За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 100 855
  • 20 851
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 503
Мисля си за професионалното прегаряне и дали ще мога да се изгася и да се включа отново.
Кандидатствах за по-ниска позиция с по-ниска заплата от сегашната ми и не ме пуснаха да се преместя, била съм твърде квалифицирана.
Много ми е криво, съсипвам си здравето.
Мисля си как искам да можех да работя отново любимата си "даскалска" професия, но пустите му пари...
Мисля си как майка ми, която цял живот беше силна жена, сега се е превърнала в третото ми дете, и то най-капризното и сръдливото от всички.

Ох, аз пък все се оплаквам, че съм твърде квалифицирана за позицията, на която съм в момента, така де, преди да изляза по майчинство. Но като ти чета поста се замислям за така нареченото прегаряне, определено ме хвърли в размисъл.

# 661
  • Мнения: 5 820
Мисля си за деца напоследък все по-често. Мисля си за това каква майка бих била. Тинити, честита нова работа!

   И аз мисля дали ще бъде добра майка и дали ще се справя да гледам детето си. Изобщо дали ще издържа на напрежението и пълната умора да гледам детето си.

# 662
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Издържа се,споко, всичко минава и заминава и малко или много се забравя. Ще се справите, нямате избор. Първата година е зора със съня( колики, зъби, ваксини), след това към втората година почнах да спя по цяла нощ. После стават интересни след втората годинка, даже след третата.  
Незнам къде са емотиконите с тая нова версия...

Последна редакция: вт, 11 юли 2017, 15:22 от Сиренце

# 663
  • Мнения: 6 185
При всяко дете е различно -аз например до 3 год. изобщо не можах да спя-зъби,колики,инати и тем подобни.Сега горе-долу почна да настъпва нормалното положение.Но си е доста трудно

# 664
  • Мнения: 4 942
Сигурно на никой не му е лесно, дами. Най-вече на самотните майки. Иначе таткото ще помага, я едната баба ще помогне, я другата.

# 665
  • Мнения: X
То винаги има някой по-зле от теб, което не е голяма утеха понякога.

# 666
  • Мнения: 1 756
Дженифър, недей с такава нагласа.
Сиренце, аз ползвам само мобилна версия и емотиконите са ми отляво на съобщението докато го пиша, но се зареждат бавно. Поне вчера и не мога да се върна и десет пъти писах пост и накрая се отказах.
Иначе аз не мисля дали ще се соравя, а по-скоро как ще се справя.
Това с прегряването никога не ми се е случвало, но ако е в разрез със спокойствието ми, бих теглила една. Здравето е най-важно.
Искам здрави деца, живот и здраве, пък все някак с останалото ще се справим.

# 667
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
icey, и аз имах подобни терзания. Като се роди дъщеря ми бях шаш и паника, как ще се справям, какво да я правя, защо плаче...сега ми е смешно каква съм била и че не съм се наслаждавала напълно на майчинството, а все се притеснявах за нещо.
След 3 годинки започват да валят въпроси и започва истинското възпитание, дотогава са си бебчета и само искат внимание и грижа да не се задави, да не падне, да не се удари и т.н.
Апропо: на мен ваксините ми бяха голям ужас, понеже във форума има една тема за ваксините как едва ли не са световното зло. Отлагах дори за сопол и да чукна на дърво проблеми не сме имали.

# 668
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мисля си за деца напоследък все по-често. Мисля си за това каква майка бих била. Тинити, честита нова работа!

   И аз мисля дали ще бъде добра майка и дали ще се справя да гледам детето си. Изобщо дали ще издържа на напрежението и пълната умора да гледам детето си.
Преди 1 година и аз си задавах същите въпроси. Сега съм майка на 3 месечно момченце и съм много щастлива. Явно ендорфините заличават всякаква умора 😊 А и стига да искаш, да четеш и да обичаш детето си, ще бъдеш най - добрата майка.

# 669
  • Мнения: X
Моята умора нищо не я заличава, искам просто да порасне и да се свърши с тая мъка (кърмене, зъби, неспане и прочие).
Факт е обаче, че като мине периода всичко се забравя.

# 670
  • Мнения: 4 942
Мисля си за новата работа, която започнах, за колежките ми (едната не се търпи, няма никакви обноски и т.н.). Дали съм направила правилния избор за работа или трябваше да изчакам...

# 671
  • Мнения: 1 756
Благодаря ви, дами! Аз да уточня, че все още не съм бременна, но започнах да си задавам разни интересни въпроси.
Сиренце, като дойде ред на ваксините един ден, форумът ще е последното, на което ще се доверя, защото майка ми е лекар.
Тинити, обстановката е една от най-важните, т.е. как се разбираш и дали изобщо се разбираш с колектива. Но още е рано да си правиш крайни изводи според мен. Някои хора (като мен например) в началото са резервирани. Така, че общувай с всички еднакво без да се влияеш от клюки. Понякога най-оплюваният може да се окаже най-читав Wink

# 672
  • Мнения: 460
Как да стана по-продуктивна.

# 673
  • Мнения: 6 388
Мисля си за новата работа, която започнах, за колежките ми (едната не се търпи, няма никакви обноски и т.н.). Дали съм направила правилния избор за работа или трябваше да изчакам...

Винаги е така в началото, идва ти да се откажеш. Но бъди инат и изчакай, все пак трябва време да свикнеш с промяната. Успех!

# 674
  • Мнения: 6 388
Как да стана по-продуктивна.

За работа ли става дума?

По темата: мисля си как да съчетаем отпуските си на работата, дано всичко се получи добре.

Общи условия

Активация на акаунт