Любители на кучета - тема 70!

  • 37 726
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 371
Тази вечер ходих в клиниката да уточнявам дата за кастрацията и ми препоръчаха първо да пуснем едни кръвни изследвания преди операцията. При вас така ли беше? Надявам се,че всичко ще е наред.

Да, на Грейс и пуснаха и се оказа, че имаме проблем .

Дано при вас всичко е наред Hug

# 691
  • Балчик
  • Мнения: 39
Здравейте  Simple Smile ! Аз пак да попитам собствениците на кастрирани женски - колко голям ви беше разреза от операцията? Защото останах с впечатление от интернет,че се прави с не много голям разрез ,а тук ,в нашата клиника май ще е доста голям,вярно ,тя си е дългичка,но все пак ми се струва прекалено сякаш.

# 692
  • Мнения: 3 371
  Доста дълъг разрез беше на моята болонка. Внимавайте, че има ветеринари, които не премахват матката заедно с яйчниците.

# 693
  • София
  • Мнения: 12 040
моята е йорки, дребно кученце. разрезът бе около 3-4 см.

# 694
  • Балчик
  • Мнения: 39
Ходихме да и вземат кръв,обръснаха и малко крачето  Wink ,оказа се ,че е с много тънки венички,странно им беше за такова голямо куче.Боцнаха я от задното краче,не можаха да влязат във вената и пробваха отпред,там вече стана,а тя милата стои,много беше послушна,но и уплашена  Sad Сега ще изчакаме резултатите и ,ако всичко и е ок,ще я оперираме. Попитах за разреза,казаха ми,че по принцип се прави в началото по-малък разрез,но всичко зависи от анатомията на кучето,къде са позиционирани органите,можело матката да е по-високо,както и яйчниците и тогава може да се удължи разреза. Та така. Дано всичко да е наред  Praynig

# 695
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
Чудя се относно обезпаразитяването между каишка Скалибор, която е и срещу комари и Дронтал плюс или каишка Форесто и Милпразон, който също е против комари. Финансово май са равностойни.

Нашето куче също го кастрирахме преди първото разгонване на 6 м. Много бързо се възстанови.

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 22:47 от fros

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 13 619
Аз използвам Милпразон и капки.

# 697
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 924
Днес водихме Макс за годишна ваксина. Дори не трепна - сложиха му 7-валентна и против бяс. Издържа геройски и двете бодвания. Дадоха ни и таблетки за вътрешно обезпаразитяване (за цялата година). Всеки път, като дойде време за поредното хапче, пращат смс да напомнят.
Питахме дали трябва да се правят някакви изследвания - не, нямало нужда. Досега само когато го купихме, му направиха изследвания и тогава ни го дадоха.

# 698
  • DE
  • Мнения: 971
mirondela, защо не изчакате и след първото разгонване да я кастрирате?
Разреза започва от пъпа надолу и според големината на кучето дължината е различна.
Моята имаше 12 конеца.
Не се притеснявай-всичко ще е наред.
Пазете я след това да не ближе раната и да не скача(аз бях писала и преди, че препоръчвам ОП-боди)
1, моята беше след няколко дни готова да търчи и лудее, но поне две седмици трябва да са кротки.

Лабрекс, изпращаме много целувки на Рексито!

# 699
  • София
  • Мнения: 12 040


Ловим сателита от вчера Laughing
ММ води кифлата на фризьор вчера, там са я порязали доста дълбоко. Наложи се един шев, яката е против близане.

# 700
  • под тепетата
  • Мнения: 9 559
Змия, красотата иска жертви, но дано бързо зарасне раната.
 И ние сме изпрани, ваксинирани, с  каишка Килтикс, назобени с Ендогард ( за първи път му давам такива), пререгистрирани  в общината от вчера. С една дума - подготвени за пролетта  Laughing
 labrex,  Hug за чернушко!
  matze, много секси с туй боди го раздава мадамата!

# 701
  • Балчик
  • Мнения: 39
matze, чудехме се дали да не изчакаме първо разгонване,все още имаме шанс да изчакаме,но при положение ,че има повече плюсове преди това,а ние така и така сме го решили... А за тези каишки против паразити,да ви питам ефикасни ли са наистина?Ние още не сме ги пробвали,само Advantix сме слагали досега.Но май сега на пролет ще и вземем една хубава каишка ,че ми омръзна всеки месец да давам по 20лв.  Simple Smile  Иначе ,за след операцията,да,знам,че трябва да се пази раната,и ветеринарят ми обясни,ако можем да и облечен нещо на кръстчето. Ако ли не -фуния . Ама за тичането и скачането ,тя много обича да гони котките около блока,ще е трудно,ама няма как ,ще я държим на каишка само  Wink
змия,много е сладко вашето  Heart Eyes ,а с тази фунийка  Hug  сладкишче !

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Здравейте,
досега прочетох само за женски за кастрация, а за мъжките? На мен лично не ми се иска да го кастрират, но и мислим да не създава поколение защото е с генетичен проблем с ставите на крачетата

# 703
  • Мнения: 3 371
при мъжките е много по-лесна кастрацията.  Peace

змия, много ви е сладко йоркито  Crazy

аз доста мислех преди да взема Шарлот, колебаех се между йорки, хин и пекинез, ама тя ме грабна. Много са ми сладки йоркитата и най-много ми допада, че не си сменят козината по 2 пъти годишно и да трае по 6 месеца.

Моето малкото за две седмици и половина качи 230 грама/мерим я на кухненска везна Crazy/, ама си  еоще пуфкафка дебеланка и много се закача с каката.

# 704
  • под тепетата
  • Мнения: 9 559
Аз съм доволна от Килтикса, пробвала съм и Скалибор. От време навреме слагам и пудра Тапилан да се презастраховам. Обаче мъжът ми като се върна от вета рече : "Кучо, сметката ти за днес е 84 лева. Започват ти великденските  пости". Добре, че  в общината тази година няма да плащаме данък ( спестихме 30лв), заради здравословното състояние на мъжа ми. Тези, които не го знаят - ако собственика е инвалид, не плаща таксата ( съответно се явява с документите от ТЕЛК). Подчертавам обаче, че това е за община Пловдив, за другаде не знам дали е същото.

Общи условия

Активация на акаунт