Изборите в Европа през 2017 и 2018 - Франция, Германия и Италия

  • 64 248
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 12 302
Ами всъщност тезата на Орбан е че няма смисъл от компромис. Още като пристигат не трябва да приемат имигрантите, а не после да се чудят къде да ги разселват. Новото правителство на ИТалия се присъедини към тази теза

http://www.focus-news.net/news/2018/06/02/2529031/the-guardian-i … ni-imigranti.html
 имигрантите - у дома.
Няма какво да ги "разселват" из ЕВропа,. Това е глупост, предложена от Меркел и повторена от Борисов. Австрия също не иска имигранти.
Аз изобщо не споря, че нелегалните имигранти имат място в Европа - това абсолютно никой не го твърди и дано има европейска воля и възможности те да бъдат върнати там, откъдето са тръгнали. Цялата работа с разселването касае единствено "добрите хора", за които вратата е отворена дори и според Салвини. Всъщност доколкото разбирам за тях италианците искат задължително и автоматично разселване.

ПП С което предлагам този спор - ако го има - да не продължава в тази тема, а ако има някакви аргументи да се сложат в съседната.

# 1 021
  • MI
  • Мнения: 11 803
Мишел, ние далеч не сме от шампионите по усвояване на фондовете, а и ни дадоха доста по-малко от тези от първата вълна. И да, основно на приятели на приятели ги дадоха, но всъщност има и не чак толкова малко по-големи предприятия, които поне замениха част от машинния парк или започнаха да изнасят благодарение на тях, лично см видяла няколко та не говоря наизуст. Да не говорим че инфраструктурата, колкото и да крадоха от нея, в крайна сметка се направи на практика благодарение на фондовете. Но да, много сме далеч от това, което би трябвало да бъде, от централноевропейските страни и от истинско подпомагане на икономиката, както би трябвало да бъде като замисъл. Но затова не са ни виновни толкова Брюксел, а нашите си тикви за съжаление. На мен опасенията за България са ми други, не толкова спирането на фондовете - едно, че няма да има кой да натиска малко от малко да се намали корупцията, да се пооправи съдебната система и т.н., та най-вероятно съвсем ще я ударят през просото нашите политици. За съжаление към момента не виждам някаква алтернатива, нещо различно от сегашните управляващи, опозицията не е особено различна. То затова и не гласувам от известно време... Вторият (и може би още по-сериозен) проблем е, че износът ни е основно към страните от ЕС. Т.е. една криза при тях веднага ще доведе до криза и у нас, поне за това няма никакво съмнение.

Джон, статистиките са измамни само при едно положение - ако не знаеш как да ги четеш. Simple Smile Първо, дългът никога не се гледа сам по себе си, а като съотношение с това, което произвеждаш. Т.е. гледа се дали можеш да го плащаш, а не толкова каква сума е. Точно това е един от големите проблеми на регулациите на ЕС всъщност - че са се вторачили в частта дълг, а не в частта БВП, а при подходящи инвестиции може той да се увеличи и от там да спадне коефициента. Точно за това е цялата борба в момента. А наличието на натурални ресурси рядко води до голямо богатство, защото обикновено ги взема не който трябва. На Русия проблемът й е неравенството, а не че е чак толкова зле, ако беше разпределено по-честно богатството щеше да е друго:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1% … D0%B8%D0%BD%D0%B8
За страните от Централна Европа - икономиките им се оправиха именно благодарение на еврофондовете, които използваха по коренно различен начин от нас. И все още расте благодарение на тях. Не е много ясно какво ще се случи, ако им спрат такъв голям поток пари, а и ако е съчетано с протекционистични политики от останалите страни и връщане на компании в съответните държави майки (ето, в Италия искат да направят нещо подобно, ако наистина направят заявените реформи ти гарантирам че доста фирми вкл. от България ще се върнат в Италия без да се замислят дори) пък съвсем може да се окаже че балонът ще се свие за няколко месеца. А дори да не стане така, защо си мислиш че биха били съгласни да дават пари на по-слабите от тях членове в нов съюз или дори да дават по-голям дял за общия бюджет? Аз лично много се съмнявам като им гледам досегашните действия.  Никак няма да им хареса съчетанието от свити приходи и увеличаващи се разходи за нов съюз, повярвай ми.

Ще се присъединя към предложението на Вейпър спорът за мигрантите да се премести в съответната тема, тук е много извън темата.

# 1 022
  • Мнения: 5 500
Но затова не са ни виновни толкова Брюксел, а нашите си тикви за съжаление.
Не е баш така.
Брюксел определя програмите, какво е включено в тях,къде да вървят парите.
На нас ни трябва икономика,работеща,
а се оказва че имаш право на пари за кръжоци на бабите по селата.
Някой ги взима тези пари,макар и усвояването да ни е също малко %,
и прави с тях кръжоци.
Кой е виновен при това положение?Тези които са усвоили парите за глупости?Не мисля.

ПП.И как останалите държави по света въобще съществуват,само в Източна евр. щели да спрат да съществуват ако нямат еврофондове?

# 1 023
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
ПП.И как останалите държави по света въобще съществуват,само в Източна евр. щели да спрат да съществуват ако нямат еврофондове?
Много държави съществуват - Конго,Гвинея,Венецуела и един близък пример Молдова...ама ти искаш ли да живееш като в тях?

# 1 024
  • Мнения: 5 500
ПП.И как останалите държави по света въобще съществуват,само в Източна евр. щели да спрат да съществуват ако нямат еврофондове?
Много държави съществуват - Конго,Гвинея,Венецуела и един близък пример Молдова...ама ти искаш ли да живееш като в тях?
Венецуела не са случайно в това положение.Има много голяма външна намеса заради петрола.
Що не вземеш за пример Коста Рика?На тях какво им е?

# 1 025
  • MI
  • Мнения: 11 803
Всъщност на национално ниво се определят приоритетите и критериите за всяка програма - т..е ЕС ни дава например тот пари за инфраструктура, максимум ги натискат определен процент да отиде за нещо специфично (жп в случая, че нашите не са искали, а знаем какво е положението), но после кои пътища са приоритет е наше решение. По същия начин парите за селските райони никой не ни е карал да ги даваме за къща на тъщата или за кръжоци. Можеше да се насочат за развитие на малък бизнес в тези райони например, беше позволено. Така и със селскостопанските фондове - като са написани малоумно критериите от нашите специалисти, никой не ни е виновен че се юрнаха всички тикви да гледат вместо череши например. Да, не е луд който яде баницата (усвоява парите), а този който му ги дава - съответното министерство. Не знам обаче дали се дължи на некадърност или за да се дадат пари на който трябва - залагам на второто.

И не съм казала, че ще спре да съществува някоя държава, а само че ще мине неминуемо през нелека криза. Ние поне сме го изпитвали вече на гърба си.

# 1 026
  • Мнения: 18 176
Нели, то и БВП не е много определящ фактор БВП зависи от това колко хора живеят в страната, колкое площтта ти и т.н-  Страни с много слаби икономики може да имат висок БВП, и обратно.  Все едно да отчитаме минималната заплата или средната заплата. По-реално е да говорим за стандарт на живот - ето това вече е сериозен фактор. Една държава може да има много висок БВП, а стандарта й на живот да е нисък.
Венецуела при Чавес си бяха много добре, но при Мадуро тръгнаха на зле нещата. Това е свъзрано с факта, че САЩ започнаха да смъкват рязко петрола надолу, и тъй като Мадуро няма огромните средства на Чавес за да възстановява финансовите дупки  проблемите зейнаха.
Припомням, че и нашата инфлация през 1997 бе създадена изкуствено "отвън".

Сега ето нещо интересно - България иска да кандидатстав за Чакалнята за еврозоната ERM II до седмица -две. Изпълнили сем всички финансови критерии, заложени в Маастрихт, но се чудят как да ни отолжат искат от нас да се съгласим с това още три големибанки да бъдат надзиравани освен БНБ, за да няма второ КТБ. Не че съм против, но как за Гърция можаха директно да я пробутат в Еврозоната, с всичките й проблеми, а ние не само трябав да преминаваме през Чакалнята, но и за Чакалнята не сме сигурни, а изпълняваме Маастрихтиските критерии?

Инак - днес Италия казала, че ще обсъжда признаването на Крим. май Макрон не бърза да се радва на подкрепата на Италия.

А от Фейсбуук изтекли нови 14 000 досиета.
Май Зукърбърг скоро ще го привикват пак.


Критериите са писани така, че у нас усвояват само там където лесно се краде и тоав е една от причината да се юрнат да правят магистрали, а да фалират БДЖ, въпреки че точно преди един век ние сме били страната в Европа с най-развита жлезопътна мрежа и германските инженери са ни се чудели на теснолинейките.
но от БДЖ е по-трудно да се краде и затова никой не иска да го развива.

а самото Ес не предполага някакви страхотни проекти за  съмдаване на индустрия например, а основно за инфраструктура, за да може да им минават колите оттук. Всичко което може да е конкуретно за Запада се мъчат да го унищожат и да  ни направи обслужващ персонал. Защо не направиха проекти за нашата отбрана с безлихвени заеми вместо тези безсмислени проекти за саниране.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 11:31 от Джон Сняг

# 1 027
  • Мнения: 5 500
Не ми се спори.Точно пък за селските райони и малкият бизнес.Имаш рамка за какво могат да се харчат и тази рамка е от ЕС.Нашите как ги разпределят процентно е друг въпрос.Както и да ги разпределят обаче,рамката си остава.
Те затова всички си теглиха заеми и си се оправят и без фондове.


# 1 028
  • Мнения: 12 302
Не че съм против, но как за Гърция можаха директно да я пробутат в Еврозоната, с всичките й проблеми, а ние не само трябав да преминаваме през Чакалнята, но и за Чакалнята не сме сигурни, а изпълняваме Маастрихтиските критерии?


Това, че Гърция е влязла в ЕЗ без реално да е готова, естествено не улеснява приема на следващи страни.  Обаче е излишно да се самонавиваме, че сме жертва на някакво специално, незаслужено отношение. И Гърция е била в чакалнята 2 години.

# 1 029
  • Мнения: 18 176
Гърция е била в Чакалнята, но самият факт че влезе  незаслужено би трябвало да създава прецедент и оттук нататък всеки да може да влиза . те не са били изрядни и влязоха - отъкед накъде ще държат сметак на нас, които отговаряме на Маастрихските критерии? лицемерии е правилата тепърва да се затягат, напротив - вече има предент и би трябвало по-лесно да се влиза.

# 1 030
  • Мнения: 5 500
Аз пък не мога да се отворя как заплати и пенсии в Македония са по-високи от наште?
Как пък сърбите си строят магистрали без фондове?

Хаха Джон, ще е голям майтап италианото да признаят Крим.Сорос ще вземе да инфарктира  Laughing
Всъщност ако са признали Косово,що пък да не признаят Крим?

# 1 031
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
ПП.И как останалите държави по света въобще съществуват,само в Източна евр. щели да спрат да съществуват ако нямат еврофондове?
Много държави съществуват - Конго,Гвинея,Венецуела и един близък пример Молдова...ама ти искаш ли да живееш като в тях?
Венецуела не са случайно в това положение.Има много голяма външна намеса заради петрола.
Що не вземеш за пример Коста Рика?На тях какво им е?
че са доста бедни и половината им население е имигрирало в Щатите или мечтае да го направи?Имам и приятелка костариканка чак до Европа е стигнала.Това,че имат някой друг лъскав курорт,не означава че са по-добре от Белиз,Панама и т.н. Те и Мексико си имат Акапулко,ама иначе в страната не е изобщо каквото е в Акапулко.
А на сърбите магистралите са финансирани точно от еврофондовете също,нищо че не са вътре.Като тръгнеш по магистралите,на всеки 10 км има табела как и колко милиона ЕУ е дал.

# 1 032
  • Мнения: 5 500
че са доста бедни и половината им население е имигрирало в Щатите или мечтае да го направи?Имам и приятелка костариканка чак до Европа е стигнала.Това,че имат някой друг лъскав курорт,не означава че са по-добре от Белиз,Панама и т.н. Те и Мексико си имат Акапулко,ама иначе в страната не е изобщо каквото е в Акапулко.
А на сърбите магистралите са финансирани точно от еврофондовете също,нищо че не са вътре.Като тръгнеш по магистралите,на всеки 10 км има табела как и колко милиона ЕУ е дал.
Не знам кое им е кофтито на КР?Гледам американците масово пък се изнасят там.Те нещата никога не са еднопосочни.
Българите и със и без ЕС-все са обслужващ персонал,нископлатен.

Щом на сърбите дават и без ЕС,за какво говорим тогава?

# 1 033
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
че са доста бедни и половината им население е имигрирало в Щатите или мечтае да го направи?Имам и приятелка костариканка чак до Европа е стигнала.Това,че имат някой друг лъскав курорт,не означава че са по-добре от Белиз,Панама и т.н. Те и Мексико си имат Акапулко,ама иначе в страната не е изобщо каквото е в Акапулко.
А на сърбите магистралите са финансирани точно от еврофондовете също,нищо че не са вътре.Като тръгнеш по магистралите,на всеки 10 км има табела как и колко милиона ЕУ е дал.
Не знам кое им е кофтито на КР?Гледам американците масово пък се изнасят там.Те нещата никога не са еднопосочни.
Българите и със и без ЕС-все са обслужващ персонал,нископлатен.

Щом на сърбите дават и без ЕС,за какво говорим тогава?
Защото магистралата е от европейско значение.За другото се оправят сами и много от младите емигрират - кой при роднини в Австрия и Германия,кой докопал хърватски паспорт.Иначе самата Сърбия губи много в полза на Хърватия,която влезе в ЕУ.
Иначе то и в България идват англичани защото им е по-евтино,ама това не означава че сме цъфнали и вързали?Някои българи и в Молдова ходат да живеят,защото цените са двойно по-ниски от нашите,за румънците да не говорим.Ама Молдова не става супер,защото на някой му е по-евтино да живее там.

# 1 034
  • Мнения: 18 176
Аз пък не мога да се отворя как заплати и пенсии в Македония са по-високи от наште?
Как пък сърбите си строят магистрали без фондове?

Хаха Джон, ще е голям майтап италианото да признаят Крим.Сорос ще вземе да инфарктира  Laughing
Всъщност ако са признали Косово,що пък да не признаят Крим?
И аз това питам защо да не признаят Крим. Северна италия исакаше да се отдели Северна Италия от  Южна, така че нямат проблем с малцинствата. Признали са и Косово.. Имат топли връзки с Русия и искат отмяна на сакнциите. Защо да не признаят Крим? Ако отменят санкциите и признаят Крим, след като НПО-тата бяха изгонени от Русия, Албания и Унгария,  в ОК има Брекзит, а в САЩ спечели Тръмп Сорос наистина ще получи инфаркт...Отвсякъде го гонят. мед ми капе на душата, това е тиранина на ЕС.

Те англичаните идват у нас именно защото стандарта е нисък, това не говори добре за нас. Ако бе висок стандарта англичаните нямаше да се изсипват...

Сърбия водиха две войни и са по-добер от нас.
АЛбанците строиха бункери и са на нашето ниво.
Макетата са в перманетна граждансак война и едва сега започват да стигат нашето ниво - досега бяха по-добре.

влезете в магазин за бяла техника и се огледайте за перални и микровълнови фурни - има от полша, турция, Сърбия, Р Камедония, дори от Албания - от България няма. Кажете ми една българска кола? а сръбска веднага мога да ви кажа - Застава! ние нямаме никакво производство!

Много ми е интересно какво ще прави сега Зукърбърг - лъга, извинява се, сука - ето че пак са изтекли
данни за 14 000 души. Май -май ще го привикат бърз-бързо пред Конгреса и ще му дърпат ушите, ама този път - яко.

Мишел, а как ОРбан успя да намали драстично данъците и да изгони монополите. Знаеш ли че само на Китай той продава годишно 70 000 тона свинско месо и 2 милиона патици. създаваш производство и страната тръгва напред.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 12:29 от Джон Сняг

Общи условия

Активация на акаунт