Парламентарни избори 2017

  • 124 782
  • 2 650
  •   1
Отговори
# 2 535
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Почитателка и на вип брадър, даже Mr. Green Stop. Просто ще посна салза от умиление вече.
О, ясно.
Ами те и във ВИП брадъра са такива едни Успели, Ентелегентни, Цветът на нацията. Да изпаднеш в умиление...наистина.

Ми хвърли й един поглед на публикациите. Не го правя никога, щото ме мързи и не ме интересува, ама след последния прочувствен пост, за малко да се разплача, така ме Одари фемоциЙте и погледнах. Освен за биг брадър и политическа тема тук-там, друго няма.

# 2 536
  • София
  • Мнения: 1 212
"Ако смяташ, че демокрацията е лоша, тогава какво предлагаш?

Клептокрация? Фашизъм? (Комунизъм, както видяхме, няма…) Монархия?

Или просто – арогантност, корупция, примитивен нацизъм, агресия към несъгласните с теб, унижение към слабите, болните, недъгавите, възрастните, различните…

Да, по всичко изглежда, че на 27-и България ще осъмне като поредната неонацистка европейска държава, конструирана по клептократичния модел на Путин.

Нечаевщина през XXI век…! Цялата власт на олигарсите! Дясно нацистко управление, прокарано от нацисти, каквито всъщност БСП винаги са били…"
Теодор Ушев във фейсук

# 2 537
  • Мнения: 8 861
В помощ на матряла преди деня за размисъл Laughing

Делба
Кой хлопа в този късен час?
Аз хлопам каза Цецо.
Торбичка носиш ли за нас?
Донесох! шепне Цецо.
Навън да дойда, да броим
Ела де- -вика Цецо.
Нощес не можем да заспим!
Ще можем!- смига Цецо.
За Партийката, пет на сто
Добре е -кима Цецо.
За тебе също пет на сто!
Тъй вярно!- кляка Цецо.
Останалото е за мен.
За тебе - хлипа Цецо.
Ще ми дотрябват някой ден
Ще трябват!..-рече Цецо.
Така по братски се дели!
По братски?- пита Цецо.
За нови порции върви!
Поемам- мънка Цецо.
 Joy Joy Joy

# 2 538
  • Мнения: 18 969
"Ако смяташ, че демокрацията е лоша, тогава какво предлагаш?

Клептокрация? Фашизъм? (Комунизъм, както видяхме, няма…) Монархия?

Или просто – арогантност, корупция, примитивен нацизъм, агресия към несъгласните с теб, унижение към слабите, болните, недъгавите, възрастните, различните…

Да, по всичко изглежда, че на 27-и България ще осъмне като поредната неонацистка европейска държава, конструирана по клептократичния модел на Путин.

Нечаевщина през XXI век…! Цялата власт на олигарсите! Дясно нацистко управление, прокарано от нацисти, каквито всъщност БСП винаги са били…"
Теодор Ушев във фейсук


то и Фашизъм няма.  Само В Италия е имало  през 30-те и 40-те години - никъде другаде.
Има нео - нацизъм, военни хунти, утлрадесни движения, ама това е друго.

# 2 539
  • Мнения: 12 405
"Ако смяташ, че демокрацията е лоша, тогава какво предлагаш?
...
Да, по всичко изглежда, че на 27-и България ще осъмне като поредната неонацистка европейска държава, конструирана по клептократичния модел на Путин.

Всъщност в последните години покрай Орбан все по-често се споменава термина "нелиберална демокрация", към която по принцип доста често отнасят Русия от Елцин насам.

# 2 540
  • Мнения: 460
Само с критика не става. Аз имам утопичното желание за коалиция между ГЕРБ и БСП. Да мирясат всички страсти . И да се контролират взаимно. БСП имат кадърни кадри поне. За разлика от ГЕРБ.

Кои са тия кадърни кадри?!  Mr. Green

# 2 541
  • Мнения: 14 478
Само с критика не става. Аз имам утопичното желание за коалиция между ГЕРБ и БСП. Да мирясат всички страсти . И да се контролират взаимно. БСП имат кадърни кадри поне. За разлика от ГЕРБ.

Кои са тия кадърни кадри?!  Mr. Green
И аз питах същото и ми отговориха, че бил само Стойнев, ама не могъл да се прояви в цялата си прелест... Laughing

# 2 542
  • София
  • Мнения: 2 052
Само с критика не става. Аз имам утопичното желание за коалиция между ГЕРБ и БСП. Да мирясат всички страсти . И да се контролират взаимно. БСП имат кадърни кадри поне. За разлика от ГЕРБ.

Кои са тия кадърни кадри?!  Mr. Green
И аз питах същото и ми отговориха, че бил само Стойнев, ама не могъл да се прояви в цялата си прелест... Laughing

Тези за които Сталин казва, че решават всичко. Хората с хладен ум, горещо сърце и чисти ръце.

# 2 543
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Само на мен ли ми се струва, че журналистите угодничат и се подмазват на Боко, никой не смее да му задава неудобни въпроси, а нарочно го питат само някакви глупости - кога бил излъгал, колко му стрували дрехите, какво мислел за К.Нинова и т.н.
 Мен като избирател ме интересуват следните въпроси:
 - къде изчезнаха милиардите изтеглени от гербаджиите
 - къде изчезнаха парите от здравните вноски, които Дянков взе
 - защо при управлението на герб има катастрофален спад и отлив на преки чужди инвестиции
 - защо при управлението на герб България е на второ място по смъртност в света.
 - защо при управлението на герб обществените поръчки се печелят от фирми на Пеевски
 - как Пеевски успя да изкупи половин България при управлението на Бойко и никаква реакция няма от негова страна.
 - защо според международни класации българската правосъдна система е една от най-корумпираните и т.н.
 
 Странно защо журналистите не смеят да питат Тиквочев по тези въпроси. Ако тези събития се бяха случили по времето на Нинова, журналята щяха да я разкостят.

# 2 544
  • Мнения: 14 987
Е , аз нямах предвид никакви конкретни имена , а общо като обучение , образование , визия, поведенчески модел Laughing. Не са още изпълзели , но тайно се надявам да имат повече професионалисти от гербаджиите . И то , само  и единствено , по повод  представата ми за коалиция  Mr. Green
Да ги видим съвместно , вече какво ли друго не сме видели.
Но тук ме разочаровахте-нямало как да стане  Crossing Arms
Защото кадрите на ГЕРБ , само като ги видя да ми истерясват по тв , и ми става лошо. Изключвам Томислав. И някои други , де. Само не ме питайте за имена- Горанов , Главчев. И не ме нападайте , моля Joy.
И аз се забавлявам , но никак не ми е забавно. И нямам никакви пристрастия към БСП. Просто развих едно разсъждение за  коалиция Mr. Green

# 2 545
  • Мнения: 2 843
Все пак, критикувайки ГЕРБ (има много защо), да не залитаме твърде вляво, защото от известно време се забелязва странно реабилитиране на соца. Ето каква случка разказва Елисавета Белобрадова, свързана с дъщеря ѝ, във фейсбук - мен лично написаното ме потресе:

"Току що разбрах от Магдалена, че в училище, ще имат есе. "Какво ни харесва и не ни харесва в комунизма"
Не си спомням да са имали есе "Какво ни харесва и не ни харесва в османското владичество" или "Какво ни кефи в покръстването".
Есето, разбира се, е плод на неколкочасово индоктриниране за хубавите страни на комунизма. Маги научила, че Тодор Живков бил "голям веселяк и шегаджия" (цитирам). Лек характер, един вид.
И било важно да не е писано туй есе от дядовци и родители, а от тях самите - да разсъдят, да помислят, па да кажат, какво АДЖЕБА им харесва в комунизма. Учителката умилително и удобно е предоставила материал - спокойствие, чудесна здравеопазване, което "не било платено, ами да идеш най-много с една кутия бонбони" (цитирам). И тогава лекарите ги е било грижа за хората, не като сега,
И икономиката била добре.
А за Народния съд НАЙ-ВАЖНОТО било да се знаят датите. Начи, ако някой я попита какво е Народния съд, не да обяснява и да философства, ами датата да каже. .
Говорихме час и половина. Мисля, че есето ще стане супер.А АЗ ИСКАМ ДА ВЗЕМА ЕДНА ПРАВА ЛОПАТА И ДА ИДА И ДА Ѝ КАЖА НА ТАЗИ ДРУГАРКА "ИДВАМ ДА НАПИША ЕСЕ ТУКА. СЪС ЗАМАХ. ТВОРЧЕСКИ"
София.
България
2017г."

# 2 546
  • Мнения: 12 405
"Току що разбрах от Магдалена, че в училище, ще имат есе. "Какво ни харесва и не ни харесва в комунизма"

Съвсем "Джасимовски подход", в крайна сметка трябва на децата да им е интересно, да разсъждават, и както не бива да идеализираме историята си, така не бива и да я демонизираме. Тази учителка явно е  привърженик на сходни принципи.

# 2 547
  • Мнения: 96
Случайно попаднах на темата, търсейки последни прогнозни резултати, и нямаше как да я подмина. Изчетох всичко и за съжаление доста представителна извадка, на това което се случва в БГ и реалността в нея. Тук има 2 изключително дразнещи субекта, заради които пиша този пост (те са повече, но 2 са прекалено дразнещи, повтарящи като развалени грамофонни плочи едно и също). Трябва да си много прост да гласуваш за БСП, освен ако нямаш лична облага от това. Но има и по-жалко от това да си поддръжник на БСП и то е да гласуваш за тях само за да накажеш Герб и конкретно ББ. Също както беше за президентските избори. Това е все едно да се оженя за тъпа и грозна жена, само и само да не остана ерген. Царете на демагогията да ми говорят за наглост, арогантност (които са синоними между другото), некадърност и за крадливо племе, е абсолютен нонсенс. „Дано разума да надделее” означавало да гласуваш против Герб и за БСП...ако не беше жалко, щеше да е смешно. Ако имаше разум, тая партия вече отдавна нямаше да съществува. Айде такива като баба ми ги разбирам, прости хорица от село, без възможност да извършват мисловна дейност, за които Жан Виденов и Станишев са симпатични момченца и това е достатъчно. Ама млад човек (или поне относително млад, каквито предполагам са субектите тук) да гласува за тия изроди и да ми говори за разум...жалко е наистина. Питам аз, какво направиха за толкова години точно тия, които днес ще ми носят промяна!?!? Румен Гечев ли ми е промяната!? Той ли е кадърния!? Какъв е разума да гласувам за тях!? Може би те вдигнаха доходи и заплати/пенсии, намалиха данъци и ток/вода, не са теглили заеми, които да изплащаме, не са откраднали и лев и не са фалирали държавата, и не изкараха народа на улиците няколко пъти!? Популизмът и демагогията на тия хора нямат граници...

ПС. Снощи Хекимян попита КУРнелчето дали ще подаде оставка, ако загуби изборите. Отговорът беше ясен: „БСП няма да загуби”. Някой по-назад беше споменал, че се обазалага, че каквито и да са резултатите, тя ще се обяви за победител. То самият факт, че има толкова прост народ, който да вярва на тази самонадеяна лелка, си е победа.


Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 16:47 от fr_aleks

# 2 548
  • Мнения: 2 718
е, провокативен историк, какво да я правиш тази учителка? Съща като Джасим, но се е задълбочила в друг период. Може и есе "Кое е най-хубавото от Османското владичество" да напишат децата и непременно да споменат двете църкви и наднорменото тегло на Левски, което доказва колко оядени сме били при милостивия султан.
Малко не ти ли е неудобно?

# 2 549
  • Мнения: 14 478
Все пак, критикувайки ГЕРБ (има много защо), да не залитаме твърде вляво, защото от известно време се забелязва странно реабилитиране на соца.
Точно това прекалено залитане у лево, както и опитите за реабилитиране на соца ще доведе до там БСП да загуби изборите. Още в началото го казах, че поведението на Нинова  ще и изиграе много, много лоша шега. Твърдият електорат няма нужда от мотивиране по този начин, той си е твърд... Laughing, останалите хора просто ще се уплашат от опитите за реставрация на строй, от който едвам се отърваха. То не че е и възможна тази реставрация де-няма как да стане това, всички го знаем, което прави говоренето на Нинова още по-нелепо.
Ако беше обрана, скромна, диалогична, то тогава може би би имала шанс да обере протестния вот на хората или поне да има предпоставки за това.
 Сега протестният вот ще оберат Марешки и патриотите.
Това е моето мнение, но изборите ще покажат дали е така.

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 16:52 от weissbier

Общи условия

Активация на акаунт