Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 482
  • 700
  •   1
Отговори
# 285
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Канелата предизвиква контракции!
А магнезии не трябва да се пие в късните седмици.
Аз бих полежала, може един айран да изпия, и ако не се смъкне, звъня на док.

# 286
  • Мнения: 6 542
Като е в малки количества не предизвиква. Аз понякога си слагам по малко и не ми се е случвало да имам контракция след това.
Друг е въпросът наистина колко е разумно да се опитваме да смъкнем кръвното с бабини лекове, при положение, че толкова ниско кръвно да се вдигне така рязко, може да е симптом на прееклампсия и нещата да се влошат много, докато губим време.

# 287
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Да, но за да свали кръвното не е в малки количества. Това имах предвид.

# 288
  • Мнения: 730
Айран и течности като цяло вдигат кръвното, не го смъкват.
Валериан по време на бременност може да се пие, без да се прекалява.
Мама Галка, звъни на док, че тука девет баби, келяво дете. Всички даваме акъл, а шега не бива с това.
Оправяй се бързо. Hug

# 289
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Уффф ами аз пия айран и ми помага, но не бих рискувала да си остана вкъщи и да чакам прекалено много.

# 290
  • Мнения: 275
Мама Галка, ако имаш възможност пей чай от мента, топло мляко с мед или топла вода. Легни на една страна и задръж въздуха за няколко секунди.издишай бавно - така няколко пъти Simple Smile

# 291
  • Мнения: 18 562
Магнезия си го пия още, а някои бременни и до края са на но шпа и магнезий.
Не са ми казали да го спирам, само намалих на 2-3 таблетки дневно. Предпочитам да пия, отколкото да родя сега-то малко преувеличено може би, ама по-добре да се застраховам.
И постоянно се чудя да го пия ли аджеба тоя магнезий или не  Rolling Eyes Какво толкова ще повлияе, особено ако си секцио се питам?
Тя докторката ми каза накаря ще ги спрем тия хапчета, което явно значи след 36-та седмица. Защото след нея бебето вече може да се ражда, както ми обясни, вече е напълно зряло и готово да се роди.
Една лъжица канела колко пък да предизвика контракции? То и пипането на корема уж предизвиква, ама ММ като го пипне какво, да го набия ли? Някои неща са малко преувеличени според мен, не е задължително да е така.  Simple Smile
Мама Галка, я си звънни на докторката и следи кръвното дали се регулира.

# 292
  • Мнения: 6 542
Айряна нито вдига, нито сваля кръвното. Предполага се, че го нормализира, което всъщност е целта.
Както и да е, де. Дано мама Галка е добре Praynig

# 293
  • Мнения: 730
Айряна нито вдига, нито сваля кръвното. Предполага се, че го нормализира, което всъщност е целта.
Както и да е, де. Дано мама Галка е добре Praynig

Не знам, информацията ми е от Наков от Военно медицинска академия- София. Преди две години извърши мозъчна операция на член от семейството ми, в след оперативния период пациента страдаше от ниско кръвно, понеже не можеше да се вкл. повече медикаменти, ме пращаха до барчето за айран или вода да вдигнем кръвното. И се получваше.

Без да влизам в излишен спор, току що погледнах информативно в гугъл, има доста инфо точно за айрана, че вдига кръвното.

# 294
  • Мнения: 308
И аз все още пия магнезий 3 пъти по 2, а съм 36-та седмица. Доктора ми каза да го спра 1-2 дни преди секциото, а до тогава да карам на тази доза, без да я намалям.

# 295
  • Мнения: 6 542
Ми свекито ми е с мед. образование и пие айрян с канела, за да го свали. Явно заради канелата.
Само че ако се сложи сол в него вдига заради солта. Защото соленото вдига кръвното.
А аз всъщност казах, че нормализира - нито вдига, нито сваля. Поне на мен така ми действа без да слагам в него нито сол, нито канела.

А магнезия ми казаха да го спирам тази седмица - в 36+.

# 296
  • Мнения: 254
Течностите дигат кръвното, ако има сол в тях. Аз имам проблем с кръвното от един месец и косур, периодично го дигам като прекаля със солта. Вкъщи ядеме много солено, всичко е с пъти над допустимите норми, солта в една филийка хляб е достатъчна. Ама аз си обичам сиренца, ей такива соленки неща, че и сладки. Трябва си калиева сол, ама и с нея не трябва да се прекалява, че не е особенно полезна пък за сърцето, то хвани едно удари друго.
Ей това е кофтито на преекламсията, че както си граничен защото 130/90 е нормата, така изведнъж става страшно високо. А и хормони и стрес, то на всички вече ни е напрегнато последните дни. Спокойствието е най-важно, съзнанието и да се глезим, ей сега ни е момента.
Аз прееклампсията миналия път направих след като уволниха ММ, бях в седмия месец и то точно един ден преди да той направи шест месеца стаж. Нямаше право да отиде на борсата. Искахме да се местим в по-голяма квартира, страхотна и евтина, сега щеше да ми е супер удобна и на много хубаво място. Но тамън да платим капаратото вечерта, на същата сутрин бум уволнен, като гръм от ясно небе. После нашите и техните, се изпокараха при кой да живеем, за да пестим пари, напиха се и стана ....... В крайна сметка останахме в старата, боксониера силно казано, еее оцеляхме, ама аз бях наръба и после каката рев и рев, еми то с толкова негативни емоции.
Сега пак са ме взели намушка и ММ, и роднините му и мойте, направо ме правят щайга. Днес пратих ММ в командировка за три дни, каката при свеки, а майка е на село и не знае, че съм сама. И съм предупредила, никой да не ми звъни, по никакъв начин, три дни искам да ме оставят на мира. Да се наспя, наям и ничии проблеми не ме вълнуват, аз съм отпуска. Crazy Blush
Само ме е яд за роклята, че така виси, освен да си похапна да я запълня тия дни  hahaha Joy, няма да я връщам я. От каката снимките, всички нагласени, аз като мумия...Знам, че не е най-важния момент, но като си гледаш снимките после, ти се иска някак да са по различни. Аз повече нямам намерение на раждам, та сега ми се иска да се докарам някакси, поне за снимка то друго няма да има.

# 297
  • Мнения: 18 562
Айряна винаги ми помага като ми падне кръвното. Доколко го вдига не знам, по-скоро точно го нармализира, но се чувствам далеч по-добре и това ми е достатъчно.  Simple Smile
При мен има ефект.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 348
mama_galka, вероятно вече си минала през лекар, щом не пишеш, но моите пет цента да си дам Simple Smile Ако имаш и отоци по принцип, направо бих отишла в спешно без да се чудя (това само на приказки де... ако ми се случи сигурно изобщо няма да ми се тръгва и ще си казвам "е, дано пък да не е това"...  Rolling Eyes ).

 Аз пък най-сетне да имам и читава контракция. Така им се радвам на тия предшественици, някак ме успокояват, карат ме да се чувствам добре и като знак сякаш, че всичко е наред. Госпожицата бая бушува и вече не ми изглежда смъкнат корема. Сигурно е било от смяната на позата. И киселините се върнаха. От позата ще да е било.

 Не знам вие какво гледате по хората но аз никога не бих забелязала значка, какъвто и цвят да е, каквото и да пише на нея. Или и да я забележа, не се напрягам да чета какво има на нея. Зачитала съм се по надписи на дрехи само когато пътувам дълго и погледа ми остава на нечия чанта например, ако не мърда много.
 Иначе... бременните със значка, хората с дископатия със значка, възрастните със значка, хора с ниско кръвно или с ниска кръвна захар със значка... Абе случаи всякакви има, не виждам защо точно бременните да са със значки. Аз лично доста пъти съм омитала боклуците в автобус (204 и 102 Simple Smile Ако сте виждали уж младо девойче, което пребледнява и пада на земята, може да съм била аз). Случвало ми се е от ниско кръвно и ниска кръвна захар. Мъжа ми много пъти ме е карал да казвам на хората, че имам проблем и се нуждая да седна, но аз никога не съм го правила. Представете си 20 годишно да дойде да ти каже "стани да седна, че имам проблем".

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 13:39 от skrech

# 299
  • София
  • Мнения: 855
skrech вече не се чувствам сама, когато получа контракция и се чувствам въодушевена,вместо изплашена Crazy
Аз се върнах "ремонтирана" от зъболекар, спасихме положението благодарение на това, че ме прие веднага след инцидента и стоях горе-долу само около час с проблема и реално не му дадохме време да се развие инфекция. Дано не се подуя и всичко да е наред. То е ясно, че след раждане/кърмене ще се прави основен ремонт. От стоене/полулежане на стоматологичния стол обаче и от самите манипулации сега съм с контракции и със силни бодежи вътре, високо в дъното (предполагам че е шийката).
Трябва да събера сили да се дотътря до агенция за преводи в центъра, за един документ, без който мм не може иначе да си ползва бащинството. Лежа 1 час и се качвам на тролея.  Sunglasses Луда работа. Някой от моите беше писал във фб че 17.02.2017 било вълшебна дата. Страшно вълшебство, няма що  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт