Афтичка в гърлото

  • 2 137
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Добър вечер на всички! От два дена насам ме бучи гърлото при преглъщане и днес реших да видя пред огледалото състоянието на гърлото ми. И видях нещо като афтичка, бяла е и леко зачервена. Възможно ли е да е нещо сериозно и от какво се е появило това нещо, моля за помощ тези, на които им се е случвало. Благодаря предварително! Simple Smile 

# 1
  • Мнения: 11 551
Гърлото е доста относително понятие.

Я кажи къде по-точно е:



# 2
  • Мнения: X
Ако не мине до седмица, две, отиди на УНГ. Можеш да мажеш със сода и мед, или да жабуриш с Тантум верде.

# 3
  • Мнения: 12
Гърлото е доста относително понятие.

Я кажи къде по-точно е:





Горе-долу на мястото на черната точка, с която съм отбелязал на снимката. Ето линка, че нещо не можах да създам предварителен преглед за да видите направо тук. >>> https://drive.google.com/open?id=0B5A77KUYWNl0a2ZoYkVib05ZakE

# 4
  • Мнения: 12
Ако не мине до седмица, две, отиди на УНГ. Можеш да мажеш със сода и мед, или да жабуриш с Тантум верде.
Имам Тантум Верде спрей, ще върши ли работа?

# 5
  • Мнения: 11 551
Да, прави си гаргара със лайка с малко сода.

Тантум верде спрей е много добре.

Ако до следващата сряда няма подобрение е редно да се отиде на УНГ.

# 6
  • Мнения: 12
Да, прави си гаргара със лайка с малко сода.

Тантум верде спрей е много добре.

Ако до следващата сряда няма подобрение е редно да се отиде на УНГ.
Много благодаря! А в интернет някъде четох, че е било хубаво да се прави гаргара и с вода за уста, дали е вярно?

# 7
  • Мнения: 11 266
Тантум верде е по-добър вариант за жабурене и гаргара от разните други води за уста. Не знам дали в България има версия mouth wash, или само спрей, аз течността си я купувам от Гърция и ми върши по-добра работа от спрея (и той работи, но по-слабо). Гаргари с лайка, сода също носят известно облекчение, но тантум вердето върши най-много работа за обезболяване и антисептика.
Иначе важи като за всяка друга афтоза - обработваш и ако не завехне до 7-10 дни (пълното оздравяване може да отнеме и 14), отиваш да я види лекар.

# 8
  • Мнения: 4 945
Гаргара с тетра също помага за такива инфекции. 😊

# 9
  • Мнения: 12
Тантум верде е по-добър вариант за жабурене и гаргара от разните други води за уста. Не знам дали в България има версия mouth wash, или само спрей, аз течността си я купувам от Гърция и ми върши по-добра работа от спрея (и той работи, но по-слабо). Гаргари с лайка, сода също носят известно облекчение, но тантум вердето върши най-много работа за обезболяване и антисептика.
Иначе важи като за всяка друга афтоза - обработваш и ако не завехне до 7-10 дни (пълното оздравяване може да отнеме и 14), отиваш да я види лекар.
Много Ви благодаря!

# 10
  • Мнения: 12
Гаргара с тетра също помага за такива инфекции. 😊
Благодаря и на Вас, ще пробвам! 😊

Общи условия

Активация на акаунт