Нива на TSH и още нещо

  • 14 966
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Бях на ендокринолог и ми каза, че всичко е наред. Гледа ме с ехограф - направи ми доста обстоен преглед и ми изписа само витамини. Ендокриноложката също каза, че нивата на ТСХ леко са завишени, но било от климата, от стреса, от начина на живот и т.н . Също каза, че при евентуално желана от мен бременност няма да окажат влияние високите нива на ТСХ . Странно но ...

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Бях на ендокринолог и ми каза, че всичко е наред. Гледа ме с ехограф - направи ми доста обстоен преглед и ми изписа само витамини. Ендокриноложката също каза, че нивата на ТСХ леко са завишени, но било от климата, от стреса, от начина на живот и т.н . Също каза, че при евентуално желана от мен бременност няма да окажат влияние високите нива на ТСХ . Странно но ...

Колко ти е ТСХ?

# 17
  • Мнения: 14
Бях на ендокринолог и ми каза, че всичко е наред. Гледа ме с ехограф - направи ми доста обстоен преглед и ми изписа само витамини. Ендокриноложката също каза, че нивата на ТСХ леко са завишени, но било от климата, от стреса, от начина на живот и т.н . Също каза, че при евентуално желана от мен бременност няма да окажат влияние високите нива на ТСХ . Странно но ...

Колко ти е ТСХ?


4.50 Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Бях на ендокринолог и ми каза, че всичко е наред. Гледа ме с ехограф - направи ми доста обстоен преглед и ми изписа само витамини. Ендокриноложката също каза, че нивата на ТСХ леко са завишени, но било от климата, от стреса, от начина на живот и т.н . Също каза, че при евентуално желана от мен бременност няма да окажат влияние високите нива на ТСХ . Странно но ...

Колко ти е ТСХ?

4.50 Simple Smile

Хм, на мен ми казват от доста места, че ТСХ трябва да е под 2 или 2 за бременност ... Антитела изследва ли?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 076
Принципно е права ендокриноложката за причините за проблемите на жлезата, но това няма да отстрани проблема. Първият път забременях и родих с ТСХ 3 и нещо, поради неинформираност и се доверих на подобно мислеща лекарка, но това е малко като игра на руска рулетка - може да няма проблем, може и да има.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 994
TSH-то отговаря не само за забременяване, но и за успешно износване в първия триместър на бременността, както и за развитието на плода. Именно поради тази причина преди забременяване се гони стойност под 2, защото веднага след забременяването, рязко се вдига стойността. На мен д-р Начев ми беше казал, че на следващия ден, след като видя двете чертички, да пускам изследване и да тичам при него за корекция на дозата.
Стойност от 4.50 е висока, но това обикновено се знае от ендокринолози, които са са репродуктивна насоченост. Обикновените ендокринолози не намират за проблемна тази стойност.
Тъй като това е чувствително изследване, най-добре го повторете в друга лаборатория, за да се види дали наистина това е стойността или не е.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 999
Мами, възможно ли е такова ТСХ да е причина за сърцебиене и аритмия. Има ли значение деня от цикъла - тези са правени 4 дни преди да ми дойде. Има ли значение,че в нощта преди теста не спах добре и станах в 4.00....


FT 3 ( свободен Т3 ) 4.37 pmol/l 3.20 6.80
FT 4 ( свободен Т4 ) 17.39 pmol/l 12.00 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон ) 4.330 mIU/l 0.300 4.200
anti Tg ( TAT ) <10.00 IU/ml < 115
anti TPO ( MAT ) <5.00 IU/ml < 34
TSH рецепторни антитела 0.89 IU/l < 1.5 отр; 1.5 1.75
граничeн; > 1.75 пол.

# 22
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Възможно е. Аз имам аритмия при сходни резултати.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не съм сигурна.Сърцебиенето е симптом при хиперфункция,а там ТСХ е малко над 0.

# 24
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Сърцебиенето много често е симптом и на хипо, защото сърцето се натоварва, мъчи да работи поради липса на хормон.
Традиционно е симптом на хипер, да. Както и аритмията. Е, аз се скъсвам от аритмия, а съм хипо. никогаж не съм била хипер.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мен изкуствено ме държат в хипер,събуждала съм се през нощта от прехлопване на сърцето.

# 26
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
да, по правило е така, но има и изключения. Аз съм едно от тях. нямам сърцебиене, но имам аритмия, а съм само хипо.
Какво значи държат те изкуствено в хипер, та това е много вредно? Да не би да говориш за ТСХ. ако си на медикаменти, ниско ТСХ не значи хипер. И аз се държа с ниско ТСХ - на 0 - но защото пия Т3 и естествен хормон, а иначе пак съм си хипо все още, доизкусурявам дозите.
По света хората с оперирани ЩЖ, ги държат с ниско, потиснато на 0, ТСХ, не знам тук как е. Но това далеч не значи хипер.
Имам доста познати, които пък от хипо имат сърцебиене - симптом за хипер, нали...
Аз не съм имала, но както казах - имам аритмия от хипото и сравнително бавен пулс.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нямам щитовидна жлеза и пия висока доза Ел тироксин,за да поддържам ТСХ около 0.

Е ясно е,че не всичко е като по учебник,различни организми,различни симптоми.

# 28
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ясно.
Ами аз си поддържам ТСХ 0 с много малко Тироксин и с много малко Т3 (75 Т4 и 18 Т3). Просто Т3 дори и в малка доза веднага потиска ТСХ.
 В момента съм на естествено хормон и ми излиза, че пия около 62 Т4 и 20 Т3 и ТСХ последно ми беше 0.005. Аз съм с Хашимото и хипофункция. Но далеч не съм хипер с тоя ТСХ, даже още съм хипо, както казах дооправям дозите. ФТ3 е този, който определя дали сме хипер/хипо, или не. Както и усещанията ни, симптомите.
А като пиеш много Тироксин, има опасност да отива в яко обратен Т3 (reverse T3). ТСХ може много по-лесно да бъде потиснат с по-малко Тироксин и малко Т3. Но тук никой не го казва това.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На теория го знаят,но много рязко може да се мине от едната крайност в друга и за това не го предпочитат.

Общи условия

Активация на акаунт