МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 56 187
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18
Момичета, 2 седмици преди термин съм, но днес на запис на тоновете за първи път дойдоха доста високи, отделно бебето доста ме рита, както по време на записа, така и през другото време. Следя се в Надежда, но там дежурният лекар днес ми разписа тоновете и дори сестрата ми ги даде, че не можах и лично да го видя. Иначе ще раждам в МАйчин дом, но и там лекарката, която УЖ ме следи и съм доволна, всеки път не си вдига тел. Хем се притеснявам за тоновете, хем ако тръгне раждане как въобще ще я открия. Нещо напрежението ми много се е събрало вече и не знам...

На 25.04 и нашите тонове бяха доста високи, но казаха че може да е нещо моментно /пр. неудобна поза на бебо в момента/ след час ни викнаха за повторно слушане на тонове и нещата бяха вече във норма. Може нещо моментно да е било не ви ли викнаха пак да ги засекат по-късно или на другия ден?

# 706
  • Мнения: 95
Момичета, аз да споделя, че днес бях на преглед и съм с 3см. разкритие  Laughing
Знам, че не е много критерий и както каза лекаря може за един ден да станат нещата, може и една седмица да си ходя с него, но съм супер развълнувана.Друго си е като чуеш, че напредваш, а аз нямам търпение вече. Много ми се ражда, хаха.  baby_neutral

# 707
  • Мнения: 2 232
Miss Lovely , чудесно е че срещата наближава. Стискам палци.

Аз също днес бях на преглед, но ми казаха, че няма още никакви изгледи за раждане. То и термина е  след цял месец де. Обаче като отидох в тая болница, където ще раждам, и като видях докторите и акушерките и като ми стана едно такова тегаво... newsm78 Незнам защо така, 1вото си дете там го раждах и не съм с лоши спомени, ама ха де..
Иначе ние вече сме на 99% готови за бебето. Всичко е изпрано, изгладено. Кошарата я прах в банята с душа, светна направо, сега съхне на терасата. Утре последна перална с бебешки работи и това е. Единственото, което не е купено са памперсите и мокри кърпи.Но не ги мисля, таткото знае какви и от къде да вземе.

# 708
  • Мнения: 307
и аз днес ходих на преглед при лекарката, която ще ме изражда, че моята не изражда, и тя ми каза, че плацентата ми си била направо чудесна и че ще си изкарам до края..термина ми е за 27.05. Вчера моята АГ изкара бебка 2800-2900гр., а тази днес я изкара 2700гр. и ми каза, че нямало да стане повече от 3100гр. много мъничко ми се вижда на мен Simple Smile ама то докато не излезе не им вярвам много на тия измервания.. иначе и ние сме почти готови, днес приключих с гладенето, не сме взели само мокри кърпи и стои още в магазина ама си е капарирана, понеже като я вземем почва да й тече гаранцията .. а и козметиката си поръчах днес, друго мисля, че не остана, освен бебоците да се появят на бял свят вече  baby_neutral baby_neutral

# 709
  • Мнения: 581
Аз днес бях на тонове. Акушерката каза, че всичко си е наред..бебо няма намерения да излиза май. Каза ми да го чакам около 05.05, т.е. около термин...не знам как точно тогава го изчисли, но ще видим дали ще се окаже права Simple Smile

# 710
  • Мнения: 18
и аз днес ходих на преглед при лекарката, която ще ме изражда, че моята не изражда, и тя ми каза, че плацентата ми си била направо чудесна и че ще си изкарам до края..термина ми е за 27.05. Вчера моята АГ изкара бебка 2800-2900гр., а тази днес я изкара 2700гр. и ми каза, че нямало да стане повече от 3100гр. много мъничко ми се вижда на мен Simple Smile ама то докато не излезе не им вярвам много на тия измервания.. иначе и ние сме почти готови, днес приключих с гладенето, не сме взели само мокри кърпи и стои още в магазина ама си е капарирана, понеже като я вземем почва да й тече гаранцията .. а и козметиката си поръчах днес, друго мисля, че не остана, освен бебоците да се появят на бял свят вече  baby_neutral baby_neutral

И ние днес бяхме на преглед. Всичко с бебка е наред. Измериха е 2825 гр. и до края каза доктора че около 3300-3400 ще стане /термин 16.05./, странно че вие сте след нас, а само 3100 гр. На нас ни казаха че до края на тази седмица няма да е може би, иначе е слязла надолу вече.

# 711
  • Мнения: 307
и аз днес ходих на преглед при лекарката, която ще ме изражда, че моята не изражда, и тя ми каза, че плацентата ми си била направо чудесна и че ще си изкарам до края..термина ми е за 27.05. Вчера моята АГ изкара бебка 2800-2900гр., а тази днес я изкара 2700гр. и ми каза, че нямало да стане повече от 3100гр. много мъничко ми се вижда на мен Simple Smile ама то докато не излезе не им вярвам много на тия измервания.. иначе и ние сме почти готови, днес приключих с гладенето, не сме взели само мокри кърпи и стои още в магазина ама си е капарирана, понеже като я вземем почва да й тече гаранцията .. а и козметиката си поръчах днес, друго мисля, че не остана, освен бебоците да се появят на бял свят вече  baby_neutral baby_neutral

И ние днес бяхме на преглед. Всичко с бебка е наред. Измериха е 2825 гр. и до края каза доктора че около 3300-3400 ще стане /термин 16.05./, странно че вие сте след нас, а само 3100 гр. На нас ни казаха че до края на тази седмица няма да е може би, иначе е слязла надолу вече.
и аз не знам как го изчисли ама карай  Simple Smile колкото толкова, живи и здрави да са само  Heart Eyes

# 712
  • Мнения: 50
Здравейте!
И ние бяхме вчера на преглед, в 35 гс бебка тежи  2500 всичко е наред вече сме се обърнали с глВата надолу Simple Smile иупиии.

# 713
  • Мнения: 175
Моят термин също е на 27 май, преди два дни го измериха 3150гр, но моята лекарка всеки път казва, че това е абсолютно неточно тегло, тъй като бебетата вече са големи,мърдат се постоянно и не може да обхване хубаво обиколката на телцето. По главичка е 9,5см, което пак не е с абсолютна точност, а просто ориентира, че плодът се развива нормално. Не си спомням дали четох някъде или някой ми беше разказвал за 700гр отклонение от апарата, единият път в повече, другият - по-малко. Да живи и здрави!
Аз вече съм почти готова с багажът, другата седмица ще си взема и документите за болницата.
Бебо постоянно се мърда, вече движенията са по-силни, пораснало е момчето. Същевременно през май ме очаква кандидатстване за първи клас и тържество за завършване  Crazy
Пожелавам на всички - леко раждане!  Wink

# 714
  • Мнения: 50
Хаха СУПИЧКА с тебе сме на един хал моят термин е на 29 май и аз имам кандидат първокласник и ми е притеснено че точно когато тр да се обикаля по училищата аз
може да съм в болницата Sad
Да се надяваме че нещата ще се наредят успех и на вас !

# 715
  • Мнения: 227
Връщам се от тонове. Нещо май доста контракции имам и ми изписаха Магнерот 3х2, че имало много време до термин. За първи път ще го пия. Провериха ме за разкритие и нямам, но напипа главата, която явно е слязла и се намира в центъра... каквото и да значи това 🤔 И кръвното съм вдиганала, абе въобщее красота!  Laughing
Според вас от Магнерот, дали мога да пренося, че мен и това ме притеснява малко... В крайна сметка живи и здрави, пък каквото дойде. Нещо много взех да се напрягам, трябва да се успокоя.

# 716
  • Мнения: 95
Silver, и аз се притеснявах за магнерота.Пиех го от 5-ти месец, докато влязох в 37-ма седмица.Буквално 3 дни след като го спрях се оказах с 3см. разкритие и лекаря каза, че се движим много добре.И аз го пиех 3х2. Четох доста отзиви за него в нета.Има мами, които са родили няколко часа след като са си изпили хапчето, така че си прави сметка  Simple Smile Иначе моя лекар каза, че ако бебето реши да излиза и хапчето не може да го спре.Не се притеснявяй, смятам, че ако преносиш няма да е точно заради магнерота Simple Smile

# 717
  • Мнения: 227
Silver, и аз се притеснявах за магнерота.Пиех го от 5-ти месец, докато влязох в 37-ма седмица.Буквално 3 дни след като го спрях се оказах с 3см. разкритие и лекаря каза, че се движим много добре.И аз го пиех 3х2. Четох доста отзиви за него в нета.Има мами, които са родили няколко часа след като са си изпили хапчето, така че си прави сметка  Simple Smile Иначе моя лекар каза, че ако бебето реши да излиза и хапчето не може да го спре.Не се притеснявяй, смятам, че ако преносиш няма да е точно заради магнерота Simple Smile
Успокои ме, наистина. Благодаря ти! Едно притеснение по-малко   Grinning

# 718
  • Мнения: 1 156
Аз вчера бях на преглед - 35 г.с + 5 дни и бебка е 3,630гр. Имам разкритие 1см и мека шийка, а бебка е заела позиция за раждане с главичка ниско долу. Вече сме в очакване, имам понякога контракции и ще е по-добре да излезе тази или другата седмица, защото после ще наддаде повече и ще се наложи секцио.

# 719
  • Мнения: 227
Аз вчера бях на преглед - 35 г.с + 5 дни и бебка е 3,630гр. Имам разкритие 1см и мека шийка, а бебка е заела позиция за раждане с главичка ниско долу. Вече сме в очакване, имам понякога контракции и ще е по-добре да излезе тази или другата седмица, защото после ще наддаде повече и ще се наложи секцио.
Ехааа! Голяма девойка! Браво и на двете ви! Дано другата седмица имаш развитие, че бая ще те измъчи принцесата.

Общи условия

Активация на акаунт