За вкуса на миналото

  • 178 451
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Помня едни дребни скариди, които продаваха в хартиени фунийки по морето. Много ги обичах.

"Морски слънчоглед ма, какоо!"  Mr. Green

Халва всякаква мразех и за първи път в живота си опитах като бях пълнолетна, в Истанбул. От храната по столовете на легари ядях само скумрия.
Никаква храна от соца не ми липсва. Даже и хляба не харесвах. Липсва ми само чувството, когато някой донесе в къщи нещо вносно.  Joy

# 721
  • Мнения: 5 462
Помня едни дребни скариди, които продаваха в хартиени фунийки по морето. Много ги обичах.

"Морски слънчоглед ма, какоо!"  Mr. Green

Халва всякаква мразех и за първи път в живота си опитах като бях пълнолетна, в Истанбул. От храната по столовете на легари ядях само скумрия.
Никаква храна от соца не ми липсва. Даже и хляба не харесвах. Липсва ми само чувството, когато някой донесе в къщи нещо вносно.  Joy
морски череши

# 722
  • Мнения: X
Да, и череши имаше.  Laughing Тези скариди точно не ги ядях, защото дядо ми твърдеше, че циганите ги ловят от канала и съответно не трябва да се ядат.

# 723
  • Мнения: 22 036
А, баш, семки и череши Simple Smile. Има ли ги още?

# 724
  • Мнения: X
Не се сещам последните години да съм виждала циганин да продава скариди във фунийка, но на рибната борса и при рибарите по плажа има. Май струват почти като тигровите, но от тамошните тигрови са по-вкусни. За който обича да чопли такива неща де. 

# 725
  • Мнения: 22 036
Аз обичам да чопля, а и тук скаридите са с размер на попче, та ми се ще нещо дребно Simple Smile.

# 726
  • Мнения: 5 462
Не се сещам последните години да съм виждала циганин да продава скариди във фунийка, но на рибната борса и при рибарите по плажа има. Май струват почти като тигровите, но от тамошните тигрови са по-вкусни. За който обича да чопли такива неща де. 
На рибната борса тези дни видях , че има.

# 727
  • Мнения: 5 178
Ние ядохме точно от тези дребните скаридки преди две вечери.., но не приготвени от мангали, а от рибарница Peace

# 728
  • Мнения: 22 036
Ние ядохме точно от тези дребните скаридки преди две вечери.., но не приготвени от мангали, а от рибарница Peace

Честно казано не си спомням дали само "мангали" ги продаваха, както и слънчоглед не само циганите продаваха.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Толкова ги мразех тез "морски череши"...така и не се престраших тогава да ги опитам...миризмата им беше отвратителна...а сега обожавам скариди и мн добре ги приготвям Wink

# 730
  • Мнения: 5 178
Moят детски спомен е във фунийки от хартия пред Образцов дом или пред III-та.
Продаваха ги същите, които продаваха и семки, и фърстъци.
Понякога имаше и пресни в пластмасови правоъгълни легени, подобни на тези, в които слагаха пликчетата с прясното мляко

# 731
  • Мнения: 22 036
Moят детски спомен е във фунийки от хартия пред Образцов дом или пред III-та.
Продаваха ги същите, които продаваха и семки, и фърстъци.
Понякога имаше и пресни в пластмасови правоъгълни легени, подобни на тези, в които слагаха пликчетата с прясното мляко

Точно, дори и сега ми се приискаха Simple Smile.

# 732
  • Мнения: 7 848
Миналата година в Созопол имаше и купуваха хората, и аз естествено не пропуснах. Не бяха манагали, слава Богу. Ама знае ли човек. Но аз не съм гнуслива.

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Какви са на вкус,като
 големите ли са?

# 734
  • Мнения: 7 848
Какви са на вкус,като
 големите ли са?
А бе общо взето с мирис на море, но лапаш нещо - гълташ нищо, за чоплене. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт