МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 56 217
  • 745
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 37
Мен много ме натоварват. Напоследък не искам да се виждам с никой,защото просто не искам да ги слушам Grinning
Доста хора се държат все едно бременността е болестно състояние,а да имаш дете е най-страшното нещо на света!
Иначе и ние сме почти готови с покупките. Останаха само малко дребни неща като абсорбатор за нослето,стерилизатор, помпа за кърма (не съм решила още дали да не изчакам с нея за след раждането,за да видя дали изобщо ще ми трябва), спиртче за пъпчето и памперси. Тези дни пада голямо пране и гладене,но почти съм готова и с това. Не мога да повярвам колко бързо минава времето и че след няколко седмици ще се видим с най-хубавото човече на света Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 601
  • Мнения: 307
Мен много ме натоварват. Напоследък не искам да се виждам с никой,защото просто не искам да ги слушам Grinning
Доста хора се държат все едно бременността е болестно състояние,а да имаш дете е най-страшното нещо на света!
Иначе и ние сме почти готови с покупките. Останаха само малко дребни неща като абсорбатор за нослето,стерилизатор, помпа за кърма (не съм решила още дали да не изчакам с нея за след раждането,за да видя дали изобщо ще ми трябва), спиртче за пъпчето и памперси. Тези дни пада голямо пране и гладене,но почти съм готова и с това. Не мога да повярвам колко бързо минава времето и че след няколко седмици ще се видим с най-хубавото човече на света Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
понеже имаме котка "Ау, ами котката какво ще я правите  #Crazy?" сякаш е в техните домове Simple Smile понеже ходя и доста години на маникюр "Мале, ами ти няма ли да спреш с маникюра?" Simple Smile отделно за 8 месеца не се научиха, че лично на мен не ми се дояждат разни храни ей така от нищото или когато някой обсъжда храна пред мен и веднага "Ох, забравих..чакай да не говорим да не ти се дояде" офф... или пък понеже съм бременна и си мислят, че съм саката Simple Smile което е най-дразнещо, как съм чистела, готвела и т.н .. ще кажеш е много трудно...а и съм в болничен от рано, понеже имах малко проблеми в началото.. имам и една приятелка, която всеки ден ме пита" Побърква ли те бебата, че нали вече много й е тясно?... нямам думи Simple Smile образи всякакви..

# 602
  • Мнения: 37

[/quote] понеже имаме котка "Ау, ами котката какво ще я правите  #Crazy?" сякаш е в техните домове Simple Smile понеже ходя и доста години на маникюр "Мале, ами ти няма ли да спреш с маникюра?" Simple Smile отделно за 8 месеца не се научиха, че лично на мен не ми се дояждат разни храни ей така от нищото или когато някой обсъжда храна пред мен и веднага "Ох, забравих..чакай да не говорим да не ти се дояде" офф... или пък понеже съм бременна и си мислят, че съм саката Simple Smile което е най-дразнещо, как съм чистела, готвела и т.н .. ще кажеш е много трудно...а и съм в болничен от рано, понеже имах малко проблеми в началото.. имам и една приятелка, която всеки ден ме пита" Побърква ли те бебата, че нали вече много й е тясно?... нямам думи Simple Smile образи всякакви..
[/quote]
леле,да знаеш как те разбирам. И аз имам котка,която е враг на цялото човечество. Всеки втори е,ама ти няма ли да я махнеш вече тая котка. Кога ще я махнеш? Как може още да сте с котката? Детето поне трябва да стане на 3 години,че да я върнеш. Ако реша и второ да имам и да го чакам да стане на 3 години, тя котката ми ще стане на преклонна възраст докато си я взема. Бебето веднага щяло да развие алергия. Как може да сме толкова безотговорни!Точно на Великден ми се проведе една половин часова лекция на тази тема....

# 603
  • Мнения: 307
понеже имаме котка "Ау, ами котката какво ще я правите  #Crazy?" сякаш е в техните домове Simple Smile понеже ходя и доста години на маникюр "Мале, ами ти няма ли да спреш с маникюра?" Simple Smile отделно за 8 месеца не се научиха, че лично на мен не ми се дояждат разни храни ей така от нищото или когато някой обсъжда храна пред мен и веднага "Ох, забравих..чакай да не говорим да не ти се дояде" офф... или пък понеже съм бременна и си мислят, че съм саката Simple Smile което е най-дразнещо, как съм чистела, готвела и т.н .. ще кажеш е много трудно...а и съм в болничен от рано, понеже имах малко проблеми в началото.. имам и една приятелка, която всеки ден ме пита" Побърква ли те бебата, че нали вече много й е тясно?... нямам думи Simple Smile образи всякакви..
[/quote]
леле,да знаеш как те разбирам. И аз имам котка,която е враг на цялото човечество. Всеки втори е,ама ти няма ли да я махнеш вече тая котка. Кога ще я махнеш? Как може още да сте с котката? Детето поне трябва да стане на 3 години,че да я върнеш. Ако реша и второ да имам и да го чакам да стане на 3 години, тя котката ми ще стане на преклонна възраст докато си я взема. Бебето веднага щяло да развие алергия. Как може да сме толкова безотговорни!Точно на Великден ми се проведе една половин часова лекция на тази тема....
[/quote] ми то котето ми е като дете, все едно да си махна детето..ама пусти му хора без домашни любимци Simple Smile иди ги разбери

# 604
  • Мнения: 37


Еми да,котката си е като член на семейството. Даже имам чувството,че малкия ще казва името и още преди да може да казва мама и тате Grinning

# 605
  • Мнения: 191
Здравейте момичета, да ви питам тези от вас които вече сте се сдобили със сутиен за кърмене, понеже е едно от нещата за болницата как съобразявате размера -  това което в момента ви е удобно и по мярка или с някой размер отгоре предвид "бума" на гърдите като слезе кърмата ? И на какъв модел се спряхте? Гледам много спрягат сутиените на Триумф, но аз лично нямам впечатления защото не съм носила нищо на тази марка.
red_baloon, 39-та седмичка йей, чак не мога да повярвам кога мина това време. Кога започнахме да пишем във форума 2-3-я месец кога дойде време за бебоците. Аз съм едва в 35-та седмица и младежа вече ми ползва пикочния мехур за възглавница или да си играе с него на диги-донг, таткото ми се смее че не ходя никъде където в района на 500 метра няма тоалетна  Joy  Та те разбирам и ти съчувствам, не знам как ще бъде след още 4 седмици, вероятно ще ми трябва памперс и на мен като излизам.
За коплекта за изписване и мен малко ме притеснваше нашата пералня да не му види сметката че и през мрежичката е правила поразии и си го изпрах на ръка, но акъла ми не го побира как може да облечеш на бебе непрана дреха която е подмятана неясно колко време в магазин и пипана от кого ли не.

# 606
  • Мнения: 37
Относно сутиените за кърмачки, аз си взех един от H&M и е много удобен. Мисля да си взема още един от там но един номер по-голям, за всеки случай.

# 607
  • Мнения: 110
Да се включа и аз по въпроса за прането, понеже днес ми беше ден за пране  Grinning. Всички дрехи, включително и за изписването, пуснах на 60 градуса, после в сушилня. После ги изгладих, но по-скоро от мерак и да са красиви, отколкото за дезинфекция. Със сигурност ще ми мине този мерак много бързо, защото мразя да гладя. Мисля си, че 60 градуса + сушилня са достатъчни. На етикетите на повечето пише да се перат на 30-40 градуса, но нищо им няма, супер са си. Приятелка ми каза, че нейните се свивали в сушилнята, но аз не забелязвам такова нещо.
За сутиените - аз си взех от H&M, бяха нещо от сорта на 35-40 лв за 2 бр. От сега си ходя с тях, удобни са ми. Те са без подплънки, еластични, мисля че има накъде да поемат още  Laughing

# 608
  • Мнения: 37
Аз си взех един за 25 лв от H&M и щом го пробвах,зарязах всички други сутиени,ползвам си го като ежедневен още от сега, много е удобен. При мен обаче е точно по мярка и ме притеснява,че може да ми стане малък като дойде кърмата. За това за всеки случай ще си взема и един размер по-голям.

# 609
  • Мнения: 307
Да се включа и аз по въпроса за прането, понеже днес ми беше ден за пране  Grinning. Всички дрехи, включително и за изписването, пуснах на 60 градуса, после в сушилня. После ги изгладих, но по-скоро от мерак и да са красиви, отколкото за дезинфекция. Със сигурност ще ми мине този мерак много бързо, защото мразя да гладя. Мисля си, че 60 градуса + сушилня са достатъчни. На етикетите на повечето пише да се перат на 30-40 градуса, но нищо им няма, супер са си. Приятелка ми каза, че нейните се свивали в сушилнята, но аз не забелязвам такова нещо.
За сутиените - аз си взех от H&M, бяха нещо от сорта на 35-40 лв за 2 бр. От сега си ходя с тях, удобни са ми. Те са без подплънки, еластични, мисля че има накъде да поемат още  Laughing
аз от утре почвам с прането, иска ми се на 60градуса да си ги пусна дрешките, но не съм сигурна дали няма да се свият или нещо от сорта Simple Smile

# 610
  • Мнения: 581
Здравейте момичета! Аз съм в 38ма седмица и аз съм ужасно тромава. Само пуфтя и ох-кам...единия ден искам вече да се ражда бебчо...на следващия ме хваща малко шубето как ще мине раждането  Grinning На мен ми една приятелка ми даде 3 сутиена за кърмене...все на HM, за сега ми стават, но ако омалеят таткото ще ходи да купува по-големи (ще бъде очарован  hahaha)
Прането ми е болна тема...от сума ти време пера и гладя понеже доста дрешки ми дадоха моите приятелки..дори се чудя дали ще успеем всичко да облечем. Пера на 40 градуса, сушилня пускам програмата за деликатни материи и после гладя. Това упражнение мисля да го правя 1-2 месеца, че много бавно и досадно ми идва гладенето  Crossing Arms
Иначе бебчо ми разказва играта...през деня е много активен и вече доста ме боли като вземе да шава. Нощем поне си спим де...Утре съм на преглед и ще видим дали се е насочил към изхода  Grinning

# 611
  • Мнения: 307
Теди, пробвай да си изключиш звука на телефона за час, два Simple Smile да видиш какво ще настане ахахах едната ми колежка така си била полегнала по обяд и си спряла звука Simple Smile оле малееее, всички се изредили да й звънят, кой си помислил, че ражда, кой че не е наред нещо..ама на никого не му дошло на акъла, че може да СПИ Simple Smile

# 612
  • Мнения: 227
Ох, около мен хората са доста деликатни и си трайкат. То даже и не ми звънят и пишат де. Повечето приятелки ме забравиха покрай тази бременност даже Sad но както и да е...
Но пък това не пречи непознати хора да ме дразнят, хормони ли е какво е?!?
Днес с една бабка се карах. Седнала съм си на спирката, а тя до мен запалила цигара и естествено целия дим в мене. Погледнах я накриво, а тя ми се изсмя: "извинявай". И от там като подпалих, обясних и че на спирка не се пуши, защото е обществено място и си има закони да ги спазва. Тя вместо да се засрами продължи спора - никъде не пишело, че е забранено и че това, че съм решила да раждам си е мой проблем. Да съм си купела кола мъжа ми да ме вози  #Crazy   Много се ядосах. А хората само седяха, гледаха и слушаха. Един не се застъпи за мен. Ама трябваше да и хвана цигарата и да я хвърля, като много знае!  #Cussing out

# 613
  • Мнения: 191
Момичета мерсинки за идеята, още в петък ще кацна след ЖК в H&M видях в сайта им че имат сутиени за кърмене по 2 бр за около 35-36 лв което ми се вижда добра цена, а и аз по принцип съм доволна от тяхното бельо. А за хората явно като видят бременни си умират да дават акъл или да се изказват "компетентно". Ако още някой ми каже "Спи сега, че нали знаеш после няма" ще започна на крещя. Да дойдат да пробват как се спи като ставаш през половин час нощно време да пишкаш, с едно не малко бебе с което се чудиш останаха ли пози за спане изобщо, в които таза ти не бива сплескван. И докато едни ме третират като своего рода болна,  други упорито се опитват пък да ме игнорират в градския транспорт, за да не ми отстъпят мястото което е за майки с деца и инвалиди. Не разбира се че някой ми е длъжен, ама винаги съм смятала че е проява на човещита да станеш на бременна, майка с детенце или човек с бастун или патерици, някак не ми е комфортно да си седя непукистки като гледам да ги блъскат и да знам че при едно по-рязко спиране на превозното средство може да пострадат.

# 614
  • Мнения: X
Гвен Hug  Големи простаци има наистина и в магазина се бутат, аз вдигам ръцете около корема и ако трябва и аз ги блъскам превантивно. Мен много ме издразни един келеш, пресичах на зелен светофар и точно в този момент бебето ме беше притиснало за мехура и ходех много бавно - той започна да бибитка и с мръсна газ се изнесе зад гърба ми на сантиметри от мен. Така ме стресна  #Cussing out #2gunfire Не вижда ли с какъв корем съм бе? Е гати малоумните хора!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
единия ден искам вече да се ражда бебчо...на следващия ме хваща малко шубето как ще мине раждането  
Тединка, същия цирк съм  hahaha Joy

Относно прането - имам позната, на която бебето зверски се обрина, защото мъжа й донесе непран комплект в болницата и му го сложиха. Според мен е абсолютно задължително да се изпере  Naughty

Мен вече почнаха да звънят да ме проверяват, много е досадно  Rolling Eyes  То едно, че и на мен ми е нервно.

Общи условия

Активация на акаунт