Искам да кажа ... (109)_13.02-19.02

  • 79 207
  • 865
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Излязла ми е сметката за домашния ток и за пореден месец съм много приятно изненадана. Очаквах значително повече.

# 556
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Големият снощи му беше лошо. Дадох му тайлол-хот, краката в солена вода. Сутринта го болеше и гърлото, нямаше Т. Оставих го вкъщи. Ще видим днес как ще е.
Дребса замина на училище.

И шия, и плетях, и много обичам да се занимавам с подобни дейности, но никакво време не ми остава.

# 557
  • Мнения: 39 690
Добро утро!
Обожавам да шия на ръка! Ама много! Има неща, които примерно искам да променя, но няма идея как, какво... Та нещата ги оставям да отлежават и в някой момент си ги изваждам и веднага ми хрумва какво да се направи и беж при шивачката. Ако имам шевна машина, докато се науча бая материал ще отиде фира.  Mr. Green

# 558
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 263
Преди шиех доста, имах и желание. Ползвах машината на мама. После животът ме завъртя - общежитие, учене... От няколко години имам собствена машина, подарък ми е от мама. Рядко шия, но поне мога, когато се наложи Simple Smile И на ръка мога, но ми е тегаво.

Вчера все пак малкият стигна до Пирогов - извадиха още 6-7 мм тресчица от д*то му.

# 559
  • София
  • Мнения: 23 128
Привет!
Заради масовата истерия по Нюансите си причиних четенето и на трите части на книгата! На последната почти бях в несвяст, няма такава простотия. Но нали съм тъпа и упорита, успях. Че дори изгледах и първата серия на филма.

Този уикенд съм с натоварена програма. В събота сме на детски РД на моята кръщелница (малката, че аз съм кръстница на две деца). Ще отидем по-рано за да помогна с каквото мога. Вечерта съм канила гости вкъщи и ще ми е доста натоварено след рд-то да тичам да се оправям с вечерята. В неделя имаме среща с нашите кумове в ИКЕА. Имам подарен ваучер за там, но на място ще реша за какво да го оползотворя. Все нещо ще ми хване окото.

Какво разбирате под евтини слънчеви очила? Аз за първи път си купих слънчеви очила, които надвишават 100 лв. Иначе за другите ми, с диоптри, не се скръндзя, че са ми много важни.  Grinning Но тези слънчевите ги взех на супер оферта и стъклата ми излязоха без пари (че и те са с диоптри).

# 560
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 091
Слънцето е страхотно.
Липсваше ми.

# 561
  • Мнения: 13 037
Много обичам слънчеви очила имам 6-7 и все искам да си купувам нови:)
Едни от любимите ми са тези, само дето са правени явно за по- малки азиатски глави и ми стискат леко в страни.

За плаж задължително стъкла с поляризация иначе ми плачат очите.
Не мога да шия нищо, хич не ми се отдава.

Миднайт, току що в една книга прочетох, че когато ти се гади по време на бременност, значи всичко с хормните е ОК, така че радвай се:) "Лекари" е книгата, не лоша.

# 562
  • София
  • Мнения: 18 774
Да знам Жаки благодаря ти,но е отвратително просто.Аз съм за четърти път и е все така.

# 563
  • Мнения: 22 523
Роднините ми по майчина линия се справят прекрасно с шиенето. Майка ми, също.
Аз не умея, скарана съм с подобен род ръкоделия.

"Евтини" очила, разбирам 50-70лв.

И при двете бременности не усетих, че съм бременна. Не съм имала никакви неразположения.
За сметка на това първото дете се роди в 7ми месец, второто в 9ти, но пък аз не бях никак добре.

# 564
  • Мнения: 39 690
Моите очила от Джъмбо са най- евтините. Може би бяха 2- 3 евро. Така и не се носят, едната година купих един чифт, и седи в колата(за "като ми потрябват"), следващата година купих други пак от там, и сега събират прах над хладилника. Диоптрите са ми малки, но така съм привикнала с очилата, че ако съм без тях съм си направо сляпа. Пък от слънчевата светлина- съвсем.
След увреден кръвоносен съд в макулата на окото ММ е постоянно със слънчеви очила по предписание на очен лекар. Пари не са жалени.

# 565
  • Мнения: 5 387
Привет от мен!

Днес тук е прекрасен ден: слънце грее, мирише на пролет и не на последно място, по-силата половина е рожденик!
В негова чест си купих балсам и серум за коса, тъй де, трябва да съм хубава на празника му Mr. Green.

# 566
  • Мнения: 18 051
Привет от мен!

Днес тук е прекрасен ден: слънце грее, мирише на пролет и не на последно място, по-силата половина е рожденик!
В негова чест си купих балсам и серум за коса, тъй де, трябва да съм хубава на празника му Mr. Green.

Лято да ти е жив и здрав и да те заведе на по- хубаво място  Wink Не се скъпи за него, купи си и бельо и обувки на висок ток  Heart Eyes

# 567
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Лято, да ти е жива и здрава половинката! И да не те ядосва.

Евтини слънчеви очила за мен са до 30 кинта. Но аз не нося диоптрични и за това ми се свидят пари за очила.
Ако нямам избор (като майка ми), ще се ръся, то е ясно.

# 568
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Привет от мен!

Днес тук е прекрасен ден: слънце грее, мирише на пролет и не на последно място, по-силата половина е рожденик!
В негова чест си купих балсам и серум за коса, тъй де, трябва да съм хубава на празника му Mr. Green.

Лято да ти е жив и здрав и да те заведе на по- хубаво място  Wink Не се скъпи за него, купи си и бельо и обувки на висок ток  Heart Eyes

Рая, хареса ми начинът ти на мислене. Joy

Лято, да ти е жив и здрав! Всичко да ви се нареди, както го искате! bouquet

Ели, дожаля ми за хлапето, милото. Дано са били по-внимателни с него, нали е дете, че като ги знам какви са джелати в Пирогов - важно им да ти спасят живота, пък боли ли, не боли ли - твой проблем.

За шиенето, ак щете вярвайте, ако щете не - шия от 10-годишна, баща ми ме научи. На 10-11 години всички момичета от махалата (не бяха много, де, беше момчешка махала) ми носеха поли с набор в кръста от изминалата мода на майките, а аз ги разпарях и им ушивах рокля трапец, много бяха модерни. Joy Шила съм си абсолютно всичко, вкл. шлифери и палта. Но когато започнах да си намирам по магазините готови дрехи, спрях. На мъжа ми шиех панталоните от костюмите, даваше само сакото на шивач, защото повече му харесваха ушитите от мен. Шила съм му и сако, но лятно.
Нашила съм се, изглежда, защото не ми се шие вече - шия си само покривки за хранене, защото ги обичам ленени или памучни, а трудно си намирам размери за моите маси; чаршафи за децата и последно май ших карнавални костюми на голямата.
Мога да плета всичко на 1 кука и на 2, чорапи на 5 обаче не съм плела, щото не обичам такива чорапи. Мога да бродирам всякакви бодове, но да кърпя не обичам, само ако е крайно наложително.

Преди много обичах да плета, какво ли не съм плела - блузи, жилетки, пуловери, рокли, манто даже съм си плела, а сега въобще не ми се плете. Като бяхме млади, мъжът ми много се дразнеше от моето плетене - какво си се захванала, жена, с тези куки, като някоя бабичка, ще плетеш като остарееш. Да, ама сега не ми се плете. Joy

Слънчеви очила не мога да търпя на очите. Имам два-три чифта някъде из къщите, едни в жабката на колата - само там ползвам. Не мога да си представя да дам 500-600 лв. за слънчеви очила. Аз съм разсеян човек, който не обича да трепери над вещите си и да внимава за тях, притесняват ме скъпите неща. Децата ми, като дойдат в Банкя и като си затръгват, почват да се щурат да си търсят очилата. Добре, казвам, купи си други, тези ще излязат отнякъде. И тогава разбрах, че е възможно едни нищо и никакви очила да струват такива суми. Не е за мен това.

# 569
  • Мнения: X
Слънчеви очила губя или чупя често. Някакъв феномен съм в това отношение. Втора година си ходя с едни по-евтини, че ако нещо им се случи, да не ме заболи сърцето после. Лятото не излизам без очила. Тези поне и ми отиват, че и това е важно. Проблеми с очите нямам, но ако имах, със сигурност нямаше да жаля пари.

Лято, да ти е жив и здрав мъжът!

Общи условия

Активация на акаунт