За вкуса на миналото

  • 178 544
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 54 500
Сигурно майка ти ти ги е чистила, преди да ти сервира.  А сега трябва сама.

Ами тогава ядяхме пилето с кожата  Thinking (и варено и печено), сега е абсурд да готвя пиле с кожа.

И сега си го готвим и ядем с кожата.

Ален Мак работи.

# 1 216
  • София
  • Мнения: 19 253
Ами тогава ядяхме пилето с кожата  Thinking (и варено и печено), сега е абсурд да готвя пиле с кожа.
Защо? Пилетата са си все пилета - и тогава, и сега.

# 1 217
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И аз си ям купешкото пиле с кожата. Домашното не, ама то това на което свекърва ми казва пиле, всъщност е ярка и то максимално дебела. Та кожата е откровено гадна.
А купеното пиле, мама го чистеше. Даже за пръв път видях пинцета и се учих да я ползвам, точно върху пиле.

# 1 218
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Къде е хубавия шипков мармалад?
Само по био и еко магазини може да се намери,а цената е доста висока.
Няколко пъти съм взимала от обикновен магазин,нищо общо с онзи,а съдържанието е с минимум шипково пюре и макс ябълково,останалите съставки - без коментар.
Миналата есен правих за пръв път,много трудоемко е,но пък си заслужаваше всичкото време,което отделих за 4-5 малки бурканчета.
Липсва ми бебешкото шипково пюренце.
Скъп, скъп колко да е скъп, по спомен 5-6лв, за 250гр. Ето този е:
Трудоемко е да, затова му е такава цената. Но все пак ти няма да ядеш с тонове, нито пък е основен хранителен продукт.
 

# 1 219
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Така е  Peace
Харесвам продуктите на тази фирма

# 1 220
  • Мнения: 22 036
И преди и сега не ям готвена кожа - на супа и яхния, но за препечена умирам.

Аз купих едни македонсик, мисля че е , шипков мармалад. По-гъст е от, този в България на времето, но е вкусен. Но един буркан го подмятахме доста време, та не ми е зор цената му.  

Кайсиевите бебешки пюрета ми бяха вкусни.

# 1 221
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Незнам някой да обича готвена пилешка кожа  Sick ,препечена и хрупкава никой не отказва.
И аз винаги я хвърлям преди готвене,но една позната ми каза,че правела сърмички с нея и ставали страхотни/пече ги/, също гледам че по кулинарни предавания често правят чипс от кожата.

# 1 222
  • Мнения: 22 036
Незнам някой да обича готвена пилешка кожа  Sick ,препечена и хрупкава никой не отказва.
И аз винаги я хвърлям преди готвене,но една позната ми каза,че правела сърмички с нея и ставали страхотни/пече ги/, също гледам че по кулинарни предавания често правят чипс от кожата.

Не знам къде си, но в Двете халби в софия продават пържени кожички. Мазна бомба са, но на мен ми харесват.

# 1 223
  • Мнения: X
Точно по НВВМ диета са. Значи, ще отида, ще си поръчам порция хрупкави кожички и ще набивам с чиста съвест, защото са диетични. Халбата бира ще се правим, че не я забелязваме.  Laughing

# 1 224
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Пържени свински кожички също били много вкусни,стават едни пухкави и големи,приличат на китайския скариден чипс... и хрупкави Wink по тв съм ги виждала,избягвам мазното Rolling Eyes

# 1 225
  • Мнения: 22 036
Точно по НВВМ диета са. Значи, ще отида, ще си поръчам порция хрупкави кожички и ще набивам с чиста съвест, защото са диетични. Халбата бира ще се правим, че не я забелязваме.  Laughing

Уиш,  Joy.

Доли, аз пробвах в къщи, но така пръска, че няма да повторя и ще чакам докато се върна в София. Тук обаче продават свинска кожа препечена  Grinning.

# 1 226
  • Сф
  • Мнения: 10 671
Само да ви кажа , че пил.кожа е най- вредна, събира всички токсини..

# 1 227
  • Мнения: 22 036
Само да ви кажа , че пил.кожа е най- вредна, събира всички токсини..

Ами все от нещо ще умрем. То и дълбоководните риби са вредни, въздухът и той е мръсен. Мичълта ми е, че е ясно, че не е супер полезна, но надали някой я яде ежедневно.

# 1 228
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Пилешкият чипс се прави на хартия във фурна. Нарязана и овкусена кожата се подрежда в тавата,отгоре се слага още един лист хартия,притиска се и се пече до хрупкавост.Не пръска  Naughty

# 1 229
  • Мнения: 8 533
И преди и сега не ям готвена кожа - на супа и яхния, но за препечена умирам.

Аз купих едни македонсик, мисля че е , шипков мармалад. По-гъст е от, този в България на времето, но е вкусен. Но един буркан го подмятахме доста време, та не ми е зор цената му.  

Кайсиевите бебешки пюрета ми бяха вкусни.
И ние се зареждаме редовно с мамрмалад от Македония -шипков.А от миналата година лятото купуваме и един микс праскова ябълка и слива.Невероятен вкус с парченца големият буркан излиза 1.80,какъв чийзкейк става с този мамралад ,не  е истина просто😁

Общи условия

Активация на акаунт