Вижте какво намерих

  • 28 977
  • 231
  •   1
Отговори
# 165
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нещата на Българска роза не струват.........Ценните неща са тези:



Натурален продукт, получен чрез дестилация на цветовете на маслодайната Rosa damascena Mill. Действа противовъзпалително, омекотяващо и почистващо. Тонизира, освежава и овлажнява кожата. Успокоява кожата при обрив и алергия.


Фирма “Българска роза - Карлово” за първи път предлага натурални води от градински чай, лавандула, мента и лайка като тоници за лице.


# 166
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз вчера си направих лосион за почистване на грима /взех рецептата от листовките на Икаров/ с розова вода и масло от жожоба. Двуфазен лосион се получава. Почиства идеално.

Кремаго няма в БГ, пробвах да си го поръчам от сайта, но ми калкулира цена от 140 долара.  Twisted Evil

# 167
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз вчера си направих лосион за почистване на грима /взех рецептата от листовките на Икаров/ с розова вода и масло от жожоба. Двуфазен лосион се получава. Почиства идеално.

Кремаго няма в БГ, пробвах да си го поръчам от сайта, но ми калкулира цена от 140 долара.  Twisted Evil


Как го направи....просто смеси розовата вода с маслото от жожоба ли?

# 168
  • София
  • Мнения: 10 858
Рецептата е 100мл розова вода + 20 мл. масло от жожоба. Смесват се в шишенце. Преди употреба се разклаща за да се смесят фазите. Като истински двуфазен лосион си е. Дават го основно за почистване на грим - около очите и по цялото лице.
А просто за почистване на лицето пише да се намаже лицето с масажни движения с масло да се изчака 10 мин. и след това хубаво да се обтрие с розова вода.
Този номер също го пробвах, наистина много добре се почиства лицето.

# 169
  • София
  • Мнения: 9 576
и аз да се включа в копи-пейста .това е мнение на един химик в дир-а , от който чета само професионални съвети , човекът определено знае какво пише ...ето как коментира едно мнение   за пропилен гликола
Мда, и аз него (Cl) имах в предвид някъде по-горе. Това е човекът, чийто мнения чета и уважавам много Peace. И смея да му вярвам, определено. Не еднократно е доказвал, че е абсолютно прав, а и знанията му са доста задълбочени.
Освен това е наистина професионалист, пък ако ще кой каквото ще да мисли и казва по негов адрес.  Wink Whistling Нека се разрови в дир-а, за да прецени. Wink

# 170
  • Мнения: 877
Рецептата е 100мл розова вода + 20 мл. масло от жожоба. Смесват се в шишенце. Преди употреба се разклаща за да се смесят фазите. Като истински двуфазен лосион си е. Дават го основно за почистване на грим - около очите и по цялото лице.
А просто за почистване на лицето пише да се намаже лицето с масажни движения с масло да се изчака 10 мин. и след това хубаво да се обтрие с розова вода.
Този номер също го пробвах, наистина много добре се почиства лицето.

Точно това ползвам от месец. Доволна съм и аз.

# 171
  • Мнения: 2 761
Крема,за който писах май няма ни6то с бг-роза.Заблудих се с бг-розова вода в съдържанието.Явно само се изнасят суровините,пък  другаде бъркат кремовете.Жалко!

# 172
  • Мнения: 2 761
Между другото,бях дала една рецепта с восък,но намерих и тази информация:
E901    Beeswaxes    пчелни восъци, понякога предизвикват алергични реакции.


E901    Beeswaxes, white & yellow    Glazing agent, used to wax fruit, confectionary, chocolate, ice cream, snack food, slow release pills, etc.  Occasionally causes allergic reactions when used in cosmetics.



Последна редакция: нд, 07 май 2006, 13:06 от Omega

# 173
  • София
  • Мнения: 1 724
Нещата на Българска роза не струват.........Ценните неща са тези:



Натурален продукт, получен чрез дестилация на цветовете на маслодайната Rosa damascena Mill. Действа противовъзпалително, омекотяващо и почистващо. Тонизира, освежава и овлажнява кожата. Успокоява кожата при обрив и алергия.


Фирма “Българска роза - Карлово” за първи път предлага натурални води от градински чай, лавандула, мента и лайка като тоници за лице.




Използвам тази розова вода от около година за тоник, но мисля, че не може да почиства грим, осолбено спирала. Смесена с жожоба така ли действа?

# 174
  • Мнения: 11 575
Омега,май не можеш да приемеш някой да има по-различно мнение от твоето.Не се заяждам,но точно такова впечатление правиш.На този доктор по химия направо му се изплю на дипломата,че и на докторантурата,а доколкото разбрах дори не го познаваш.Хубаво, е че се увличаш по природосъобразният начин на живот,но приеми,че и има и хора,които ще продължат да използват вредна козметика. Peace

# 175
  • Мнения: 2 761
Абсолютно си права-не го познавам.Не мисля,4е съм се изплюла върху дипломата му ,о6те пове4е като не съм видяла има ли я.За докторантурата-мисля,4е знам за какво става дума.Имах колега-блестя6т пример на дървен философ,който стана докторант,за да работи на топло местенце(не отъждесствявам вси4ки с него,просто го давам за пример).Тъй  4е ти не приемай тъй крайно не6тата.6то се отнася за вредната козметика,вредни храни и пр. съм напълно наясно,4е хората 6те продължат да ги ползват.Поместеното тук е за тези,които  знаят  как да се възползват от дадена информация.

P.S.Аз разли4но мнение приемам,моето не се приема оба4е.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 724
Омега,май не можеш да приемеш някой да има по-различно мнение от твоето.Не се заяждам,но точно такова впечатление правиш.На този доктор по химия направо му се изплю на дипломата,че и на докторантурата,а доколкото разбрах дори не го познаваш.Хубаво, е че се увличаш по природосъобразният начин на живот,но приеми,че и има и хора,които ще продължат да използват вредна козметика. Peace

Вижте, очевидно темата е интересна за някои. Останалите просто могат да се включат в десетките други теми за козметика, и разбира се, да използват каквото  и колкото си решат!
Не схващам спора. 

# 177
  • Мнения: 928
Велева, няма спор. Мамите (вкл. и аз) се дразнят, че всичката козметика се отрича. Аз поне, ако ще чудо да стане не мога да си представя, че ще ги запомня тези вредни съставки, които изброявате, а камоли като купувам продукт да чета съдържанието и да сравнявам дали ги има  Crazy . Няма да се сърдим, ако назовете конкретни продукти на конкретни фирми.
Давате разни сайтове с уж натурални продукти, които после сами отричате и обърквацията става пълна. Препоръчайте продукти за които сте сигурни, че са ок - крем за лице, лосион за тяло, део за след баня, шампоан, сапун, паста за зъби... ей такива неща. Стига само сте отричали козметиката. Лесно е някой да се изкаже и вие да го оплюете Peace

# 178
  • Мнения: 43
Няма да се сърдим, ако назовете конкретни продукти на конкретни фирми.

Продуктите на Bübchen без парафиново масло, синтетични ароматизатори, оцветители и консерванти. Повечето такива продукти са с оценка "sehr gut" (много добър - най-високата оценка в Германия) от Öko Test (http://www.oekotest.de/) и се препоръчват и за възрастни.

Информация на български: http://www.buebchen.nn-bg.com/g_koja.html
Информация на немски: http://www.babyservice.de/buebchen/

# 179
  • Мнения: 2 761
Не мога да говоря за вси4ки продукти на Bübchen,но знам , 4е в един от 6ампоаните им примерно има SLS.Пуснах  търса4ката и за млякото им  ми излезе  пак  това:
http://www.codecheck.ch/baby_kind/gesundheit_pflege/pflegen/P405 … 004194/index_html

Действително имат природни съставки,но имат и вредни.С риск да се повторя 6те кажа-4етете етикетите!На мен съ6то ми е трудно,пак и непоносимо да  запомня  вси4ки съставки.Някои оба4е се набиват веднага на о4и.

На майките в Германия бих препоръ4ала да разгледат продуктите на Weleda,Lavera,Sante.
 и пак повтарям-не вси4ко.Примерно слънцеза6титната козметика и на споменатите аз я отхвърлям изцяло.


Общи условия

Активация на акаунт