За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 143 412
  • 22 018
  •   2
Отговори
# 21 435
  • Мнения: 7 243
Наистина айде стига сме подвеждали голяма група хора под един знаменател.

# 21 436
  • Мнения: 39 690
Докога ще се връзвате на провокациите на нулата. Дойде, изходи се и после три страници минимум разсъждение. И така всяка седмица.

# 21 437
  • Мнения: 41 979
Чудесно, нека се забавляват, макар че не всички абитуриенти остават с добри спомени и от бала, и изобщо от училищната институция. На моя бал се радвах най-вече, че училището приключи и повече няма да се видя с тормозещите ме съученици. Честно казано, след седми клас нататък, училището беше ад за мен. Затова и приемам с лек цинизъм и скептицизъм цялата шумотевица около баловете, която май я няма почти никъде, освен в България. И си е лицемерно много често, правят се вече на бала колко им е мъчно, че завършват, пускат клишето Един неразделен клас, и даже, чух че мои съученици идвали в училище известно време след завършването. Сакън, мъчно им било. Е, не мога да не съм цинична, след като същите хора ми тровеха живота години наред. Да, сладки са много абитуриентите, направо горчат. И разбира се, повечето родители на абитуриенти не се замислят дали отрочето им не е обиждало и тормозило съучениците си, дали изобщо е читав човек, а се вкарват в безумни дългове, за една нощ. Сред нещата, които мразя най-много на този свят, са невежи и безхаберни родители, които не се интересуват какъв човек са отгледали, а по презумпция тяхното гардже е най-най.
Както казах, нека се забавляват абитуриентите, само че вече са на възраст, когато трябва наистина да се научат да носят отговорност за постъпките си, особено начинът, по който се държат с околните. В днешно време всеки знае, иху аху, скъпи парцалки, почивчици, телефончета, а малцина се замислят дали струват като човеци. Пренебрежението на човек към душата му е страшно и тъжно.

Сигурно си си заслужила/изстрадала правото да бъдеш толкова цинична и черногледа, но не всичко е толкова черно. Даже за повечето абитуриент училището оставя приятни спомени. Иначе винаги има и такива като теб - тормозени. То няма и как да няма. И в нашия клас имаше и ако сега се срещнем с тях ще им е извиня. Но това, че сме били такива, не значи непременно, че сме лоши хора. Децата са жестоки без да го съзнават, а и в класа, както и в природата изобщо, има естествен подбор и борба за надмощие. А където има борба освен победители има и победени, такъв е животът. И тормозът над аутсайдерите не свършва с гимназията.

# 21 438
  • Мнения: 9 467
В Щатите решават кардинално проблема с тормоза в училищата... С оръжие в ръка... Yum

# 21 439
  • Мнения: 39 690
Айде и другия трол се появи.

# 21 440
  • France
  • Мнения: 13 323
Ефибуш липсва

# 21 441
  • Мнения: 10 695
Ще дойде да се изкаже в един ред и ще насочи темата в друга посока. На мен тя ми е забавна как често и ловко сменя посоката.

# 21 442
  • Мнения: 2 599
Две страници назад Stuck Out Tongue Winking Eye

# 21 443
  • Другата България
  • Мнения: 37 834
Заета е да пуска картинки от нета в "Покажи се".

# 21 444
  • Пловдив
  • Мнения: 23 936
В Щатите решават кардинално проблема с тормоза в училищата... С оръжие в ръка... Yum
Ама да, много добре са го решили. Например в Санди Хук, където застреляните ученици са деца на 6-7. И вече не ги дават по националните новини, ама тия пичове в щатите си имат масови стрелби редовно не само в училищата. https://www.gunviolencearchive.org/reports/mass-shooting

# 21 445
  • Португалия
  • Мнения: 4 464
като започнете с това тормоз, та тормоз...
в повечето случаи е само пренебрегване, което може да ескалира заради дебелите глави на самите  "аутсайдери"
в крайна сметка , нали живеем в общество, не сме самоястоятелен електрон в пространството- нормално е да се коригираме спрямо обществото и неговите нагласи
 
от 5 мин седя пред гардероба, и си мисля какво да облека- писна ми с този студ сутрин и жега после

# 21 446
  • Мнения: 710
Не знам защо така се омаловажават нещата. Под тормоз далеч не мисля, че някой има предвид "само пренебрегване". Ако беше така, добре щеше да е. Много деца, подложени на тормоз, си мечтаят за въпросното "пренебрегване". Под тормоз поне аз разбирам чести обиди от всякакъв характер, че някой бил дебел, грозен, обиди от сексуален характер, понякога физическа агресия. Виждала съм го, айде да не се правим, че такива неща не съществуват. Децата точно в гимназиална възраст могат да бъдат най-жестоки. Пък на мен и в детската градина ми се е случвало. Два пъти баща ми идва в детската да говори с учителките заради едно и също дете. И това не я спираше - пак ме обиждаше, но бяха ме инструктирали ако пак се заяжда с мен да казвам на учителката. Аз не го правех - просто като почнеше казвах, че ще кажа на учителката и тя веднага обръщаше палачинката. Шегувала се била. После същото дете продължи с това поведение в основното училище, после и в гимназията. И се събра с други себеподобни, та бяха още по-груби и непоносими към околните, които не смятат за "готини".
Никой не твърди, че всички деца са така, но има някои, които са далеч от доброто поведение. Та недейте го омаловажавайте. Както може вашето дете да е заядливец, така може и да е от другата страна. А вие може и никога да не разберете, защото в повечето случаи така става. Дали тогава ще твърдите същото.

# 21 447
  • Португалия
  • Мнения: 4 464
първо, и аз съм била ученичка, и аз съм била в ДГ- виждала съм и двете страни
но, или се нагаждаш, или се самокоригираш, или се внедряваш, или...цял живот те "нарочват"
как се коригираш??- изпъкваш над тормозещите
в крайна сметка , говорим за малко или много, контролирана среда- в училище, дори да е тормозен по други причини, един много добър ученик, престава да е тормозен, заради допълнителните ползи от приятелството му

допълвам- обидите от сексуален характер са много скорошна величина
и, в повечето случаи са заслужени- никой не е длъжен да вижда показна сексуалност в училище

# 21 448
  • Мнения: 9 467
първо, и аз съм била ученичка, и аз съм била в ДГ- виждала съм и двете страни
но, или се нагаждаш, или се самокоригираш, или се внедряваш, или...цял живот те "нарочват"
как се коригираш??- изпъкваш над тормозещите
в крайна сметка , говорим за малко или много, контролирана среда- в училище, дори да е тормозен по други причини, един много добър ученик, престава да е тормозен, заради допълнителните ползи от приятелството му

допълвам- обидите от сексуален характер са много скорошна величина
и, в повечето случаи са заслужени- никой не е длъжен да вижда показна сексуалност в училище
Последният абзац не е така... Преди "10-ти" някои момчета в училищата пипаха някои момичета между краката. Пред очите на всички. Нещо немислимо днес.

# 21 449
  • Мнения: 710
как се коригираш??- изпъкваш над тормозещите
Добре, обясни как "изпъкваш", защото нямам капацитета да разбера. Много ми е интересна дефиницията.

в крайна сметка , говорим за малко или много, контролирана среда- в училище, дори да е тормозен по други причини, един много добър ученик, престава да е тормозен, заради допълнителните ползи от приятелството му
И кво - няма да го тормозим, щото ще ни дава да преписваме и ще ни пише домашните? Уау, какво "приятелство"!
Била съм в тази роля, не е яко. По време на изпит всеки очаква да му помагаш, вместо да си решаваш собствения изпит. Веднъж отказах - гледай после кво стана... И домашни съм писала, за известен период. Ама според теб това нормално ли е? Това ли е "изпъкването"? Аз нищо приемливо не виждам в това да пиша домашни на двойкаджиите в междучасията, за да ме оставят евентуално намира.

Общи условия

Активация на акаунт