Любители на кучета - тема 70!

  • 37 725
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Балчик
  • Мнения: 39
А по принцип,ако кучето е кастрирано ,също е освободено от данък,до колкото знам.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 324
Чудя се относно обезпаразитяването между каишка Скалибор, която е и срещу комари и Дронтал плюс или каишка Форесто и Милпразон, който също е против комари. Финансово май са равностойни.
Скалибор мисля, че предпазва от бълхи само четири месеца.
Моят повръща от Дронтал, затова всеки месец (март - октомври) му бия Ивермектин и е с каишка Килтикс.
В София също хората с ТЕЛК са освободени от данък.

# 707
  • Мнения: 5 612
За Пловдив и в годината на чипиране също няма данък

# 708
  • DE
  • Мнения: 971
Змия, ужас, как ще я порежат така при постригване-нали са за това обучени!?
Само се възмущавам от случилото се

Топка в чорап. Ако няма- чорап не играе.
Клечка да е-в чорап да е


# 709
  • Мнения: 22 867

matze, момиче с характер! Simple Smile
Благодаря за Рекс на теб и bilqna_69! bouquet  Hug bouquet

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 998
ОООО и нашият си пада по чорапчета и по гащички и то от най мръсните. Вчера чоропогащника ми се беше скъсал и викам айдеее ще се направя че го изпускам на земята. Беше много смешен. Погледна мен погледна мъжът ми и се спусна като невидял хахаха

# 711
  • София
  • Мнения: 11 147
А по принцип,ако кучето е кастрирано ,също е освободено от данък,до колкото знам.

Да, в София е така.
Обаче аз още не съм декларирала кастрацията на моята, ще трябва да се замъкна.

# 712
  • Мнения: 3 371
Моята пекинезка/голямата, естествено/ вади от пералнята гащи и чорапи Crazy Crazy Crazy. При това с изключителен подбор/тези на малкия син Shocked/.

После ги влачи в бърлогата, която си е направила под моя стол, а там както казва детето, вече ако бръкнем, може и части от трупа на Тутанкамон д а намерим - има какво ли не #Crazy

# 713
  • Варна
  • Мнения: 822
Здравейте. Чета редовно, но рядко пиша . Много сладки кучовци имате. Имам проблем. Майки- немска овчарка на 7 месеца е с разтройство от събота. Имаше и температура 39,4. Веднаха му сложиха някаква инжекция , дадохме фекална проба . Оказа се някакъв паразит isospira( не мога да го разчета ). Дадоха муТрисулфин. От неделя ги пие, лечебна храна на ройал канин , оризова вода, някакви добавки . И вчера и днес пак разстойство, съвсем рядко. Преди 10  дни е обезпаразитен. Ходи на училище от месец и половина ( вземаме го в събота и неделя) . Тази седмица си е в къщи. Не знам какво да правя. Не иска да яде . Варих му ориз и него не иска. А е страшно активен. Такова бягане прави. Дали да го водя при същият ветиринар или да го сменя. Приемам препоръки за лекар във Варна.

# 714
  • Русе
  • Мнения: 7 804
fani34, от кога те чакам да се включиш а то с лошо Sad Когато можеш пиши как върви училището.
Не мога да дам съвет освен за още едно мнение, и да стиснем палци да се оправи Майки.  Praynig

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Здравейте,
може ли малко съвети, как да научим дивчо да не се дърпа на каишката. Когато го разхождаме така опъва че чак се души сумти но продължава. Такъв е малък а тегли като 100 коня Simple Smile

# 716
  • Мнения: 5 612
Може ли пак да ми покажете фурминатора за ресане-гледам някакви електрически джаджи,това ли е? Някакво по-обикновено гребенче за късокосмети ще ми препоръчате ли? Благодаря предварително!

merita - строг нашийник?  Mr. Green  Аз обмислям и този вариант,но нашия е над 20 кг и още има мегдан да расте....

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Трапезица искрено ме разсмя. Чихуахуа със строг нашийник  Joy
Голям е звяр. Сега ще го оперират луксация на колянно капаче. Вчера го изведохме за малко още на вратата взе да дърпа и си размести пак капачето. Крещим му шляпаме го дърпаме го не и не....инато магаре

# 718
  • Мнения: 5 612
Нека! Да му имат респект като го видят.

Гледах един епизод с  Сизар МИлан ( ли се казваше,говорещия с кучета),там точно едни чихита се дърпаха и звуците бяха,все едно се душат .МИсля,че им направи като примка покрай вратовете  с каишките и  ги озапти.Не се самообесиха Mr. Green Каза на собствениците да не се притесняват,че сами си го правят. Ако нещо се бъркам и се сетите,поправете ме.Ще се опитам да си спомня и ще редактирам с подробности.

# 719
  • Мнения: 2 695
Точно така е  Peace Прави се примка около врата и когато кучето реши да се дърпа, примката го стяга. Няма да се самообеси, спокойно  Mr. Green Това съм го прилагала на немска овчарка и ефекта беше почти моментален, спря дърпането  Peace

Общи условия

Активация на акаунт