За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 096 908
  • 20 758
  •   3
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 555
Скрит текст:
В Блгоевград. Аз обаче държах на СУ и не исках да уча никъде другаде.

И за да съм по темата, ще кажа още нещо, за което напоследък си мисля-за отдалечаването от старите, дългогодишни приятелства, ученически, университетски. Защо с времето хората така се отдалечават.
Много често се замислям, че напоследък много сме се отдръпнали,не се чуваме, някак ми е странно, тъжно и жалко.
То ясно, че е до време и разстояние, семейства, половинки.Но аз съм по-скоро на максимата, че който не те търси и не се интересува от теб не ти е приятел. Един вид "Ако приятелите те не се обаждат, значи са добре и помни, не са ти приятели".
Не е нормално човек, с който си делил години наред един чин, да не ти се обажда избощо, да не се виждате, да не общувате. Дразни ме и това, че тоя Фейсбук се приема вече като основен начин на общуване.
Една от най-добрите ти приятелки да не се сеща за теб изобщо, да ти чистити ЧРД във ФБ е несериозно.
Аз не казвам, че в мен няма вина, и аз ги търся,то насила хубост не става.
Замислям се щото съм си мислела, че с тези хора винаги ще сме близки, ама ето че не е така.

# 196
  • Мнения: 4 941
И аз често се сещам за изгубени приятелства и за това,че в повечето слуаи аз пиша или се обаждам първа. Имам чувството, че аз съм била приятелка, а не те на мен... Sad

# 197
  • Мнения: 2 523
Скрит текст:
Мислих, че или става въпрос за Благоевград, или Бургас  Laughing
Мисля ги и аз приятелите, с времето с някои се отдалечихме, мисля си и сега като се разделим(понеже имам доста приятелства в класа) колко от тях ще се запазят...
Гадно ми е и ме е яд, че загубих някои приятели, които преди мислех, че са ми страшно близки, с които сме говорели по часове, споделяли сме, изживявали сме заедно, но...
Така е било писано, насила хубост не става, както казахте. 

# 198
  • Мнения: 5 998
Мисля си за жилище. Уж от нова година щяхме сериозно да търсим, а усилия от страна на ММ сякаш липсват. А и са толкова скъпи... на този етап не мога да си позволя 80-90-100 хиляди евро.
Мисля си, че искам да спестявам повече, а все излиза нещо..
Мисля си за животът, как неусетно си тече. За приятелките ми, които очакват деца и едва ли ще отделяме време за женските моменти.

# 199
  • Мнения: 4 941
Като стана въпрос и за учене, също си мисля, че това лято завършам университета. Предстои ми държавен изпит и се притеснявам, постоянно го мисля.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 10 553
 С.
да не се окаже, че и ти си от Рз  Wink

# 201
  • Мнения: 9 052
..."Връзки с обществеността"(ако ме приемат).
...

Дано те приемат. Какво се учи и какво и е приложението? Не ми звучи като да няма приложение. В днешно време и без това повечето хора не могат да комуникират нормално помежду си ...

# 202
  • Мнения: 2 523
С.
да не се окаже, че и ти си от Рз  Wink
Хахаха, не, от град близо до Варна съм.  Laughing
Bandiera rossa, благодаря ти!  bouquet
Връзки с обществеността е т.нар. ПР. С няколко думи и доколкото съм запозната хората, които се водят ПР - и се занимават с анализиране на публичното мнение, съветване на мениджърския състав, проучвания и програми свързани с планиране, наемане и обучаване на персонал. Доколкото знам и хората с тези професии правят обръщения към медиите от името на фирмата, с която работят.
Учи се журналистика, психология, народопсихология, изследване на общественото мнение, теория на комуникацията и т.н.  Laughing

# 203
  • Мнения: 18 555
Аз съм завършила PR.Много др.неща се учат и с това,което си споменала.Можеш да работиш на мн места и в различни сфери-организатор на събития,имиджмейкър,в рекламата,в политически кампампанни,в шоубизнеса,не е свързано само със фирмена комуникация.Общо взето полето на изява е широко,води се добре платена специалност,с възможност за добра реализация(ако си от един определен тип хора,нахален,творчески,ексцентричен,много начетен,свръх комуникативен,убедителен,интересен,въздействащ,дори манипулативен, мноогооо социален една дума ако ти идва отвътре контактите с всякакви хора и общуването).

# 204
  • Мнения: 9 052
Звучи супер. Всеки от компонентите може да се доразвие и да има собствено и отделно приложение . Аз не бих го мислила. 

# 205
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз съм завършила PR.Много др.неща се учат и с това,което си споменала.Можеш да работиш на мн места и в различни сфери-организатор на събития,имиджмейкър,в рекламата,в политически кампампанни,в шоубизнеса,не е свързано само със фирмена комуникация.Общо взето полето на изява е широко,води се добре платена специалност,с възможност за добра реализация(ако си от един определен тип хора,нахален,творчески,ексцентричен,много начетен,свръх комуникативен,убедителен,интересен,въздействащ,дори манипулативен, мноогооо социален една дума ако ти идва отвътре контактите с всякакви хора и общуването).
Такъв се раждаш и може да не учиш ПР. Познавам манипулативни и изврътливи хора, изкачили се нависоко, то всеки познава. Ако не си такъв - и докторат да вземеш, все тая.
Да не се обидиш, ей, комуникативността е чудесно нещо, стига причината да е вътрешната ти нагласа.

# 206
  • Мнения: 18 555
Аз съм завършила PR.Много др.неща се учат и с това,което си споменала.Можеш да работиш на мн места и в различни сфери-организатор на събития,имиджмейкър,в рекламата,в политически кампампанни,в шоубизнеса,не е свързано само със фирмена комуникация.Общо взето полето на изява е широко,води се добре платена специалност,с възможност за добра реализация(ако си от един определен тип хора,нахален,творчески,ексцентричен,много начетен,свръх комуникативен,убедителен,интересен,въздействащ,дори манипулативен, мноогооо социален една дума ако ти идва отвътре контактите с всякакви хора и общуването).
Такъв се раждаш и може да не учиш ПР. Познавам манипулативни и изврътливи хора, изкачили се нависоко, то всеки познава. Ако не си такъв - и докторат да вземеш, все тая.
Да не се обидиш, ей, комуникативността е чудесно нещо, стига причината да е вътрешната ти нагласа.
О,съглсна съм.Аз не съм такава и затова не ставам за тази професия. Исках да обясня какъв е добре да си, за да бъдеш ПР.

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 21:02 от the_most_happy

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И за да съм по темата, ще кажа още нещо, за което напоследък си мисля-за отдалечаването от старите, дългогодишни приятелства, ученически, университетски. Защо с времето хората така се отдалечават.
Защото с времето хората започват да ги вълнуват и да им се случват различни неща, едни се развиват, други си остават там, където винаги са били.....и това е нормално.

# 208
  • Мнения: X
Споко, има време и за съученици и за приятели. С моя клас се виждахме само на регулярните срещи на 5 години. Обаче миналата година на 20 годишнината от завършването толкова добре си изкарахме, че почнахме да се събираме по повод и без повод  Crazy .

# 209
  • Мнения: 12 473
Мисля си усилено за почивка. Имам нужда да полежа и да събера вит.Д.
П.С - и аз съм завършила ПР и във вдички дейности и варианти съм била.
Но грам не съм нахална или ексцентрична и тн.
И ми е много добър бекграунд за това, с което сега се занимавам.

Общи условия

Активация на акаунт