За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 202
  • 20 732
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 477
Вноската ни за двустаен разширен с отделна кухня и три тераси във Варна, в квартал с плаж е 320 лв за 30 години . Сметнете си го сами, 31000 евро по 4,2 процента от СИБАНК . И ние имахме участие 3,500 евро .

# 166
  • Мнения: 18 551

То това е и проблема, твърде високи излизат вноските.

Не паднаха ли лихвите за ипотечни заеми? Колко pеално са сега?


4.5 май е май беше най-малката, колко да са паднали, прогнозите са според финансисти, че тази  и др. година ще се вдигат и цените пак е не било момент да се купува.
Магнум при вас дългия срок е причината за малката вноска(което според мен е добро решение,защото така вноската е доста поносима, вярно дълъг е много срока, но пък не е много като пари и ти е по-спокойно).
Аз някой ден бих купила във Варна-имам си мечта да живея там. Ама от познати знам, че с намирането на работа е много зле там. Хубав, голям морски град,пък работа няма.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 12:09 от the_most_happy

# 167
  • Мнения: X
Вноската ни за двустаен разширен с отделна кухня и три тераси във Варна, в квартал с плаж е 320 лв за 30 години . Сметнете си го сами, 31000 евро по 4,2 процента от СИБАНК . И ние имахме участие 3,500 евро .

За Аспаpухово ли става дума? Там е сpавнително евтино. Но и сpокът е дългичък.

4.5 си е сеpиозна годишна лихва. Тук са около 3, за пъpвата година 2 пpоцента, но и цените са сеpиозни.

# 168
  • Мнения: 477
Вноската ни за двустаен разширен с отделна кухня и три тераси във Варна, в квартал с плаж е 320 лв за 30 години . Сметнете си го сами, 31000 евро по 4,2 процента от СИБАНК . И ние имахме участие 3,500 евро .

За Аспаpухово ли става дума? Там е сpавнително евтино. Но и сpокът е дългичък.

4.5 си е сеpиозна годишна лихва. Тук са около 3, за пъpвата година 2 пpоцента, но и цените са сеpиозни.
Да за Аспарухово . От всички банки ни обясняват че пазара много се е раздвижим и очакват лихвите да падат и още . Същото твърдят и брокери.  Не знам колко може да им се вярва . Очакванията са да паднат до към 3-3,5 .
Аз така и не разбирам защо са ниски цените тук , като сме на 10 Мин с кола до самия център на Варна  и на 10 Мин пеша до плажа..

# 169
  • Мнения: 4 941
Просто да си купиш жилище в днешно време е много трудно. Скъпи жилища, малки заплати... Sad

# 170
  • Мнения: 8 891
Магнум, защото накъдето и да тръгнеш, трябва да минеш по моста, по единствената връзка с града. Защото постоянно има проблеми с водата.

# 171
  • Мнения: X
Аз така и не разбирам защо са ниски цените тук , като сме на 10 Мин с кола до самия център на Варна  и на 10 Мин пеша до плажа..

От Ваpна ли си? Аспаpухово винаги е бил не особено желан кваpтал за тези, които са от Ваpна, но който си е от там не иска да мъpда никъде дpугаде.

# 172
  • Мнения: 477
Магнум, защото накъдето и да тръгнеш, трябва да минеш по моста, по единствената връзка с града. Защото постоянно има проблеми с водата.
Да и? Другите да не би да прелитат Grinning Освен ако не живееш по центъра, пак минаваш по някакъв път . А и аз до центъра имам 1 светофар, а другите висят в час пик по 1 час.
Това за водата е вярно , спират я често(4-5 пъти в годината) но за по ден - два ,и не е нещо което да не може да се поправи . Кеф ти плаж, кеф ти парк, кеф ти гора... Само дето много се пренасели напоследък, но нашия апартамент е в тих район .

# 173
  • Мнения: 477
Аз така и не разбирам защо са ниски цените тук , като сме на 10 Мин с кола до самия център на Варна  и на 10 Мин пеша до плажа..

От Ваpна ли си? Аспаpухово винаги е бил не особено желан кваpтал за тези, които са от Ваpна, но който си е от там не иска да мъpда никъде дpугаде.

Така е, хората имат предразсъдъци че е краен квартал ,но това не е вярно, краен е Владиславово или Виница и Бриз . И в нашия квартал има повече къщи, което навява асоциация за село, но пък аз не бих живяла никога в гора от блокове и междублоково пространство ,където и да се обърнеш . Всеки си му е хубаво където е свикнал Wink

# 174
  • Мнения: 18 551
Пренаселило се е, защото вероятно хората търяст спокойствие, малко по-далече от града. Това си е вече тенденция.
Аз бих предпочела винаги в периферията, а не в център.
60 хил лв са добре,бих теглила толкова с по-малки притеснения, но в София ти трябват около 100 и повече за двустайно или тристайно.Грамадна разлика нали? Луда работа. Едно е да теглиш 60 хил-ако имаш част от тях, още по-добре ще е, друго е над 100.
Лятото се озовах в квартал Кайсиево или както там се казва, Кайсиева градина ще ме прощавате не съм сигурна за имто, то все едно не е Варна, много е гадно там. Точно междублоково простарнство и не  разбираш, че си във Варна.

# 175
  • Мнения: 8 891
Магнум, просто написах моите основни съображения срещу Аспарухово. А е факт, че много пъти сме го мислили. На мен ми е изключително неприятно струпването на услуги, учреждения, училища в една част на града. Предразсъдъците на хората няма да ги коментирам. Харесвам плажа на Аспарухово, харесвам парка, зеленината, спокойствието там.

# 176
  • Мнения: 477
Блу ,разбрах , не съм го приела лично  Peace

# 177
  • Мнения: 9 052
Погленах го на картата това кварлатл4е и ми се вижда супер. Има си плаж  Peace И както е описано жилището си е супер.  Peace

# 178
  • Мнения: 477
Погленах го на картата това кварлатл4е и ми се вижда супер. Има си плаж  Peace И както е описано жилището си е супер.  Peace
Хубав си ни е квартала, но ни направи впечатление и входа като го взимахме . Много поддържано, боядисано и лъснато . Има даже нарисувани цветчета по стените, напълни ми сърцето като го видях. Живеят предимно пенсионирани военни и ни се зарадваха много че сме младо семейство . Това са също много важни неща при избор на жилище.
Единствения недостатък е ремонта който ни чака Sad

# 179
  • Мнения: 9 052
Е, айде сега. Лека полека и успех. Аз не бих се хвърляла наведнъж в основни. Първо каквото има спешна нужда и после прогресивно като си съберете пари ремонтирате нещо. Но това е моя тактика. Много правят вси4ко наведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт