За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 097 496
  • 20 767
  •   1
Отговори
# 9 300
  • Мнения: 1 415
Ваксината срещу ковид,та ваксината...Май поредната истерия започна вече. Не ни стига ковидът сякаш...дано нещата не станат грозни,когато започнат масовите ваксинации по света,и поне повечето хора получат достъп до нея.

# 9 301
  • Мнения: 15 213
Скрит текст:
Мисля си, че най-страшното последствие от тази криза тепърва ще се покаже - ставаме равнодушни към чуждото нещастие насила, за да можем да съхраним капка здрав разум. За да оцелеем и да пазим децата си. Слагаме бариери срещу чувствителността в опит да се предпазим, да отблъснем реалността и заплахата. Ще деградираме напълно скоро.

Че то това не е от сега, открай време се знае, че човек трябва да приеме, че не може да помогне на всички страдащи или да поеме вината за световното зло и затова трябва да се научи да се абстрахира от тези неща. Помагаш на когото и когато можеш, а останалите не ги допускаш вътре в душата си, защото иначе ще бъдеш смазана под бремето на световната мъка. Лекарите правят същото, или генералите. Иначе ще се побъркат.
Принципно е така, но в случая става дума за нещо, което е на една ръка разстояние. Когато не познаваш хората е едно, но когато започнат познати и близки да страдат ....като добавим и това, че никой от нас не е защитен и утре може да бъде на тяхно място.
Това си е жестоко психическо натоварване.

# 9 302
  • Мнения: 40 913
Пак същото, капсулираш се, правиш каквото трябва и после да става каквото ще. Иначе се смачкваш.

# 9 303
  • Мнения: 5 262
Ваксината срещу ковид,та ваксината...Май поредната истерия започна вече. Не ни стига ковидът сякаш...дано нещата не станат грозни,когато започнат масовите ваксинации по света,и поне повечето хора получат достъп до нея.

Британците вече имали министър по ваксините. Че не им стига бюрокрация и точене на пари .

# 9 304
  • Мнения: 40 913
А може пък повече ред да има така, като се знае кой мениджира нещата, а не като у нас - много баби, хилаво дете. И накрая чакаме ББ да си каже думата и да оправи нещата...

# 9 305
  • Мнения: 15 213
Пак същото, капсулираш се, правиш каквото трябва и после да става каквото ще. Иначе се смачкваш.
Това казва и Ева, но за да се капсулираш, пречупваш нещо в себе си насила, за да може да не се скапеш.

# 9 306
  • Мнения: 40 913
Сигурно си зависи от човека и характера. Не всеки пречупва нещо. Има емоционални и рационални хора, разделени в най-груб порядък. Първите може и да си чупят нещо, не мога да кажа.

# 9 307
  • София
  • Мнения: 62 595
Никак не е лесно да се капсулираш, когато работиш с хора, които страдат. Затова подпомагащите професии са рискови за хората, които ги работят, професионалното прегаряне е по-често, отколкото при всички останали професии. Хората, които започват да работят това са емпатични, те иначе няма да се захванат, но емпатията започва да работи срещу тях самите, дори когато спазват необходимите правила. Просто са такива професиите като естество, желанието да се помогне на хората, които страдат и да не навреди човек на себе си.

# 9 308
  • Мнения: 7 054
Напоследък не само мисля, а мечтая за време без тоя вирус. За срещи, прегръдки и целувки с близки хора. За нормално пътуване - за удоволствие, в почивните дни и отпуските. За време без маски.
Много съм се сдухала.
Искам си свободата.

# 9 309
  • Мнения: 3 640
И аз като Пипи.
Искам да спре всекидневното облъчване по ТВ със статистика за болни и починали. Спрях да гледам новини, но вече и ФБ е превзет от вируса.
Искам да дойде време, в което ще излизам от нас без да се чудя къде ми е маската...

# 9 310
  • Мнения: 4 611
Ако това, че сте с маски и не ходите на почивки ви е най-големият проблем значи сте щастливци.

# 9 311
  • Мнения: 7 054
Ако това, че сте с маски и не ходите на почивки ви е най-големият проблем значи сте щастливци.

На мен лично не. Не това ми е най-големият проблем, имам и друг. Но това с вируса доусложнява нещата.

# 9 312
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Ако това, че сте с маски и не ходите на почивки ви е най-големият проблем значи сте щастливци.
точно на това се разчита...
свиква се с маските...
свиква се с рестрикциите...
свиква се с всичко!


само,че да не стане като магарето накрая....

# 9 313
  • Мнения: 5 903
А какво им е лошо на маските? В големите азиатски градове са с маски постоянно. Точно за това си мисля отскоро. Че маските изобщо не ми пречат.

# 9 314
  • Мнения: 7 054
А какво им е лошо на маските? В големите азиатски градове са с маски постоянно. Точно за това си мисля отскоро. Че маските изобщо не ми пречат.

В интерес на истината, напоследък в студените дни даже ми е добре навън с маската, по-топличко ми е на лицето.
Но ми идва в повече да я нося целия ден, на работа сме задължително с маски.

Общи условия

Активация на акаунт