Изборите в Европа през 2017 и 2018 - Франция, Германия и Италия

  • 64 374
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 479
я споделете малко за Меланшон - на мене пък ми е там тъмна индия. Нямам сериозен поглед извън тримата кандидатити.


Започнал като троцкист, крайноляв.
Иска нова конституция, повишаване на разходите на бюджета, намаляване на пенсионната възраст, намаляване на работната седмица и увеличаване на годишния отпуск.
Обявиха го за победител на дебата в началото на месеца и сериозно качва подкрепа според последните проучвания.
Казват, че е много харизматичен и използва холограми за публичните си прояви, като по този начин ги прави на няколко места едновременно.

Избор между него и Льо Пен означава крах на традиционните партии.

nelig и tania6 да допълнят, аз не ползвам френски и това е от англоезичната преса, сигурно нещо пропускам. bouquet
 

# 301
  • MI
  • Мнения: 11 868
Моят френски пиши го умрял, разчитам на приятели французи и италианската преса. Да, сблъсък между крайно десен и крайно ляв изглежда все по-вероятен, защото левите гласоподаватели не се припознават в Макрон. А при балотаж между тях май не е много ясно какво ще излезе...

# 302
  • Мнения: X
Тия французи съвсем са се смахнали...

# 303
  • MI
  • Мнения: 11 868
Тия французи съвсем са се смахнали...
Ами то техния избор е като нашия, между лошо и по-лошо.  Crazy Не знам на тяхно място за кого бих гласувала, честно. Май свестни политици никъде не останаха, не е само наш проблем.

# 304
  • Мнения: 18 674
Моят френски пиши го умрял, разчитам на приятели французи и италианската преса. Да, сблъсък между крайно десен и крайно ляв изглежда все по-вероятен, защото левите гласоподаватели не се припознават в Макрон. А при балотаж между тях май не е много ясно какво ще излезе...
eх че хубаво. Единственото по-хубаво ще е сблъсък между крайнодесен  (Льо Пен)и крайнодесен (Фийон)
но и крайнодесен срещу крайно ляво също е добра комбинация.

# 305
  • Мнения: 12 367
Да, сблъсък между крайно десен и крайно ляв изглежда все по-вероятен, защото левите гласоподаватели не се припознават в Макрон. А при балотаж между тях май не е много ясно какво ще излезе...

Ако вярваме на прогнози, който и да излезе срещу Льо Пен, печели, който и да излезе срещу Макрон, губи. Фийон губи срещу Макрон и Меланшон. Меланшон би загубил срещу Макрон.

https://twitter.com/EuropeElects

# 306
  • Франция
  • Мнения: 117
Не вярвам на прогнозите и така наречените социологически проучвания (надявам се да са грешни). Медиите са изцяло в подкрепа на Макрон, направо ни заливат с новини за него и колко много се е издигнал...В същото време мисля, че за Фийон има доста "скрити гласове" т.е. след всичките скандали, има хора, които не си признават, че ще гласуват за него.
Най-катастрофалният вариант е Льо Пен-Мелоншон...тогава според мен ще я закъсаме много. От програмата на Мелоншон ми се изправят косите...Льо Пен пък си е от край време ясна...Дано не стане така, че наистина като в България ще излезе, от лошото или по-малкото лошо. А кое е по-малкото? .В такъв случай просто няма да гласувам, няма начин просто.
Нямам търпение този медиен цирк да свърши и най-накрая да разберем кандидатите за втори тур...

# 307
  • MI
  • Мнения: 11 868
Лориан, а според теб кой е най-вероятният вариант? И аз вече на социологически проучвания много не вярвам...

# 308
  • Мнения: 2 275
най-голям майтап ще бъде Льо Пен срещу Меланшон ( претръпнах Tiredи сега искам сеир да гладам Embarassed)
За колко време ще опоскат Франция с Меланшон Thinkingтой си е направо "на всеки според възможностите , на всеки според потребностите"
Най-смешното е че ако на втори тур са Льо Пен и Макрон,МЕЛАНШОН (каза) щял да подкрепи....Льо Пен Laughing
Според мен на втори тур ще са Льо Пен и Фийон макар да не е най-забавния вариант.
Всички ще са срещу Льо Пен,но ако другият е Меланшон Thinkingнякак си не съм сигурна.
Положителното е,че изпълнените президентски обещания са съвсем незначителни  Wink

# 309
  • Франция
  • Мнения: 117
Не знам за втори тур, ако трябва да направя скромна прогноза би било Льо Пен-Фийон и все пак ми се струва трудно постижимо. Май единственото сигурно е Льо Пен, вторият кандидат ще бъде изненада ...още малко ще почакаме.

# 310
  • Мнения: 4 479
Ето за Меланшон, ако някой още се интересува
http://baricada.org/2017/04/21/melanshon-for-president/

# 311
  • Мнения: 1 701
Меланшон иска да направи работната седмица 32 часа. И е много прав човека, така ще има много повече работа за хората, а и работещите ще могат да обърнат много повече внимание на семействата си.

Марин Льо Пен може и да победи, защото след толкова атентати нищо не се променя и хората са несигурни, съмняват се в системата. А ако тя дойде много перушина ще хвърчи с чужденците. Ще затвори границите, което ще увеличи сигурността, особенно към границата с Белгия.
А за пендлерите, които работят и в едната държава, а работят в другата ще има отделен коридор на границата за бързо придвижване.

# 312
  • София
  • Мнения: 3 451
Напоследък говоря с французи, единствените имена, които обсъждат са Льо Пен и Фийон. Казват, че нямат никакъв избор, между крадец и луда жена, това не е избор. Микрона и Меланшон от новините ги чух, никой от познатите ми не ги споменава. Та не знам, май Фийон ще излезе по малкото зло...

# 313
  • Мнения: 2 275
Ей,веднага да споделите информацията,която имате Praynig
щот тук ще бъде официално в 20h00
Все си мисля за сюрприза преди 15 години:беше сигурно за втори кръг Ширак и Жоспан и ....беше Ширак и Льо Пен -баща Laughing

# 314
  • Мнения: 14 793
Oт нашите новини коментатори ''плашат с Льо Пен.Иска да развали Европа?!Старият континент  стремглаво с главата надолу се търкаля към бездната и без нея. Mr. GreenЩяла да затвори границите.Предполагам,че всички широкоскроени толерасти не си заключват собствените домове и всеки,който пожелае може да се настани там и да изисква екстра грижи,защото ако не е така,смятам,че са расисти и ксенофоби! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт