Всеки ден за мен е 14. Февруари, ОКТОМВРИйчето щастлива ме прави! -7 тема

  • 20 974
  • 733
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 288
Поли много добре си го написала  Hug
По-малкото обикновено остава пренебрегнато в доста случаи при нас. Добре, че баткото ходи на ясла през деня, та й обръщам повече внимание тогава. Като съм сама с двамата честичко се случва да си пореве малко няма как.

# 346
  • Мнения: 1 426
Момичета, идвам да дам отчет. Минахме консултацитя 63 см. и 6310 кг. Биха ни ваксините, като ме предупредиха, че този път може и да има температура. Молете се да не е висока поне. Попитах я за ротавирусната ваксина. Отговорът беше : "В началото имаше ефект, вече не. Но ако държите ще я сложим. Може и след 6 месец да се прави."
Другото, което малко ме учуди, че не беше "за" воденето на бебето тази година на море. Впоследствие се уточнихме, че то не трябва да е изтипосано цял ден на слънце, да се рови в пясъка и топенето в морска вода не е препоръчително.
За мъжките мами - каза ми, че вече е време под вода при баня да му се забелва леко пишлето, след това изплакване с чиста вода и мажене с бебешко олио.
За зъби ми препоръча да купя биберон, в който се пъха плод.
За захранването се разбрахме най-рано другия месец. А най-добре при навършени 6 месеца.
Рапорт даден - рапорт приет.
Намирам нашата тема за най-хубавата във форума. Прочела съм още няколко. За мен колкото повече и различни мнения има по-един въпрос толкова по-добре.
Искам да кажа още нещо, но ще е малко по-късно, че мъникът се събуди.

# 347
  • Мнения: 19 722
Ихааа, кръстосвам аз улиците, сядам на пейка да видя темата и супурнайсе страници изписани. Викам брях, или някой е родил, или има драма  Mr. Green

Геймър съм от 15 години, ма толкова драма за толкова кратко време никога не съм виждала  Laughing А тролове из моите форуми, колкото искаш!

Chuby, присъединявам се към пожеланието да подхождаш с повече хумор. Да, най-вероятно Шоши се пошегува точно с теб, но признай, че имаше защо. Аз лично го приех като добронамерена шега, не заяждане. А ти се нахвърли върху всички, казвайки, че темата е глупава  newsm78 Това ми идва твърде passive-aggressive и не знам как да подходя или какво да отговоря. И затова ще дам светъл пример като си замълча  Mr. Green

И медицинска сестра става! Добре напълнена спринцовка пожелавам  Blush

# 348
  • Мнения: 495
Ние спим в количката, А мама последна на една пейка да разлисти форума и фб-то.
Честно казано, аз от деца не разбирах, но за първо иди-дойди се справям, така де уча се, не си падам по гледането на деца по книги, но това не значи,че бе съм прочела доктор ви Спок, просто да се информиран, даже ако тоя ти Спок дойде бих и поспорила малко с него, ама тва сигурно щото съм чешит и гледам на някой неща от другата страна

# 349
  • Мнения: 1 426
Лина, в спорът се ражда истината.  Hug И аз не харесвам доста от методите на Спок. Затова пък Сиърс ми допадна много. Колкото хора, толкова мнения, колкото бебета, толкова различни подхода.
И аз май ще си сложа лепенка на устата, по повод горния спор.
Блазе ви за разходките. Навън е чудесно време.  Sunglasses

# 350
  • Мнения: 1 269
Момичета, не разтурвайте хубавата група! Надявам се Chuby да погледне с чувстви за хумор! Ще стискам палци да стихнат страстите и пак да зацари мир и сговор!

# 351
  • Мнения: 1 117
Трябваше ми време да ви прочета всичко....Шошинка разбирам те понякога човек има нужда да си излее мъката....Не те упреквам на всеки му се свичкало да остави бебето да поплаче ...Ето аз днес миех съдове цялата бях в пяна докато измия тавата и си изплакна ръцете тя спря да плаче....Chuby с риск да ми се обидил се ми е тая ,но мога да ти кажа да не ни обижда така всичките,темата си ни е много хубава...Като влязох в тая група ти ми беше много симпатична ,май си ми сърдита защото не ми отговаряш на личните съобщенията!? Представям си те като прекалено вманиачена в бебето си майка на 35 може би

# 352
  • София
  • Мнения: 877
Но пък позната ми разказа за ужасния си опит и то с две деца едновременно, заразява се бебето и от него баткото и...айде в болницата на системи, пълен кошмар.
Като при нас Rolling Eyes Много съм възмутена колко безхаберно се подхожда към този сериозен проблем. А и в болницата не знаели били дали ваксината е платена и т.н. Ама то тия в болницата за нищо не стават. Утре ще им пея Time to say goodbye.

Baltazara, кога точно изтича срока на партидите? Защото ВСЕКИ продукт в годност може да се достави с поръчка в аптеката, законът го изисква и няма такова нещо като "не иска аптеката да рискува", щом клиент е заявил и оставил капаро. Иначе е ясно, че никой няма да си купи ваксина с изтичащ срок през февруари, ако си знае, че ще я поставя март. А то тук не забравяйте, че физически нямате нужда от лекар за поставянето - все пак се изсипва със спринцовка в устата. Rolling Eyes Всяка майка може да го направи сама и без да ходи по лекари да се моли.

На 28 февруари изтича, в няколко аптеки ми го казаха. Доставят ги с заявка за 1 ден и без капаро, но имах предвид, че ги няма налични, защото ако никой не купи, няма как да се върне в склада. На мен за 1 ден ми я доставиха, не ми беше приятно да поставят ваксина, която изтича след 20 дни, но какво да се прави. Втората ще я купя март. Също ми казаха, че преди да приключи февруари, едва ли фирмата ще предлага от новата партида. При питане/поръчка в аптека винаги могат да ви кажат до кога са годни, сега пък е съвсем гадно, защото има 11 дно остатък. На опаковаката дори не пише до 28 февруари, а годни до февруари 2017.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 1 364
Абе момичета наща Тема си е най активна и най задружна.. Не е тъпа.. Ако е тъпа значи и ние сме тъпи така ли...  Crossing Arms не мисля така всеки си има мнениеи всички си го споделяме на които не ми харесва нека не ни следи и това е никои не сме вързали.. Аз лично всеки ден научавам. Нещо  Ново покрай вас. А и без това в този зимен период вие сте ми групата за приказки виж лятото сигурно всеки ще дивее на вън и. По рядко ще пишем но. Зимата като дойде пак. Ще сме на линия отново призовавам лятото ако  някой дойде към Варна да драсне един ред за една среща в морската градина 😘😘😘😘🤗💞😂
П.п. Отивам да меся тесто че народа пица 🍕 искал. После ще чета и пиша Simple Smile

# 354
  • София
  • Мнения: 877
Има ли някой представа от елдата и просото кое е по-разхлабващото. Царевицата ми звучи неразхлабваща, а ориз си го знам,че запича,  че моето аха-аха да се запече въпреки лактаната. Друго безглутеново не видях.

# 355
  • Мнения: 288
Има ли някой представа от елдата и просото кое е по-разхлабващото. Царевицата ми звучи неразхлабваща, а ориз си го знам,че запича,  че моето аха-аха да се запече въпреки лактаната. Друго безглутеново не видях.
Тиквата и сливите действаха най-добре при баткото.

# 356
  • София
  • Мнения: 861
Ооо, в нашата аптека като на нещо му изтича скоро срокът, му правим голямо намаление - с до -50-60%.  Money Даже имаме цял кош с такива изтичащи продукти и аз предимно от там си пазарувам Mr. Green Що кремове такива съм измазала и колко добавки изпилаааа... Flutter
Но така или иначе ваксината ще се поставя поне месец след като оздравеем.

И да се похваля - ние най-сетне сме си у дома! Party Party Party Продължаваме вкъщи с лечебната Хумана и разтвор с Хидратин алфа. Simple Smile Взела съм и Биобаланс бейби и тикам и него към Хуманата.

# 357
  • Мнения: 1 366
Темата си е много приятна даже. Затова нахълтах в нея. Нашата замря и не научавам нови неща, а тук мохабета хем е приятен, хем понаучавам какво ме чака. Оставам си в темата.
Сега, Чъби, някоя умна жена го беше казала по-горе много вярно - лесно е човек да размахва пръст и да укорява, но му е трудно да получава критика. Виждам, че ти не приемаш критика. Никаква. В спорта му викаме спортсменство. Аз теб, нито който и да било не искам да обиждам. Не ми е важно. Но когато имам мнение по - различно от някое, го споделям и това е. Че ти се олицетворяваш със споменатите супермайки, пък и се обиждаш е твоя работа. Па сърди се. Аз ако ти обръщах такова внимание трябваше да изпадна в депресия сигурно, че ме курдиса като кифла, щот видиш ли, съм си лакирала ноктите, пък съм била от майките дето не ставали за майки, и най - накрая за десерт ме нарече проста, което така и не разбрах по каква причина е. Не знам дали си вманиачена майка, чийто единствен смисъл на живота и е детето. Не ме и интересува, честно казано. За себе си знам, че имам секси млад мъж, имам много приятелки купонджийки (с прекрасни деца), имам работата си, хобитата и интересите си, но най - вече имам бебче, което има нужда от мен нонстоп, и чисто физически няма как да чета. Затова се допивам до вас. Чета твоите мнения с интерес, защото научавам нова информация и се абстрахирам от детинското "пък тя ме обиди и сега ще и се сърдя". Уважавам мнението на всеки, независимо дали го споделям. Пък сега щом сме ти глупави си ходи. То това е най - лесно: като е трудно или да избягаш или да нападаш и обиждаш. Аз ти бях предложила да си направиш ексклузивна тема само за щастливи и еднаквомислещи майки, така може да не ти е глупаво.
Относно бебеНОСЕНЕТО... Благодаря на всички, които се отзоваха със съвети. Наистина трябва да предприема нещо, защото чисто физически не е здравословно от 11 часа будуване, да ппекарва 10 от тях носена на ръце. Имаме гимнастики, шезлонги, бейби тиви си върви, изкупих всички играчки до подходящи до 3 годишна възраст. Сега даже чакам някакъв уникален блутуууууууф мечок, чрез който ще може да си говори с хора по телефоните им. Но... Лицата и хората са и далеч по интересни. Въобще не отразява играчките. Погледне ги, оплези им се, и се загледа в мене. Слагам я в стола за кола и я изтипосвам до мене да ме гледа как готвя, мия, ама нъцки. Иска в мене. И в татко си. И в баба си. Просто да е в нечии ръце. И тъй като искам да я отуча от тоя навик, или период, питах за реването. Щото НЕносенето на ръце веднага предизвиква рев. Вероятно ще почне да се заглежда и заиграва повече скоро, имайки ппедвид, че е на 3 месеца.
Та затова питах дали реването за 5,10 минути може да олигофреняса едно бебе. Че майка ми само ми обяснява, как щяла да получи нервно разстройство от реване...  Tired
П. П. Божке, какъв дълъг отегчителен пост съм изрисувала. Личи си, че съм привикала свекървата на помощ.
Инър, уелкъм хоум. Добре, че чета за твоите несгоди, та да осъзнавам колко тъпи са ми проблемите!

# 358
  • Мнения: 1 744
Ние сме непознати хора, които изграждаме в умовете си образи на други непознати хора, на които пишем за нашите неща твърде лично.
Ей, тъй Шошши ме хваща яд, как ти си искала бебе, а не си се постарала малко да почетеш за бебетата.
И си пръснала толкова пари за ин витро, изтърпяла си какво ли не ...и в 3 сутринта пишеш на други съвършено непознати хора, как да се справиш с проблема си.
Никой не може да ти даде вярната формула, трябва сама да я намериш. Това е истината.
Бебето е човек, то още не знае това, то дори не знае, че майка му е човек. То започва да изучава света поддържайки на майка си, съвсем като при животните. Установява с почуда, че лицето в огледалото е негово, че лицето на майка му също е като неговото. Играчките не са нищо повече от капан на индустрията, бебето се нуждае от хора.
За това и гледа и изучава лицата им постоянно.
Защо дъщеря ти не иска да се отдели от теб? Не знам и няма как да знам, в предвид че не ми е ясно всъщтност нищо за тебе, освен детинските ти разсъжданияя  тука из темата.
Може да има много причини, при мен проработиха едни неща, но това не значи, че те ще проработят при теб. Ти си този търсач. Ти си най-важният човек за твоята дъщеря и тя имитира теб.
За бебето единственото нещо, в този голям, страшен свят, което е сигурно и безопасно е неговата майка.
Това е инстинкт. Оставено тук и там навремето е можело лесно да стане плячка на хищтник, на змии или на канибали. За това по голямата част на света носят бебетата си до себе си, даже като част от националните си носии. Близостта на бебето до майката е толкова силен антидот, че може да поттисне дори чувството му за глад. Всичко.
Щом дъщеря ти иска на ръце, моят съвет е - носи я. Но не машинално, а с желание. Пий и песни, говори и колко я обичаш, накарай я да разбере, че ти винаги си там и тя минаги може да разчита на това, че ще се отзовеш на плача и. Когато изгради в себе си тази увереност, тя повече няма да има нужда да бъде постоянно на ръцете ти, за да се чувства защитена и ще може да започне да си играе, да изучава света.
Трябва да я накараш да разбере, колко много я обичаш, че винаги си там, когато тя има нужда от теб.
Ти някога, когато си имала нужда от майка ти, да си си мислила на нея колко и е тежко или, че има нужда от време за себе си?
Бебе, което е оставяно да плаче обикновенно развива дълбок страх от несигурност, защото инстинктивно усеща, че няма на кой да разчита. Плача е неговия зов, защото, замисли се, то е напълно безпомощтно същество, изцяло зависимо от своята майка. Ами ако тя го изостави? То чисто и просто ще умре. За това плача е сигнал - мамо, нещо не е наред, не знам какво е, но само ти можеш да ми помогнеш.
И наистина само ти можеш да и помогнеш.

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 17:55 от Chuby

# 359
  • Мнения: 19 722
Ние сме непознати хора, които изграждаме в умовете си образи на други непознати хора, на които пишем за нашите неща твърде лично.
Ей, тъй Шошши ме хваща яд, как ти си искала бебе, а не си се постарала малко да почетеш за бебетата
Ама спри се вече дееее! Това беше мега нелепо изказване. Ми който иска бебе, да завърши магистратура по Сиърс ли, какво?! Реагирам остро, защото знам през какво мина точно Шоши, за да има това бебе  Crossing Arms

П.П. И не я познавам лично, нито добре. Просто съм я засичала в темите.

Общи условия

Активация на акаунт