...
Да не ме е страх да отида на лекар, за това си мечтая... 😣

# 9 159
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Винаги можеш да вземеш и родителите си в чужбина. Няма нужда да изпитваш вина и да живееш някакьв половинчат живот заради това. Покраи мен в работата има доста чужденци 😊еми довели са цялата фамилия. Това ми е една от мечтите да ги доведа и моите тук.

# 9 160
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Невинаги е възможно. И двете със сестра ми сме навън, мама остана сама и, откакто почина татко, постоянно искаме да дойде при нас. Тя е и пенсионер отскоро, но все още не се решава на тази стъпка. Баба и дядо, нейните родители, са живи и не иска да ги оставя. Да ни е здрава, да може да пътува, 2-3 пъти в годината ни гостува.
Родителите ни винаги са ни втълпявали, че ние си имаме собствен живот и не трябва да се чувстваме длъжни на никого, освен на децата си, докато са малки.

# 9 161
  • София
  • Мнения: 6 013
Ми правилно, и аз искам децата ми да си живеят собствен живот един ден. Ще се чуваме, ще сме близки. Ама даже повече ще сме близки, да не сме в една къща. Най се плаша като остарея да взема да се натрапвам на живота им, по кой да е начин. И да не се усещам. Нито съвети, ни  друго ще натрапвам. Както моите родители сега. Stuck Out Tongue Winking Eye Даже ако съвсем изперкам, гоня дядото в друг дом, ако е мрънкало и се отдавам на пътуване, рисуване или градинарство. Децата да се справят сами. Или така си мисля, че ще стане Stuck Out Tongue Winking Eye кой знае...

# 9 162
  • Мнения: 5 262
не може. човек и куфар са две различни неща.

# 9 163
  • София
  • Мнения: 62 595
Родителите на думи могат да казват всичко, но в действителност очакват съпричастност и грижа от децата си, когато остареят. Има разлика между декларациите, очакванията и действията. Днес в един китайско-американски филм, така и не разбрах какъв е всъщност, но беше повече китайски, отколкото американски, единият герой каза нещо подобно  като "при нас животът не е само свой, той е част от живота на другите".  Целият филм и съответно конфликтът между поколенията се въртеше около болестта на бабата - внучката се възмущаваше защо не са й казали на бабата, че умира, тя имала право да знае, това бил нейният живот. Тогава бащата каза това за живота.

# 9 164
  • Мнения: 5 262
родителите , повечето, искат децата да са при тях.
децата обаче , повечето, си имат семейства , работа и живот ...
никоя от двете страни в повечето случаи не е готова да живее чужд живот.
Българите не правят кланове в които да могат да виреят на всякъде по света

Общи условия

Активация на акаунт