За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 142 282
  • 21 982
  •   9
Отговори
# 21 330
  • Мнения: 10 684
Силвър, подкрепям мнението и всъщност това е отговора. Предполагам всеки човек, или голяма част от хората има случай с неприятни усещания към някого, така и самите ние не сме симпатични на всички. Ако по този начин се приемат нещата, то тогава просто ситуацията е - с тези не съм на една честота, не сме от една кръвна група, но не - о, Боже, пак и отново аз съм черната овца, или към тези изпитвам ненавист, презрение. Преди да окачествяваме околните би било редно всеки да търси причината в себе си, защото това не е решение, това е скриване от проблема. В началото е класа, университета, колектива в службата, но като дойде семейството, тогава нещата стават по-лични, по-тежки, с повече последици. Аз първо бих търсила причината именно в себе си, сетне бих сочила около мен.

# 21 331
  • Мнения: 35 199
Мисля си за мълчанието. Мразя скапаните почивни дни. Стоя в мълчание. Една дума с никого не си казвам. Като съм на работа си говоря с всички, смеем се, шегуваме се, работата минава леко. И се прибирам у дома и .. мълчание.
Мисля си как преди , когато ми се случваше нещо исках веднага да го споделя с мъжът ми. Много говорихме по телефона. Сега за 1 Мин на ден се чуваме. И е от типа : "вземи ти децата", или нещо свързсно с тях. Дори след разговор с него ми идва да го блокирам, че да не ми звъни повече. Не сме говорили с дни. Не сме споделяли нищо. Ей така. Мълчание.

# 21 332
  • Португалия
  • Мнения: 4 455

Peacock, няма как да натисна палчето, че не е за харесване поста ти.
ще се поболееш, вземи се в ръце, не може да няма изход от това положение-защо циклиш върху едно и също?

# 21 333
  • Мнения: 929
Аз пък си признавам, че не понасям шумни, приказливи и нервни хора. Такива ми изпиват силите и се чудя къде да се скрия от тях.

Има едно стихотворение на Уилям Блейк, много им подхожда на приказливите хора Simple Smile
"Сама се слуша мисълта, гласът на друг е празен шум"

Моят мъж е мълчалив и това е едно от нещата, които много харесвам в него. Най-много си почивам в тишина аз.

# 21 334
  • Мнения: 18 982
Има голяма разлика между тишина и несподеляне. PeacockLove, откога сте така? Трябва да го оправите, за да не се отчуждите... после няма никакво връщане обратно.

# 21 335
  • Мнения: 929
Мога да направя разлика между тишина и несподеляне. Опитах се да й дам друга гледна точка. Да оцени това, което има и да не се фокусира върху липсващото.

# 21 336
  • France
  • Мнения: 13 310
Аз също живея с мълчалив мъж, но това, което описва Пийк е съвсем различно.
При мен е различно. Толкова е шумно вкъщи с моите деца, че си почивам навън.

# 21 337
  • София
  • Мнения: 14 263
Пийк също е с две деца.
Паун, потърси помощ за себе си. Имам чувство, че си в депресия.

# 21 338
  • France
  • Мнения: 13 310
Знам, че има 2 момчета. Горе-долу на възрастта на моите. Затова и малко се учудвам за каква тишина говори.

# 21 339
  • София
  • Мнения: 14 263
Всичко е в очакванията.

# 21 340
  • варна
  • Мнения: 688
Говорете му вие. Повечето мъже са мълчаливи.Нали ние сме нежност,любов,разбиране...Помислете за чертите в него ,които ви плениха навремето. Най- лесно е блокаж,игнор,чао.Направете хитра стратегия ,та дори да е бавна и действайте!Нали той е баща на децата ви!

# 21 341
  • Мнения: 35 199
Знам, че има 2 момчета. Горе-долу на възрастта на моите. Затова и малко се учудвам за каква тишина говори.
Говоря за мълчание. Тишина никога няма с малките. Те постоянно се карат, няма как да е тихо.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 20:47 от PeacockLove

# 21 342
  • София
  • Мнения: 14 263
Паун, разбирам те, но и ти си се променила след 10 години. Важно е да намерите нещо, което да правите заедно. Ако ще и тв да гледате.

# 21 343
  • Мнения: 24 776
Паунчето не търси съвети. Много пъти е споделяла, много съвети е получила.
Тя си знае

# 21 344
  • Португалия
  • Мнения: 4 455
вярно е, че много пъти съм я чела да се оплаква
ама, може ли така да се живее!?
то не е казано,че всичко е цветя и рози- 26та година живея  с ММ
...аз викна, пък се скараме, пък той замълчи,... аз дудна, после тресна някоя врата ,... след малко се сдобрим...- и не винаги, един и същ е инициатора...
хич не мога да си представя, такова отчуждение, и да седиш и нищо...

Общи условия

Активация на акаунт