зачеване

  • 12 615
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 493
.... исках някакви съвет примерно за хапцхета за пози в които да седя нещо което да ми помогне а не да ми разчитате изследванията

Ами... конкретно към въпроса ти тогава: крака във въздуха поне 3-4 минути след секс.  Peace

# 31
  • Мнения: 20
Другите вече са ти казали за фолиевата киселина. Аз обаче ще ти дам малко повече информация, която не я зная на изуст, а я чета в нета:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0_%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0


Имам два съвета към теб: първо, консултирай се за такива важни неща с лекари, защото изказването за вредата от фолиевата киселина при бременност е меко казано стряскащо, и не ми се вярва да идва от лекар. Но дори и да е така, интернет простраството дава достъп до всякаква информация. Информирай се! И второ, 5 месеца на мен не ми се струва дълъг период от време, но за твое успокоение можеш да вземеш поне копие от изследванията и да потърсиш второ мнение.

Успех ти пожелавам и не се отчайвай, нещата не винаги се случват веднага.  Hug

П.С. Теб лично пушенето ти притеснява ли те?
 благодаря  м не неискам друго мнения там изледванията минават през 3 лаборатории и не ги гледа само един доктор .... ами цигарите не ме притесняват аз сум казала че така и иначе като забременея няма да пуша всички мои познати са си забременели докато пушат ...знам че това е мн  вредно но и съм се замислела да ги спирам

# 32
  • Мнения: 5 468
5 месеца опити не са много време, така че е излишно от сега да се притесняваш. Аз забременях след 9-10 месеца. При опити за бебе цигарите трябва да се откажат, тъй като могат да окажат негативно влияние върху зачеването. Да не говорим, че на организма му трябва време да се изчисти от тях преди евентуална бременност. Ако партньорът ти също пуши, е добре и той да помисли за спиране, тъй като могат да повлияят негативно върху оплодителната му способност. Фолиева киселина е добре да се пие преди бременността.

П.П. Съвсем не е вярно, че тук всички лекари са некадърни. В България има много добри репродуктивни клиники, където работят репродуктивни специалисти, а не обикновени АГ. Когато бебето се забави повече от една година, тогава е добре да се посети такава клиника и изследванията далеч не са само даване на кръв и урина. Успех!

# 33
  • Мнения: 20
да благодаря но аз не съм давала само кръв и урина ...не мъжа ми не пуше и не е пушил никога ,,,,,,аз имах предвид за обикновените аг лекар....абе разбрах за вас за вайни изследванията не ъспях да получа отговор на въпроса на вас в главата ви са само изследвания щом казвам че не е здравословно значи съм направила всичко за да се уверя можели да ми кажете кака да изтрия темата

# 34
  • Мнения: 13 564
Нищо не си разбрала, но си е твой проблем.Точка, точка, запетая.
За заключване на темата пиши на модератор.

# 35
  • Мнения: 20
Нищо не си разбрала, но си е твой проблем.Точка, точка, запетая.
За заключване на темата пиши на модератор.
   напротив вас ви интерисуват изследванията аз друг пост освен какви са ти изследванията не видях

# 36
  • София
  • Мнения: 210
Didinka, рано ти е да се притесняваш. Вероятността за забременяване всеки цикъл е около 20%, което не е много Simple Smile За трудности при забременяването в днешно време се говори чак след година безуспешни опити при редовен цикъл и овулация. И пий фолиева киселина задължително. Даже има една форма, която по-лесно се усвоява от организма - http://apteka.framar.bg/30006344/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D1%84%D0%BE% … 4-%D0%BC%D0%B3-90. Малко по-скъпа е от другата, но ако е вярно това за усвояването, си заслужава Simple Smile Успех!

# 37
  • Мнения: 20
Didinka, рано ти е да се притесняваш. Вероятността за забременяване всеки цикъл е около 20%, което не е много Simple Smile За трудности при забременяването в днешно време се говори чак след година безуспешни опити при редовен цикъл и овулация. И пий фолиева киселина задължително. Даже има една форма, която по-лесно се усвоява от организма - http://apteka.framar.bg/30006344/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D1%84%D0%BE% … 4-%D0%BC%D0%B3-90. Малко по-скъпа е от другата, но ако е вярно това за усвояването, си заслужава Simple Smile Успех!
благодаря ви

# 38
  • Мнения: 68
Здравейте момиче. Не знам дали е тук мястото  за въпроса ми, но не открих подходяща тема.  Та проблема ми е със забременяването- мисля че  проблема  ми е от  работата  или така  си  мисля....тъй като  се  занимавам  с тежък  физически труд...в Англия съм  и предимно се занимавам с почистване...прахусмакачки...кофи  с вода  ( не повече от литър вода  )
Постоянно  навеждане..клякане..чували  с боклук... след работа съм  като пребита някой път. И болки  в гърба  също  имам..мислите ли че работата  ми  пречи??

# 39
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Не вярвам работата да ти пречи. Моята братовчедка се занимава с почистване в Лондон и си  забремення и работи до 6месец.

# 40
  • Мнения: 68
Всичко  вече  почвам  да си мисля хах малко  ли  са опитите уф

# 41
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Разбирам те напълно. Аз всеки път си задавам същия въпрос.

# 42
  • Мнения: 16 874
didinka1991, не сручайно момичетата те питат за изследвания. Прилагам ти някои от основните, които трябва да бъдат пуснати. Достатъчно интелигентна ми се струваш, затова попрочети за тях в интернет. Това са хормони, съгласно, които се определя качество на яйцеклетка, и тн. Пролактинът пък е хормон, които може да попречи на жената да забременее, ако е над нормите. Потърси информация и за останалите. Тук във форума има цяла тема за обсъждане-може да попиташ и там, след като си вземеш резултатите. И не на последно място пет месеца не са дълъг срок - не се паникьосвай. Нещото, което можеш да направиш е наистина да спреш циганите. Има много проучвания на тема цигари и качество на яйцеклетки или увреждане на плода..
Полови хормони на 3 ден от МЦ
LH   Лутеинизиращ хормон
FSH Фоликулостимулиращ хормон
E2   Естрадиол

Пролактин * -  на чист ден  /след М./  
Изследването на пролактина трябва да се прави при пълно спокойствие.
Почивка в лабораторията 30 мин. преди вземането на кръв.
Да не се масажират гърдите и да не се прави секс 1-2 дни преди теста

Прогестерон  -  на 7 ден след доказана овулация
с фоликулометрия или с тестове за овулация плюс измерване на базалната температура

Тиреоидни хормони  - Щитовидна жлеза
Не трябва да се консумира кафе, кола и други напитки и храни съдържащи кофеин /или теин и др. стимуланти/ преди изследването.
                
TSH * Тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон -  /на чист ден/
T4 *    Тироксин / или Free Т4/    /на чист ден/
T3 *    Трийодтиронин /или Free Т3/    /на чист ден/
TAT   /Anti-TG/  -  Анти - Тиреоглобулин   /няма значение деня от МЦ/
MAT  /Аnti-TPO/ -  Анти - Тироидно-специфична пероксидаза  /няма значение деня от МЦ/
При отклонения - УЗ / ехография/ на щитовидна жлеза

Надбъбречна жлеза
DHEA-S  /няма значение деня от МЦ/
17ОН Прогестерон  /на 3 ден от МЦ/

Андрогени
Андростендион  / няма значение деня от МЦ /
Тестостерон       / няма значение деня от МЦ /

Яйчников резерв
АМХ /Антимюлеров хормон/ + Инхибин В -  на 3 ден от МЦ
тълкуват се заедно

Взема се: Венозна кръв
Условия за вземане: Сутрин до 10ч., на гладно
* за някои хормони се спазват определени условия

# 43
  • Австрия
  • Мнения: 2 316
а моя въпрос е за съвет за забременяване

Забременява се със секс.

Ако не става само със секс - ще ти се наложат изследвания. Повече от тези на един контролен профилактичен преглед при гинеколог. Може спермата на партньора ти да е проблем. Изследвания и на него.
А фолиева киселина се приема превантивно, за да не родиш дете-инвалид,

Скрит текст:

ако фолиевата киселина в организма ти е недостатъчна.

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 23:17 от DimS.

# 44
  • Мнения: 1 177
. Достатъчно интелигентна ми се струваш, .....

Я пак?

Общи условия

Активация на акаунт