За вкуса на миналото

  • 178 534
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
И сега има дъвки Идеал,в аптека Премиум,около 15-20ст са,но не са точно като предишните

# 1 426
  • Мнения: 9 991
И сега има дъвки Идеал,в аптека Премиум,около 15-20ст са,но не са точно като предишните
Скоро я пуснаха и е единствената дъвка със захар. Много хубави картинки на приказки имаха преди.

# 1 427
  • Мнения: 52
На дъвки Идеал с картинки, не съм попадала никога.

# 1 428
  • Мнения: 9 991
На дъвки Идеал с картинки, не съм попадала никога.
И сега са с картинки на колички. Преди бяха снразкошни от приказки, но това от много ранното ми детство, после комунистите май ги спряха по някаква комунистическа причина. Също имаше разкошни мартенички играчки, после ги бяха забранили като кич.
Помня че рибата беше стотинки. Бяхме прибрали коте. Майка ни беше дала 2 лв. да му купим риба, ние бяхме взели за 2 лв. риба. Котето цял месец имаше какво да яде.

# 1 429
  • Мнения: 22 036
Ти пък, 2? Crazy
Аз помня 3, после 6.


Когато беше по две, ние стояхме до някой с 5 ст. и молехме хората да ни ги развалят. В 90% от случаите, просто ни даваха 2 ст.  Mr. Green Embarassed.

# 1 430
  • Мнения: 2 909
Е тези с количките се правят в Турция, поне така пише.

# 1 431
  • София
  • Мнения: 20 116
Когато беше по две, ние стояхме до някой с 5 ст. и молехме хората да ни ги развалят. В 90% от случаите, просто ни даваха 2 ст.  Mr. Green Embarassed.
Ние правехме така със стотинките за телефон.  Blush Laughing

# 1 432
  • Мнения: 22 036
Когато беше по две, ние стояхме до някой с 5 ст. и молехме хората да ни ги развалят. В 90% от случаите, просто ни даваха 2 ст.  Mr. Green Embarassed.
Ние правехме така със стотинките за телефон.  Blush Laughing

Е да де  Mr. Green и аз телефона имах предвид.

# 1 433
  • Мнения: 9 991
Който имаше дънки голям гъзар беше. Как се радваме на шоколадово яйце от корекома.

# 1 434
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Последният път като си взех дъвка Идеал беше с картинка от Бг забележителности

# 1 435
  • Мнения: 14 639
Чак такава евтиния не си спомням.Последно дъвка ''идеал''-0,10лв
Вярно че беше 10 стотинки Идеала. Явно не помня, но с 2 лв. със сестра ми ходехме на кино и ядяхме сладолед. Билета за градския транспорт беше 2 стотинки.
С два лв. няма начин да не сте си правили пиршество.И аз си спомням билет за гр.транспорт 6ст. и пътувахме гратис.Билет за кино-0,70 ученически.Всякакви сладости все стотинки,но не си спомням с точност по артикули.Спомням си,че парче торта ''гараш'' беше най-скъпо от любимите ми.Сега не мога да я гледам.Колко струваше чаша Кока-Кола от машина?Върти ми се 0,25лв.

# 1 436
  • Мнения: 9 991
На мен ми се върти нещо от сорта на 40 стотинки билета за киното. Билет за рейса, кино, закуски след това, дори май ресто прибрахме.

# 1 437
  • Мнения: 54 496
Аз мисля, че по 50 ст. беше киното, но може да е било различно по градове.

# 1 438
  • Norge
  • Мнения: 2 311
25 - 30 стотинки беше нормален билет, 35 беше на най-хубавите редове, а най-отпред, където „се събираха гилзите“, дано не бъркам, но бяха някакви 15-ина стотинки. Или 20? newsm78

Пословичен Плюшкин съм и знам, че пазя няколко билета от онова време, но нямам време да ровя из къщата  точно сега. Confused

# 1 439
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз си спомням билет от 6 ст.

Общи условия

Активация на акаунт