За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 093 733
  • 20 717
  •   3
Отговори
# 2 145
  • Мнения: 1 167
Има ли смисъл животът и ако да, какъв е той, при положение, че все по-рядко случвам на добри хора.

Задавам си същия въпрос, постоянно. И най-вече защо толкова деца, млади хора се разболяватт от рак. Как пък някой не измисли лечение за тази коварност. Или може би е измислено, но пазено в дълбока тайна, за да съществуват фармацевтичните компании.
Мисля си защо дъщеря ми не иска да яде. Енергична, свежа, здрава, а никакъв интерес или апетит- на 3 е. Чувствам се,че не правя нещо както трябва, чувствам се провалена като майка.

Изобщо днес нито ми е петъчно,нито коледно. Ужасно депресантско и апатично се чувствам.

# 2 146
  • Мнения: 5 819
   И на мене ми става гадно като видя по телевизията или някой от познатите, че имат рак. Става ми гадно и тъжно, защото все повече млади хора и деца се разболяват от тази коварна болест.

    За СПИНА измислиха лечение, с което човек да може да доживее до 10 или 20 години. Сигурна съм, че са открили лечение на рак, но се пази в дълбока тайна, за да печелят доктори и фармацевтични компании. Виждате, че дори и много богати хора умират от рак, макар че те могат да си позволят това лечение. Нямат интерес да се разчува, че определени богати хора са излекувани от рак, а бедните хора ще умират, защото нямат финанси да си платят лечението. Всичко е една голяма мафия!

    Мама_Голяма, някой ден детето ще започне да яде. Не се притеснявайте. Като малка бях много злояда и родителите ми са се притеснявали, че съм била болна и са започнали да ме водят на доктори. Всички доктори потвърждават, че съм била напълно здрава и е нормално някои деца да са злояди.

# 2 147
  • Мнения: 1 414
Краят на още една година наближава и се надявам да посрещна новата година по-лека откъм килограми.Иначе,нищо не се промени и тази,все същото.Вярно,човек трябва и да се потруди за промените,не само да разчита на случайността,но също така,понякога ти е толкова хаотично и апатично,че нямаш представа изобщо какво би променил.До известна степен ми е безразлично.Струпаха ми се толкова неприятни емоции последните няколко години,че се чувствам изчерпана емоционално и физически.И още промени предстоят началото на 2019-та,които ме потискат,макар че с времето претръпнах малко и към тях.Като цяло,времето лекува.Ето,няма и месец след трагичната загуба на една роднина,а вече май спря да ми е кофти.
Сигурно за някои хора от обкръжението ми съм безчуствена,но всеки различно отреагира на външните обстоятелства.

# 2 148
  • Мнения: 6 374
...
    Мама_Голяма, някой ден детето ще започне да яде. Не се притеснявайте. Като малка бях много злояда и родителите ми са се притеснявали, че съм била болна и са започнали да ме водят на доктори. Всички доктори потвърждават, че съм била напълно здрава и е нормално някои деца да са злояди.
+1
Наистина, Мама_Голяма, нямаш повод за притеснение щом си е енергична. Никакъв! Изгони лошите мисли.

# 2 149
  • Мнения: 910
Мисля си,че за първи път си поръчах нещо от чужбина(четец) и засега всичко е наред, пристигнал е в София.Би трябвало да е при мен на 3.12 и докато не го пипна, ще ми е притеснено да не стане нещо.Не ме беше страх,докато пътуваше от Германия до България,а от София до Варна...

# 2 150
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Периодите с отдръпнати приятели ми станаха много и чести. Ако кажа , че съм свикнала, ще излъжа.
Когато ме диагностицираха с рак много хора спряха да ме търсят. Защото нали.. труден момент бил. Само аз и семейството ми знаем всъщност какво беше. Как умирах на всяка химиотерапия и как мъжът ми стоеше до мен и чакаше само да си отворя очите. Понеже аз така бях 3 дни след терапията- на легло, без сили и само спях. И никой не се обаждаше , хора. Никой! Имах си три дружки с диагноза, само с тях се крепяхме. Две вече са звездички Sad
И сега, след като родих пак никой не се обажда. Защото съм имала занимания покрай детето , да не ме тревожат... Все  едно светът се срина след като родих...
И понеже се самозалъгвах , че имам приятели , а само се разочаровах , сама се отдръпнах от всички. Не ме интересува никой. Само да знам , че детето, мъжът ми , майка , татко и баба са добре и са здрави, другите не ме интересуват.


По-добре сам, отколкото зле придружен. Самотата, тишината, не са лошо нещо. Обичай близките си, наслаждавай се на своята компания, цени времето си. По-добре два часа с хубав филм или книга, отколкото в мола с няколко кифли. Чиста загуба на време.

Такова изпитание си преживяла и си излязла победител. Защо си причиняваш тревога и болка? Бъди щастлива, очакват те много хубави мигове, най-хубавите.

# 2 151
  • Мнения: 5 819
    Реших да споделя тука, за да ми олекне поне малко. Вечерта ми се обади един мъж, с когото бяхме близки приятели. Всичко приключих през юни месец, защото търпението ми привърши да понасям неговия гаден характер и така не оцени, че аз наистина държах на него, уважавах го и го подкрепях във всичко. Така не му съобщих, че всичко приключи между нас двамата през юни месец. Изтрих всички контакти за връзка, които имах налични. Тази вечер първо ми писа по viber и се чудих кой е този човек, който ми пишеше. След това като го попитах кой е той, той взе, че ми се обади. Много труден разговор проведох с него. Дори не очаквах, че някога щеше да ми се обади щом 6 месеца нито съм му писала, нито съм му се обаждала. Мислих, че той щеше да се досети, че за мене приятелството ни е приключило. Казах му, че нашето приятелство е приключило за мен през юни месец. Казах му, че наистина държах на него, уважавах го, ценях го и го подкрепях във всичко, но само той беше виновен за провала на приятелството ни. Отговори ми, че той пръв е прекратил нашето приятелство и да не си придавам важност, че първа съм приключила взаимоотношения с него. Разбрах, че все същият идиот е и изобщо не се е променил. Приключих разговора с него.

    Ужасно трудно ми е да приключа връзка с някого, с когото съм била близка. Боли ме.

# 2 152
  • Мнения: 6 153
Не се тревожи за някакъв тъпанар,който не е могъл да те оцени  action032 Може би просто сега се е присетил ей така за теб ,нищо повече и решил да драсне нещо на Вайбъра ,ама пък и с дойстойнство сакън да не се окаже предадения той .

# 2 153
  • Мнения: 15 299
Джен, хич не се вързвaй нa идиоти. Нямa знaчение кой е сложил крaя, вaжното е че си се отървaлa. Пък, aко много държи дa е сложил точкaтa той, ми блaгодaри му, че те е отървaл от него си. Глупaк, мaйнaтa му. Ти си едно мило и слaдко момиче по товa, което пишеш и ти пожелaвaм много щaстие и късмет.

# 2 154
  • Мнения: 9 152
Jennifer_w, това, че те боли означава, че има нещо в теб, което се е активирало. Помисли кое е то и причината.
Този мъж като приятел/ " брат" ли си го имала/възприемала, т.е.  платонично, или като приятел- партньор, сексуално? Защото има разлика.
Скрит текст:
Аз също имам болка от едно познанство с мъж, и знам, че болката ще ми мине, ако разбера, че той е добре. Но едва ли някога ще разбера, защото нямам никакви негови координати и не знам дали изобщо той съществува под формата, под която ми се беше представил.

# 2 155
  • Мнения: 603
Преди месец на шега една колежка ме гримира, приятеля ми не харесва никак грим обаче му хареса и сега тъй като съм си харесала козметика за кожата иска да ми подарява грим (за ежедневен става въпрос) , даже ме похвали, че съм била много хубава с него и трябвало да си слагам по малко грим да изглеждам добре. Даже искаше да ми поръчва гримове, но като знам мъжете с грима - по-добре да влезем в първата дрогерия и да си харесам нещо. Много ми е чудно едно такова.

# 2 156
  • Мнения: X
Тази вече си мисля, само не мен ли ми се струва отвратително и просташко говоренето на " ти" в офисите на мобилните оператори?
Днес ходих да плащам сметките, в офиса имаше трима служители и тримата бяха заети с клиенти, които  зарибяваха. Тъй като сновях между гишетата, за да мога да се "вредя", ако някой от криентите пред мен, най-накрая  успее да се откачи от досадниците, се заслушах неволно. И тримата служители говореха на "ти", в стил " глей ся, ква невероятна оферта ти предлагам". Едните клиенти бяха семейство на средна възраст, на второто гише достолепен възрастен човек, а на третото мъж на средна възраст, който отговаряше доста нервно и с нежелание, очевидно потресен от просташкото нахалство на служителя.
И  това ми се случва във всеки офис на Виваком, който посещавам в Бургас, а аз общо взето плащам всеки път в различно място, че съм все в движение. Това политика на фирмата ли е?! Ако е така, нямам думи...И какви са аргументите за това фамилиарничене?

# 2 157
  • Мнения: 603
Тази вече си мисля, само не мен ли ми се струва отвратително и просташко говоренето на " ти" в офисите на мобилните оператори?
Днес ходих да плащам сметките, в офиса имаше трима служители и тримата бяха заети с клиенти, които  зарибяваха. Тъй като сновях между гишетата, за да мога да се "вредя", ако някой от криентите пред мен, най-накрая  успее да се откачи от досадниците, се заслушах неволно. И тримата служители говореха на "ти", в стил " глей ся, ква невероятна оферта ти предлагам". Едните клиенти бяха семейство на средна възраст, на второто гише достолепен възрастен човек, а на третото мъж на средна възраст, който отговаряше доста нервно и с нежелание, очевидно потресен от просташкото нахалство на служителя.
И  това ми се случва във всеки офис на Виваком, който посещавам в Бургас, а аз общо взето плащам всеки път в различно място, че съм все в движение. Това политика на фирмата ли е?! Ако е така, нямам думи...И какви са аргументите за това фамилиарничене?
На мен във Виваком не ми се е случвало впрочем.
Обаче  във Теленор даже ми правеха забележки, че съм имала еди-колко си сметка, защото не може 19-годишна тогава да има 20 лева сметка - много било.  Това е по-скоро проблем на персонала, отколкото на компанията.

# 2 158
  • Мнения: 6 374
Джен, хич не се вързвaй нa идиоти. Нямa знaчение кой е сложил крaя, вaжното е че си се отървaлa. Пък, aко много държи дa е сложил точкaтa той, ми блaгодaри му, че те е отървaл от него си. Глупaк, мaйнaтa му. Ти си едно мило и слaдко момиче по товa, което пишеш и ти пожелaвaм много щaстие и късмет.
+1
Той ти е носил почти само негативни емоции. Е, има ли смисъл да бъдеш с него? Защо да си причиняваш това? Добре си направила, просто го махаш от живота си и го забравяш. Сега пък си свободна за други такива приятелства. Концентрирай се върху хубавото и доброто около теб. Ако ти е трудно - бъди заета, заеми се с нещо, което ще запълва времето ти. Физическата активност е най-доброто лечение в случая. Hug

# 2 159
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Полудявам от това говорене на "ти" в магазини, заведения и подобни...

Общи условия

Активация на акаунт