Болница Надежда-бъдете предпазливи!

  • 144 496
  • 374
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 253
Ужасно е това, което се е случило, моля се да се окаже боец детенцето ви и да се оправи.  Praynig
Аз самата съм бременна след ин витро в 14г.с. Първо се борим да заченем, после идва страха дали ще ги износим.
В болницата в която съм имат най-добрите кувьози, може да се обърнете за съдействие.
https://medicaltime.bg/?p=675
Надявам се да ви помогне тази информация.  Hug

# 16
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Аз следях бременността си изцяло в Надежда от самото начало, и в един момент смених болницата, точно защото бях супер разочарована от д-р Белкин като отношение, в последствие и от професионализми на други лекари там, и виждам от вашата тема за пореден път, че не съм сгрешила. Аз бях чувала само положителни отзиви за болницата преди да отида там и като я посетих з апърви път бях изключително убедена в професионализма и отношението на тези лекари, но след като личния ми опит от там не потвърди това, просто се махнах докато му е времето. Ще се моля за Вашето бебенце  HugНека да е здраво, да ви радва и да заличи ужасните преживявания, които сте имала.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
О напротив.  В майчин дом спасяват малките бебета. И специалистите са специалисти. Неонатолоията е извънземна. Говоря за съжаление от собствен опит. Бебето ми тежеше 1400 гр, и след два дни става на 4 години. Да чукна на дърво- живо и здраво е. И то благодарение на всички от майчин дом.

говоря от опит. единственото хубаво нещо там преди 10 години беше именно неонатологията. и моето дете беше спасено там, след като почти не го убиха колегите им.
сега може и да е друго, но се съмнявам.

# 18
  • Мнения: 39 318
Ужасно е това, което се е случило, моля се да се окаже боец детенцето ви и да се оправи.  Praynig
Аз самата съм бременна след ин витро в 14г.с. Първо се борим да заченем, после идва страха дали ще ги износим.
В болницата в която съм имат най-добрите кувьози, може да се обърнете за съдействие.
https://medicaltime.bg/?p=675
Надявам се да ви помогне тази информация.  Hug

Моля ви, явно в стремежа си да помогнете правите мечешка услуга на авторката. Недоносените не са торба с картофи, че да се разхождат напред назад по болниците. А и Свети Лазар. Нито имат практиката на неонатология, нито съм чувала за специалисти. Модерен кувьоз не означава здраво дете.

# 19
  • Мнения: 39 318
100 човека, 100 истории.
Забременях в Надежда. Страшно съм благодарна на д-р Персенска и по късно и на Д-р Михова. Пследната чистосърдечно ми призна, че като много рискова родилка болницата не биха се наели да ме изродят. Тъкмо отвориха новата и лъскава Надежда. Починала родилка на никой не би му харесало. И така ме препратиха към Майчин дом. Ужасна, ужасна мизерия. Но и доктор Дяволов си свърши перфектно работата и неонатологията.  Дяволов видя, че ми намаляват водите в 29 гс. и въпреки това успя със системи да ме удържи до 32. Имам голям късмет, че детето ми е здраво.

Но пък това не значи, че Надежда е лоша болница. Почти всички инвитро забременели там после си раждат на същото място. Но раждат след 36-37 седмица. За такива пациентки болницата е перфектна, просто защото не може нищо да се обърка/ добре де, почти нищо/

# 20
  • Мнения: 198
bstratieva, много сили ще ти трябват, не знам какво бих направила на твое място.  Hug
Как е малкото ти бебче?

Всяка една бременност крие рискове и да, в болниците се случват трагедии, но въпреки положените усилия. Жената обаче споделя болката си защото нейното нещастие е можело да бъде избегнато. Но е загубила едното си дете и се бори за живота на другото заради непрофесионалното отношение, което са проявили в болница Надежда. Това не трябва да се неглижира.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Ох, ако беше за някоя държавна болница в малък град, щях да кажа- "Добро утро, като си се забила там, какво си очаквала". Но болница, на която основните пациентки се борят от години за бебета,  в голямата си част са ин витро, това е просто недопустимо. Те трябва да пазят в пъти повече пациентките си, а не да ги връщат като има кървене и да се говори за аборт. Просто главата ми не го побира.
Пак казвам, че коментарите ми са като на бивша пациентка на болницата, към която храня добри спомени.

# 22
  • Мнения: 45
bstratieva, много сили ще ти трябват, не знам какво бих направила на твое място.  Hug
Как е малкото ти бебче?

Всяка една бременност крие рискове и да, в болниците се случват трагедии, но въпреки положените усилия. Жената обаче споделя болката си защото нейното нещастие е можело да бъде избегнато. Но е загубила едното си дете и се бори за живота на другото заради непрофесионалното отношение, което са проявили в болница Надежда. Това не трябва да се неглижира.

Да, права сте, не трябва да се неглижира. Да направя...единственото, което мога да направя е, да се моля детето ми да бъде силно и да се справи с първата битка в живота си. Пътят ще бъде определено дълъг и тежък, но съм готова да го извървя. И другото, което мога да направя, е да опитам да предпазя бъдещите мами и подобни гадости. Всичко случило се беше шокиращо за мен, гадостите бяха много, но гледам напред за хубавите и светли дни, които вярвам, че ще дойдат. Трябва да бъдем оптимисти, а аз силна, за да пренеса силата си на малката бубулечка, която се бори.

# 23
  • Мнения: 45
Ох, ако беше за някоя държавна болница в малък град, щях да кажа- "Добро утро, като си се забила там, какво си очаквала". Но болница, на която основните пациентки се борят от години за бебета,  в голямата си част са ин витро, това е просто недопустимо. Те трябва да пазят в пъти повече пациентките си, а не да ги връщат като има кървене и да се говори за аборт. Просто главата ми не го побира.
Пак казвам, че коментарите ми са като на бивша пациентка на болницата, към която храня добри спомени.

Да, така е. Аз също до известна степен не се виня, защото смятах, че съм избрала най-доброто място. Но има тооолкова много въпроси и объркващи неща. А и наистина не разбирам защо всеки път ме питаха в спешният кабинет-как съм забременяла, първа ли е бременността ми, имам ли аборти. Та аз бях в ситемата им и все си мислех, че трябва да има доста пълна информация за това коя съм и какво ми е правено. Но уви, не. Страшна работа просто.

# 24
  • София
  • Мнения: 30 142
Много неприятна случка! Аз бих подала жалба.

Раждах в МБАЛ "Надежда" и съм с прекрасни впечатления от воденето на ЖК и раждането (секцио). Докторите наистина са страхотни с изключение на двама, към които аз лично имам резерви и за съжаление Вие сте попаднала точно на тях.

Навсякъде може да се случи подобно нещо, но според мен грешката е и на д-р Стоянова, която не Ви е насочила правилно. Моята АГ ми беше казала от коя седмица да раждам в "Надежда", до коя седмица изобщо да не ходя в "Надежда", а в МД или "Токуда" (това зависи от неонатологията).

Стресът Ви е огромен, но аз бих подала първо жалба до ръководството на болнцицата и после до МЗ.

# 25
  • Мнения: 744
Ами за съжаление това май е тъжната реалност. Прекрасна болница, създадена от един голям лекар и човек - д-р Стаменов, Господ здраве да му дава. И нататък нещата от една прекрасна концепция почват на места здраво да издишат явно под натиска на търговската реалност. Човек ако търси такава липса на отношение и безхаберие ще си ходи в държавните болници и няма да плаща солените тарифи на частна клиника. А в тази клиника предвид наплива от пациенти почнаха да си позволяват много - от това че масово акушерки и сестри извършват интервенции от компетенцията на лекар, до безразборно мотаене и премятане на пациенти през други лекари, защото основният лекуващ не може да смогне. И всичко това води до едни пункции и други интервенции в безумна бройка на конвеър
от преуморени лекари. Дано Господ пази и пациентите и лекарите от грешки защото всичко това по принцип не води до добри неща.

Ще се моля за рожбата ти, дано всичкият късмет е с нея да порастне здраво и прекрасно детенце. Бъди силна и вярвай!

# 26
  • София
  • Мнения: 5 477
Милата,преживяла си нещо ужасно!Просто нямам думи ,по същото време и аз бях в болница Надежда,имах кошмарна случка с главно действащо лице д-р Стоянова.

Скрит текст:
 В 21 седмица ме изкара с изтичащи води след положителен тест с Бром тимол разтвор.Никой не счете за необходимо да ми каже,че теста дава и фалшиво положителни резултати.Дори не ме и прегледа ,каза ми да лягам и на сутринта щял да ме прегледа моят доктор, и цитирам ”знаеш си какво следва”. Плаках цяла нощ,смазана бях.
Да,за съжаление знаех много добре какво следва,защото миналата година в болница Щерев загубих бебе в 21 седмица,пак зареди некадърна лекарка.Сутринта моят доктор констатира че съмнителното течение не е околоплодна течност,а от серклажа,който ми правиха.Направи ми и Амнишуър тест,,който беше абсолютно отрицателен.Питам секакво,толкова ли. Беше трудно вечерта и Стоянова да направи това?Разбирам че, са претръпнали,но все пак да не забравят че и ние пациентите имаме души.
Изводът е ,че невинаги това че както ти си казала ”си плащаш за добър ден” ти гарантира адекватна грижа и отношение.
Моля се за детенцето ти,малка борбена душичка!

# 27
  • Мнения: 45
Милата,преживяла си нещо ужасно!Просто нямам думи ,по същото време и аз бях в болница Надежда,имах кошмарна случка с главно действащо лице д-р Стоянова.

Скрит текст:
 В 21 седмица ме изкара с изтичащи води след положителен тест с Бром тимол разтвор.Никой не счете за необходимо да ми каже,че теста дава и фалшиво положителни резултати.Дори не ме и прегледа ,каза ми да лягам и на сутринта щял да ме прегледа моят доктор, и цитирам ”знаеш си какво следва”. Плаках цяла нощ,смазана бях.
Да,за съжаление знаех много добре какво следва,защото миналата година в болница Щерев загубих бебе в 21 седмица,пак зареди некадърна лекарка.Сутринта моят доктор констатира че съмнителното течение не е околоплодна течност,а от серклажа,който ми правиха.Направи ми и Амнишуър тест,,който беше абсолютно отрицателен.Питам секакво,толкова ли. Беше трудно вечерта и Стоянова да направи това?Разбирам че, са претръпнали,но все пак да не забравят че и ние пациентите имаме души.
Изводът е ,че невинаги това че както ти си казала ”си плащаш за добър ден” ти гарантира адекватна грижа и отношение.
Моля се за детенцето ти,малка борбена душичка!

След прочетеното и това, което и Вие сте преживели, въпросната д-р Стоянова трябва да се скрие и да забрави за тази професия. Това е гавра за съжаление не само с нашите нерви, психика, живот, но и с този, който създаваме. Останах безмълвна просто.
Силно се надявам при Вас нещата да вървят благополучно и бъдете здрави!

# 28
  • Мнения: 19 689
Аз съм безмълвна...моля се всичко да се оправи с другото бебче.

# 29
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Потресена съм от това, което сте преживели. Дано детенцето ви се пребори и да си го приберете живо и здраво у дома!

Моите впечатления от болницата са в диаметралната противоположност на преживяното от вас, но и в други теми съм споделяла лошото си впечатление именно от д-р Белкин. И знам, че не съм само аз.

Общи условия

Активация на акаунт