Значки ще отличават бременните в софийското метро

  • 28 203
  • 324
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 990
Хора, вие нормални ли сте ? Споменах за липсата на обикновен човешки въпрос ,дали имам нужда да седна, вие го изкарахте че искам да умрат всички ,за да има къде да седна . Тежка драматизация ...
Всъщност, имаше ли нужда да седнеш? А поинтересува ли се дали вече седящите имат нужда да седнат? От постовете ти разбирам, че на теб не ти пука за тях. Защо тогава на тях да им пука за теб?

Този форум познава и друг подобен спор..... И съм сигурна, че има и още подобни.

Всъщност за положението на обществото на всяка страна основна заслуга или вина имат жените и тяхната същност. За нашата страна е много знаково и показателно това, че в женски форум за майки се водят подобни спорове.

# 301
  • София
  • Мнения: 4 878
Днес в метрото, в пиков час (около 18 ч.) имаше свободно място и никой не искаше да седне. А беше пълно с правостоящи.  Simple Smile

# 302
  • София
  • Мнения: 1 586
Вчера имах повод да се кача на метро. Поисках си на касата "информационния пакет за бременни" и ме нахокаха, че се взимал само лично Shocked Обясних, че по-лично от това няма накъде да бъде и ми я връчиха без повече въпроси. Нито записаха нещо, нито искаха някакъв документ.

В пликчето има една малка книжка с картинки. Половината е реклама на Шейново - колко изключително модерно и прекрасно било там Laughing
Има обяснения колко важно било бременните да седят и как внезапно им ставало лошо, подували им се краката, падало им рязко кръвното като седят прави, имали изместен център на тежестта и им се разхлопвали ставите (това е по-добре на тийновете и неотстъпващите място мъже да го обяснят, не на вече потърпевшите от тези неща).
Също има и страници с гениални съвети - да си носим вода, да си носим пликче за повръщане Crazy да не излизаме като е много горещо иии!!! да поискаме от работодателя да ни промени работното време, за да не пътуваме в час пик  hahaha

И сега за самата значка. Симпатично изглежда. Едва ли е струвала на данъкоплатеца повече от 10ст. за бройка.
Закичих си я много гордо връз напращялата гръд и я тествах вчера в метрото и днес сутринта в автобуса. Абсолютно никой не я забеляза или поне не даде вид, че я забелязва и се возих права. Пенсионери нямаше никакви и в двете превозни средства. Само млади хора и 2-3 лели на средна възраст.
Та толкова за ползата от значките в ГТ.
Аз обаче си я нося и като се придвижвам пеша. От чиста суета - да не вземе да помисли някой, че съм дебела, а не бременна Mr. Green

# 303
  • Мнения: 12 674
Е, нали масово не я искате.

# 304
  • Мнения: 19 027
То мигновенен ефект едва ли ще има
трябва повече жени да почнат да ги носят, да се правят информационни кампании...

Колкото до цената за данъкоплатеца, като нищо да е доста висока, дори и самата значка да струва стотинки

# 305
  • Мнения: 3 480

В пликчето има една малка книжка с картинки. Половината е реклама на Шейново - колко изключително модерно и прекрасно било там Laughing
Има обяснения колко важно било бременните да седят и как внезапно им ставало лошо, подували им се краката, падало им рязко кръвното като седят прави, имали изместен център на тежестта и им се разхлопвали ставите (това е по-добре на тийновете и неотстъпващите място мъже да го обяснят, не на вече потърпевшите от тези неща).
Също има и страници с гениални съвети - да си носим вода, да си носим пликче за повръщане Crazy да не излизаме като е много горещо иии!!! да поискаме от работодателя да ни промени работното време, за да не пътуваме в час пик  hahaha


Почваме да заприличваме на нормална Европейска държава значи. Бавно, но славно. Там по принцип се залага на превенция и максимум информация, не на реакция. Презастраховат се - това е масова практика.

Наистина хубаво е да има инфо за останалите - бременните си го знаят всичко това.

Относно водата - ако припаднете (в нормална държава) нали можете да осъдите ГТ, че не са ви направили 'Безопасност на труда'.
Правилно.

Колкото повече бременни си носят значките - толкова по-добре. Ако не се приомени мисленето - зле за нас като нация.

# 306
  • Мнения: 51
Те коремите ни не забелязват, камоли някаква значка . Освен ако не я направят голяма колкото главата ми .
Случаят на Магнум е показателен за отношението на обществото към бременните . Такова просто липсва .

# 307
  • София
  • Мнения: 1 586
Майтапа настрана, но аз наистина не я искам и не мисля, че ще я използвам в ГТ. Ако не беше цялата тази полемика в темата, изобщо нямаше да я взема, но наистина ми беше любопитно да видя какво е това чудо на чудесата и има ли почва у нас.
А повече жени няма как да започнат да носят, защото % бременни в ГТ е толкова нисък, че я се засече човек с 4-5 за цялата година, я не.

# 308
  • София
  • Мнения: 19 322
Има обяснения колко важно било бременните да седят и как внезапно им ставало лошо, подували им се краката, падало им рязко кръвното като седят прави, имали изместен център на тежестта и им се разхлопвали ставите (това е по-добре на тийновете и неотстъпващите място мъже да го обяснят, не на вече потърпевшите от тези неща).
Предвид някои мнения по-назад - май и на някои съфорумки трябва да се обясни.
Бременността не била болест, бабите ни на нивата са раждали  Mr. Green, ако бременна се качи в ГТ - значи мъжът й е Муньо и тя си е виновна да зачене от такъв.

# 309
  • на село
  • Мнения: 1 028
 Shocked

В интерес на истината, чаках накрая някой да изцепи нещо подобно.

Та да обобщим- всички които ползват ГР, са неудачници!  Laughing

# 310
  • Мнения: X
Cuckoo, ако пътувам в градския транспорт и видя бременна, ще ѝ отстъпя място без да чакам да ме моли. Не бих седяла, докато тя стои права, в никакъв случай. Но е безкрайно дразнещо изискването, което някои бременни в темата обявиха, а именно, че всички да длъжни да се съобразят с тях, без значение в какво състояние са. Може седящият и неотстъпващ място млад човек в момента да е болен. В темата за селските номера една потребителка сподели точно за жена, прибираща се с градския транспорт след химиотерапия. Не може да не ти пука за човека срещу теб, но да очакваш на него да му пука за теб.

# 311
  • София
  • Мнения: 19 322
Уиш, едва ли някоя бременна ще вдигне болен човек. Но какво излиза - всички в ГТ са или тежко болни, или с тежки раници, или имат друго извинение.
Та да обобщим- всички които ползват ГР, са неудачници!  Laughing
tatyana_77, аз иронизирам, друга потребителка обяви мъжа на Магнум за Муньо.
Аз самата пътувам с ГТ, така че най-малко бих се изцепила по въпроса. Никой не го е казвал изрично, но тази идея си витае в много теми - например "1,60 за билет".
Ето ситуацията - лелите чакат младите, младите се правят на луди:
Цитат
Абсолютно никой не я забеляза или поне не даде вид, че я забелязва и се возих права. Пенсионери нямаше никакви и в двете превозни средства. Само млади хора и 2-3 лели на средна възраст.
Та толкова за ползата от значките в ГТ.
Българите чакаме някой друг да свърши нещо, да не сме първи и да се минем. Слагам и себе си в това число

Последна редакция: вт, 07 мар 2017, 13:11 от Cuckoo

# 312
  • Мнения: X
Уиш, едва ли някоя бременна ще вдигне болен човек.
Не, не, аз нямах предвид да вдигне болен човек, а възмутения вой от типа "На седалката седеше една 30-40-годишна и не ми отстъпи място". А мисъл по въпроса дали на седналата не ѝ е било добре, няма и няма.

# 313
  • София
  • Мнения: 19 322
Уиш, едва ли някоя бременна ще вдигне болен човек.
Не, не, аз нямах предвид да вдигне болен човек, а възмутения вой от типа "На седалката седеше една 30-40-годишна и не ми отстъпи място". А мисъл по въпроса дали на седналата не ѝ е било добре, няма и няма.
ГТ=болница? Кое е по-вероятно за 20+ годишен човек - болен или здрав? Статистически, иначе ми е ясно, че вероятността е 1:1

# 314
  • Мнения: X
Cuckoo, не става въпрос за това кое е по-вероятно, а за първосигналната мисъл "длъжни са" и за липсата дори на зачатък на въпроса "Дали човекът, който седеше, не стана защото е гьонсурат или защото самият той не е добре?" Аз съвсем не твърдя, че всички седящи са болни или че всички бременни изискват да им се отстъпва място. Твърдя, че има един процент бременни, които са зациклили на "длъжни са да ми отстъпят място и точка" и точно тези бременни са безумно дразнещи. Аз и на такава бих отстъпила място, защото съм физически по-добре от нея, но това не я прави по-малко дразнеща и нагла. Допреди няколко страници в темата гастролираше една такава бременна, която се изцепи, че тя носи нов живот и е по-важна от смотаните баби, които задръстват градския транспорт, та не е като да няма и подобни екземпляри.

Общи условия

Активация на акаунт