За вкуса на миналото

  • 178 687
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 24 839

Кое точно е глупост АбсурТ? Амалгамните пломби съдържат живак. Не позваха упойки и хиляди хора не правят профилактика, заради изживяния ужас.

Кошмар беше и денталната и другата медицина, ама сега, след години е много лесно да се промиват мозъчета и дете на 7 да обяснява, колко хубаво е било.

Не си коректна.
Такива бяха пломбите, да, но не ги е измислил българин.
В целия свят се използваха, а истерията с вредата от живака се оказа също толкова несъстоятелна, колкото тази- срещу бисфенол А, влизащ в състава на полимерните пломби.
И да, рядко използваха упойки, но пък винаги можеше да отидеш на зъболекар, когато имаш нужда, дори и в кабинета по месторабота, а не да си вадиш сам зъба с вилицата, защото нямаш с какво да платиш.

Що се отнася до промиването на мозъка на 7 годишното- опитвала ли си се да му обясниш, защо деца мрат като мухи и родителите им организират кампании за събиране на средства, като последен опит да спасят живота им?
Смееш ли да му внушиш, че всичко е заради онзи строй, който падна преди 27 години?
И че никой, не бил фактор тогава, включително ти и мъжът ти, нямате капка вина за днешното ни дередже?
 

# 1 126
  • Мнения: 22 036
Относно зъболекарите в училище, те имаха норма и затова гледаха да пломбират /а по- старите пломби са били с живак/ дори зъби без кариес. Знам го от приятелка на майка ми.

Това са глупости- от личен опит ти го казвам. Peace

Кое точно е глупост АбсурТ? Амалгамните пломби съдържат живак. Не позваха упойки и хиляди хора не правят профилактика, заради изживяния ужас.

Кошмар беше и денталната и другата медицина, ама сега, след години е много лесно да се промиват мозъчета и дете на 7 да обяснява, колко хубаво е било.
Амалгамните пломби и сега се слагат. И плюс това живакът в тях спира да се изпарява до часове след слагането му, когато направи стабилна амалгама със среброто. Живакът е опасен за хората, които ежедневно работят с него - самите зъболекари и техните сестри, не за пациентите. Аз имам амалгамни пломби на 30 години. Когато новите ми бели пломби изкарат по толкова ще ги призная.

А това с упойките за всяко нещо аз лично намирам за лиготия. И доста зъболекари си го мислят, уверявам ви.

Янтра, и аз имам две, но беше гадно и наистина много хора нямат навика да се преглеждат заради ужасното отношение.

# 1 127
  • Мнения: 5 462
Малко да разведря обстановката с няколко снимки . Wink

http://socbg.com/2017/04/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d … %d0%be%d1%86.html

# 1 128
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
А защо една пломба трябва да изкара 30 години? За да пестиш пари и да направиш тези изедници зъболекарите безработни? Ами тогава по- лесно е да си направиш цяло изкуствено чене. Как никой не се е сетил да въведе задължителна практика хората над 30 годишна възраст да си подменят естествените зъби с изкуствено чене и да си решат въпроса веднъж завинаги.  ooooh!  

Едно от най- отвратителните неща на миналото ни е, че възпита манталитет на "евтиното мислене" тип Андрешко. Все да се гледа да е евтино, ако може безплатно най- добре, как да се спести, циганене за всичко, да се гледа количеството, а не качеството. Масово хората не мислят как да изкарат повече пари и да плащат повече за по- високо качество, а само как да спестят и да минат евтино. Имаме бизнес в две различни сфери и в двете наблюденията ми абсолютно еднакви, а приятели с коренно различни бизнеси ми потвърждеват същото. Само че, икономията е майка на мизерията, и затова все си ходим бедни, нещастни и оплакващи се.

# 1 129
# 1 130
  • Мнения: 7 848

Номер 15 - голям компромат.  Grinning какви прелюбодейци. То тогава не се правеше секс! Mr. Green

# 1 131
  • Мнения: 22 036

Номер 15 - голям компромат.  Grinning какви прелюбодейци. То тогава не се правеше секс! Mr. Green

Трябваше брачно свидетелство за стая в хотел Simple Smile. Аз това само съм го чувала, но е култово.

# 1 132
  • Мнения: 7 848
Брачно свидетелство ( и даже не свидетелство, а паспорт, в старите си пишеше вси- чко) ако искате да сте в една стая... само. Който реши да го прави, го прави с някой , дето ще плати две отделни стаи.

# 1 133
  • Мнения: 12 677
Ходехме 2 двойки. Момичетата в една стая, мъжете в друга се регистрирахме. Морал имаше, ей.

# 1 134
  • Мнения: 54 693
Моля ви не сменяйте темата и не я обръщайте на политика. Praynig

# 1 135
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
А какво е било това полулярно пловдивско ястие "бумбара"? /сн.16/

Наскоро отсядахме в комплекс "Зорница" /сн.17/, ресторантът според мен си е старият като сграда/архитектура.

# 1 136
  • Мнения: 7 848
Ходехме 2 двойки. Момичетата в една стая, мъжете в друга се регистрирахме. Морал имаше, ей.
"Пцолютно! И после всички в една стая. Laughing

# 1 137
  • Мнения: 22 036
АбсурТ, аз нямам седем годишно с промит мозък. А по любимото ти време децата си умираха, а родителите им, дори и кампания не можеха да организират.

# 1 138
  • Мнения: 15 960
А защо една пломба трябва да изкара 30 години? За да пестиш пари и да направиш тези изедници зъболекарите безработни? Ами тогава по- лесно е да си направиш цяло изкуствено чене. Как никой не се е сетил да въведе задължителна практика хората над 30 годишна възраст да си подменят естествените зъби с изкуствено чене и да си решат въпроса веднъж завинаги.  ooooh!  

Едно от най- отвратителните неща на миналото ни е, че възпита манталитет на "евтиното мислене" тип Андрешко. Все да се гледа да е евтино, ако може безплатно най- добре, как да се спести, циганене за всичко, да се гледа количеството, а не качеството. Масово хората не мислят как да изкарат повече пари и да плащат повече за по- високо качество, а само как да спестят и да минат евтино. Имаме бизнес в две различни сфери и в двете наблюденията ми абсолютно еднакви, а приятели с коренно различни бизнеси ми потвърждеват същото. Само че, икономията е майка на мизерията, и затова все си ходим бедни, нещастни и оплакващи се.
Ама ти сериозно ли за пломбите и безработните зъболекари? Не ги мисли, знаят си интереса.
И да не мислиш, че великите западняци не се циганят и пазарят за стотинки и не търсят евтинкото? Все ще е от соца, да.

Иначе сега се лансира идеята как хубаво се е живяло по време на турско робство, а какво остава за соц-а. Проблемът ни е, че ликвидирахме и всичко добро от онова време и копираме на сляпо западни практики, чопнати оттук-оттам.

# 1 139
  • Мнения: 12 677
АбсурТ, аз нямам седем годишно с промит мозък. А по любимото ти време децата си умираха, а родителите им, дори и кампания не можеха да организират.

Ти пък! Тогава нямаше такива деца. И инвалиди нямаше. Как някои хора не се замислят.

Общи условия

Активация на акаунт