Сладкарничка за книги-тема 68

  • 41 508
  • 747
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 3 313
Деси, надрастват се тези неща, после , когато се излекува, сърцето се подновява Simple Smile Пак ще ти пука за хубавите снимки, когато има шанс да и показваш с обич на внуците си Simple Smile И да разказваш Simple Smile Пак ще ти е трепетно за много моменти, само ще гледаш да си по-мъдра, за да не повтаряш същите грешки  Hug
Ето, днес ММ е отпуск, и аз така се зарадвах - направи го само, за да мога да отида до пощата  Heart Eyes От сутринта ми е хубаво, като в студентските си години влязох в банята в чаша кафе  Laughing (не ми се смейте!) Е, Гушко блъскаше по вратата и викаше "Нападат хищницииииииии"  Joy но това е само една прекрасна добавка към настроението Simple Smile

# 286
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ДобрЮтро .. Flutter

Ако има свободни да заповядат на балконЯ с чаша кафе  Laughing Свеж въздух и бистри мисли ще ви се отразят чудесно.Леко е хладно,та зиморничавите да си наметнат нещо отгоре.
За по късно идващите в розовия термос има достатъчно количество от освежаващата и тонизираща течност  Whistling



Нелко,мен също ме завихрят понякога такива сънища.... Tired Събуждам се и пак заспивам там ,където съм спряла.Като в нереален филм....
Дано ти дадат знак за нещо истинско.Пък и нали знаеш:
“Сънищата са просто едно отражение на действителността, а действителността е отражение на сънищата!”
Прегръщам те  Hug

Нощта за мен също не беше в спокойствие.Дребното се пробуди от храчки и слуз,та имаше Йекшън серия по успокояване... Confused Свърши де...ама мойта глава  е с поне още 3 косъма по-бяла...

Дано подейства този антибиотик по -бързо,че съвсем се сдухвам от безсъние.Страх ме е да се отпусна,подпирам гръб с възглавници нощта и чета книга,а на разсъмване вече се унасям.

И това ще мине... Simple Smile

Бъб,честити ти обущенца  bouquetДа тропкаш силно и смело хорца  Heart Eyes

Относно последните постове по-горе,няма да вземам ничия страна.Всеки има право на мнение и уважавам неговото.
Само искам да спомена  мои  разсъждения  за тази техника,която явно се намесва като лек конфликт... Rolling Eyes

Аз, като човек ежедневно работещ с такава осъзнавам в какви критични ситуации може да се изпадне...
Ако имаш куп файлове със сметки,таблици  и информация,която чака срок за подаване и изведнъж стане срив в системата всичкия ти труд отива на вятъра..Даже и да си архивирал материала,даже и да включваш програми за възстановяване няма връщане назад... Sad
Едно,че губиш време да поправиш гафа,друго,че теб никой не те чака за това,а  ти диша във врата,трето,че изпуснеш ли срока лихвите са големи....въобще не е така лесно да махнеш с ръка.

Това в професионален план.

В личен също бих казала.Имах случай,в който по незвисими от мен причини щях да изгубя един цял момент от мигове и спомени във снимки.Ами ценно ми ....поне на мен...
Да,едно фото живот не прави биха казали някои,но за мен има друга стойност.

Така,че разбирам хората,които държат на това  Peace

Всъщност си мисля,че не бива да изпадаме в крайности,нали?!Е,понякога ситуацията го налага,но ако успееш след това да възстановиш личния си баланс,то със сигурност това би ни направило по-силни!

Скрит текст:
Вчера поаднах в сходна ситуация,ама то хората сме различни..  ooooh!
Почти винаги,когато се сблъскам с простотия или се налага да водя спор с ниско интелигентен събеседник,моята балансирана хармония рухва,принципите ми изневеряват и отивам към негативни крайности.Обикновенно след това съжалявам,защото мисля че това е проява на слабост от моя страна,но ситуаците понякога са неконтролируеми... дааам, и мойте нерви не са от корабни въжета  Mr. Green

Нафилософствах се,стига толкоз.. Crazy


Мариш,прочетох те с кеф и ми стана весело  Grinning

п.п:Бъб,не...недей...не трябва ,моля те...не и тук...... Cry
Не и сега....Дано си ме разбрала...

А на вас желая по-слънчев,по-ведър и по-щастлив ден от вчерашния!





# 287
  • Мнения: X
Чувствам се малко виновна, все пак аз предложих Хепито на Света Неделя. Че ги има всякакви..почти целия център се напълни със съмнителни чуждоземни субекти. Реших, че мястото ще е удобно на повечето- има редовен градски транспорт и метрото е на една крачка. Всеки беше свободен да дава предложения и да казва в прав текст ако не му е удобно, или мястото не му допада. Бъбъл го каза, но не предложи някаква алтернатива..

Бъб, винаги си ми била много симпатична, но малко преиграваш. Не защитавам никого, не заемам ничия страна. Мери си каза мнението тогава. Няма нужда от сръдни, цупене, тропане с крак и врътване тип "напускам ви за неопределено време".

Въобще не целя да те обидя или да се заяждам. Винаги съм те чела с удоволствие, ако искаш вярвай.

П.П. За техниката- губила съм ценни неща за мен, снимки.. неприятно е наистина. Но това за спомените е много вярно. Не може една техника, един компютър, да развали приятелство.

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 13 603
Попитах за мястото, защото мислех, че има нещо по-пикантно в него  Laughing иначе с такива субекти е пълен целият ми град. То май навсякъде де.

# 289
  • Мнения: 1 198
Така, обяснявам!

Приятелство не се съсипва заради компютър или вещи. Приятелство се съсипва с липса на разбиране и комуникация ...

Цвети, нито мястото е било проблем, нито това, че на мен не ми харесва означава, че няма да дойда. На мен транспорта до там не ми е удобен, аз не ползвам метро, но това няма значение. Не беше причината в това, вече го казах. Мястото няма какво да се обсъжда като причина.

Девче, именно, на мен са ми важни подобни неща, решението ми бе взето базирайки се на това.

А няма или има нужда от сръдни и цупене ... да, няма нужда от такива и по мое мнение не е това, което се случва.

Аз не се сърдя като 5 годишно, на мен ми е показателно това отношение, тази липса на разбиране към конкретния човек, в конкретната ситуация. На мен ми е важно хората, които наричам близки да разбират мотивите ми, да не подозират скрити такива зад тях, да ми вярват и да схващат какво имам предвид, когато говоря. Когато не се случва, а става тъкмо обратното и то със сочене на пръст и квалификации - ето тогава ми става обидно и смятам, че няма какво да обяснявам. Аз обясних веднъж, не срещнах разбиране отново. Еми, тогава е разбираемо, че няма да давам повече от себе си в тези отношения. Давам там, където има за кого и за какво! Когато е заслужено!

И стига толкоз. Не го обсъждайте повече, аз също няма, не се стига до конструктивизъм. Само има ощипани, щото истината е тежка за казване и боли ...

# 290
  • София
  • Мнения: 3 313
Лично аз не намирам в себе си толеранс да гледам "буря в чаша вода" Simple Smile

# 291
  • Мнения: 1 198
Мариш, извинявай, ама никой не те и кара ...   #Crazy newsm78

# 292
  • Мнения: 1 762
Момичета, заровете томахавките...прекалено много внимание отделихте и отделяте. Всеки казва нещо, когато е напрегнат по една или друга причина Peace

# 293
  • Мнения: 1 198
Съгласна!  Peace

С Мери сме си казали каквото трябва, аз просто исках и тук да напиша, за да няма неясноти.  Peace

# 294
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Викам ви! Идвайте си в гнездото! Казаното - казано, да се знае!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Не е време за кафе, но що пък да не сложим виното. Ако някой има, да сервира, моля! Утре в нас има повод, тогава аз може да почерпя.  Wink

# 295
  • Мнения: 5 405
Вино с мусака върви ли? След малко я вадя от фурната. Grinning

# 296
  • Мнения: 811
Хейй

Здравейте момичета
Идвам и аз в гнездото
Малко идвам от събота на събота , ама нещо трудно си организирам времето
Времето дето ми е свободно го използвам за малко книжка и да се наспивам добре Party че не се ли наспя нещо трудно работя в екип

Тук да споделя едно бисерче от снощи
Влиза човек  в аптеката и казва
-Искам един сироп за кашлица Медикс Mr. Green Mr. Green
И мен още ми е забавно и си изпопадвам от смях като си замина
 LaughingА реално е Димекс сиропчето Crazy

Весел и слънчев съботен ден  Hug Hug

# 297
  • Пловдив
  • Мнения: 13 603
Добър ден и от мен. Аз съм си работна мецана, времето е слънчево, макар и хладно. Имам някои неща да пооправя и мисля и книжката тегава до поотворя.

Дадка, очаквай още много бисери /от познати аптекарки знам, че има доста/

Хубава събота!

# 298
  • Мнения: 10 874
Дадка, очаквай още много бисери /от познати аптекарки знам, че има доста/
О, със сигурност ще има доста. Grinning
Спомням си, че и аз навремето за малко да сътворя подобно нещо, но добре, че ми хрумна да взема опаковката на лекарството. Дядо ми, лека му пръст, преди да почине пиеше Сорбифер Дурулес и обикновено баща ми му го купуваше, но веднъж беше на работа и ме помоли аз да взема. Опитах се да запомня името, но все ми звучеше я като Durex, я като Duralex (имахме някакви чаши, на кутията на които пишеше това и те дълго време седяха така в кухнята, та в продължение на няколко месеца виждах въпросната кутия и ми се беше набило в съзнанието това название) и накрая реших да взема кутийката и направо с нея да отида, вместо да изръся, че искам Сорбифер Дюрекс например. Laughing

# 299
  • Мнения: 1 198
Добро утро!   bouquet

Мариш, честит рожден ден! Да си здрава, щастлива, успешна. Дребчовците да те карат много да се гордееш, да растат здрави и щастливи. Пожелавам ти повече време за книги и удоволствия, да се занимаваш само с неща, които те усмихват.  Peace bouquet

Днес съм работен човек. Ще е дълъг ден, така прогнозирам, времето обещава да е хубаво. Слънчево е от сутринта, доста хладно, но после казват, че ще става 15 градуса.  Crazy  А другата седмица ще е само 20 градуса, направо нямам търпение  Mr. Green Heart Eyes

Вчера бях на народни танци ... и беше върховно!  Heart Eyes Crazy Party  Определено ще се запиша в тази група, то всъщност е ансамбъл, който си изнася представления и има състезателен характер. Има всякакви групи, аз в момента съм в начинаещата, но се надявам да мога да понапредна и да знам хората и насън ..  Mr. Green Като малка съм тренирала народни танци, ходех по представления, но всичко съм забравила, само едно-две хора да знам. Вчера учихме 4, за 1 час. Ще ходя два пъти в седмица! Много съм щастлива, супер беше!  Crazy Heart Eyes

Решила съм и да се подстригвам. Омръзнало ми е от прическата ми, в момента ми е на триъгълник подстригана косата, на етажи. Сега искам да е до .. плешките, не прекалено къса, но не и така дълга като сега. В четвъртък чак съм записала час, нямаше по-ранен. Ще обсъдя с фризьорката и смяна на цвета, омръзна ми от това избледняващо червено и съм решила да сложа нещо по-тъмно, тип лилаво-черно, за да е по-лесно за поддръжка. Моята коса не търпи всеки месец боя, крехко й е здравето и предпочитам да я запазя на главата си.  Crossing Arms
Ох, сега нямам търпение да дойде този ден, че не мога да се гледам  Naughty

А в сряда, на 22ри ми е изпита за старши книжар. Тръпна от притеснение и ужас, че няма да се справя. Въпросите в теста са мноооого тегави, много завъртяни, сега в неделя ще се подготвям усилено, а и другите дни ще чета, но да видим какво ще стане. Стискайте палци, че съм доста изплашена  #Crazy Shocked

Прочетох "Крадлата" и за мен това беше един перфектен роман. Изпипан брилянтно, с няколко сюжетни обрата, викторианска атмосфера, загадки, интриги и онази мрачност на тогавашния Лондон - прашен, мъглив, неприветлив ... Страхотно го е обрисувала Сара Уотърс. Сега ще умувам дали да чета и "Нощна стража", единствената преведена на български  книга, която ми е останала непрочетена.  Crazy Heart Eyes

Надявам се да имате хубав и слънчев уикенд, а ако слънцето не е в небето, поне да е в сърцата ви. Четете, пийте чай, кафе, който каквото обича, бъдете усмихнати и чакайте с нетърпение пролетта.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт