За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 105 807
  • 21 011
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Почти не познавам човек, който да си е намерил работа с връзки. Странни наблюдения имате...
За София може би, но в провинцията хубавата работа ( нормално работно време, прилична заплата, осигуровки, отпуск, болничен, навременно изплащане на заплатата ) наистина става с връзки, защото е рядкост. Другото са шивашките фирми, търговията, производството (където е останало такова), химията с отровите си... За там може и без връзки, напливът по обясними причини не е толкова голям.
Аз съм си намирала хубава работа чрез джобс и кофти работа с връзки.

# 646
  • София
  • Мнения: 62 595
Тинити, не си единствената, сигурно половината форум сме започнал от гадна, ниско платена работа. На всичко отгоре много от нас направиха първите си стъпки по време на избухването на демокрацията, когато работодателите смятаха трудовия договор и осигуровките за досадна подробност, която не им трябва.

# 647
  • София
  • Мнения: 12 374
Тинити, благодаря  Simple Smile
Навремето почнах като офис асистент, разбирай секретарка. Само дето, освен че правех кафета, ми скъсаха гъза от превод, в т.ч. и устен. Заплащането беше ниско, говоря за края на 90-те.

Не са много хората, които си намират мечтаната работа още в началото..повечето минаваме през по-ниско платени длъжности, където трупаш опит и сили.

# 648
  • Мнения: 5 820
Почти не познавам човек, който да си е намерил работа с връзки. Странни наблюдения имате...
За София може би, но в провинцията хубавата работа ( нормално работно време, прилична заплата, осигуровки, отпуск, болничен, навременно изплащане на заплатата ) наистина става с връзки, защото е рядкост. Другото са шивашките фирми, търговията, производството (където е останало такова), химията с отровите си... За там може и без връзки, напливът по обясними причини не е толкова голям.

   Напълно е вярно. Не знам как стои въпроса с връзките в София, но сигурно и там ги има в голямо количество, като София е част от България, но в малките градове, ако нямаш връзки, дори и за един прост хигиенист не можеш да започнеш работа. Градовете в Северна България са доста зле. Защо трябва всички да ходим в София? Не могат ли да се открият работни места и по другите градове? София не го харесвам като град - мръсен, шумен и преголямо количество хора има там.

# 649
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Ми за каквото си мисля постоянно и не-напоследък:





Баш- напоследък обаче е затова:





Страхотно! Buen Kamino!

О, да!
Даже съм член на фейсбук групата!  bowuu
Ма ми трябва поне месец свободен. Пък го немам!
Затуй три дни обикаляхме кат коне пешком миналата седмица по други места, леко по-североизточно. Пак бива, ама не е същото, като туй, дето си го мисля постоянно напоследък...

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 10:28 от Judy

# 650
  • Мнения: 3
За какво мисля ли?!.....От около седем години насам не ми излиза от главата мисълта как и каде да се заселим цялото семейство!Не искам децата ми да растат тук...жалко, но е така.

# 651
  • София
  • Мнения: 2 995
За нищо.
Приключи ли работния ден главата ми остава празна. Или поне се опитвам да я изпразня. Нямам мегдан за друго.
Книга, питие и толкоз. Отчитам го като минус.

# 652
  • Мнения: 2 674
За теб си мисля!

# 653
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
.

Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 20:13 от Unknown_lady

# 654
  • Мнения: 4 942
Колко мило. bouquet

Момичета, мерси за съветите, намерих работа на 8ч. с добра заплата. Е, не е кой знае колко добра, но сравнение с другите е супер. Hug
Вече няма да го мисля това. Сега ще мисля за колежките ми и дали ще си паснем. Много се надявам да няма интриги.

# 655
  • Мнения: 442
За релакс.

# 656
  • София
  • Мнения: 62 595
Аман от мижитурки и шушумиги. Това си мисля не само напоследък напоследък, а и по-отдавна напоследък. Когато някой мисли, че има власт над друг, и този друг започне да му се изплъзва, не пуска лесно, дори с цената на долнопробни постъпки. Което само показва, че изплъзващият се е на прав път.

# 657
  • Мнения: 1 756
Мисля си за деца напоследък все по-често. Мисля си за това каква майка бих била. Тинити, честита нова работа!

# 658
  • Мнения: 4 942
Благодаря ти! 😘
Сигурно би била прекрасна майка, като повечето майки. Майката за мен е най-скъпоценното нещо на света!:heartpulse:

# 659
  • Мнения: 2 760
Мисля си за професионалното прегаряне и дали ще мога да се изгася и да се включа отново.
Кандидатствах за по-ниска позиция с по-ниска заплата от сегашната ми и не ме пуснаха да се преместя, била съм твърде квалифицирана.
Много ми е криво, съсипвам си здравето.
Мисля си как искам да можех да работя отново любимата си "даскалска" професия, но пустите му пари...
Мисля си как майка ми, която цял живот беше силна жена, сега се е превърнала в третото ми дете, и то най-капризното и сръдливото от всички.

Общи условия

Активация на акаунт