Отговори
# 150
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Сумарно.

# 151
  • Мнения: 52
Здравейте, имам един въпрос. Аз получавам детски, а синът ми е  в първи клас, за да получа еднократната помощ за първокласник трябва ли да подавам пак бележки за дохода за предходните 12 месеца или само молба за помощта и бележка от училището са дстатъчни.

# 152
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте, имам един въпрос. Аз получавам детски, а синът ми е  в първи клас, за да получа еднократната помощ за първокласник трябва ли да подавам пак бележки за дохода за предходните 12 месеца или само молба за помощта и бележка от училището са дстатъчни.
Да, трябва удостоверение за дохода, молба-декларация също...обаче защо си мисля, че срокът вече мина за подаване? Освен ако е бил 30,09. да ви я приемат в понеделник...

# 153
  • София
  • Мнения: 1 223
Срокът е до 15 октомври.

# 154
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Срокът е до 15 октомври.
Потвърждавам, съвсем прясно е моето инфо (от 27.09), че срокът е този.
При нас периодът за подаване за еднократната помощ за първи клас съвпадна с този за подновяване на детските надбавки, така че подадохме с едни и същи справки, но това е въпрос на стечение на обстоятелствата. По принцип искат отделен комплект от документи към всяко заявление.

Последна редакция: нд, 01 окт 2017, 17:32 от Мяуче

# 155
  • Мнения: 11
Здравейте, извинявам се ако го има по-напред в темата, но не го открих.
При подаване на декларация за детски надбавки трябва ли да взема и от къде удостоверение за доход при положение че съм в майчинство?
Благодаря предварително!

# 156
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте, извинявам се ако го има по-напред в темата, но не го открих.
При подаване на декларация за детски надбавки трябва ли да взема и от къде удостоверение за доход при положение че съм в майчинство?
Благодаря предварително!
Трябва, от работодателя ти.

# 157
  • Мнения: 11
Здравейте, извинявам се ако го има по-напред в темата, но не го открих.
При подаване на декларация за детски надбавки трябва ли да взема и от къде удостоверение за доход при положение че съм в майчинство?
Благодаря предварително!
Трябва, от работодателя ти.

С доход нула, а да попълня в декларацията това, което съм получила от НОИ?

# 158
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Здравейте, извинявам се ако го има по-напред в темата, но не го открих.
При подаване на декларация за детски надбавки трябва ли да взема и от къде удостоверение за доход при положение че съм в майчинство?
Благодаря предварително!
Трябва, от работодателя ти.

С доход нула, а да попълня в декларацията това, което съм получила от НОИ?
Точно така. И по-натам при описанието попълваш общата сума в съответната графа (доход от майчинство).

# 159
  • Мнения: 52
Ала-Бала, благодаря ти.

# 160
  • Мнения: 15 194
Питане - бележка от училището трябва ли да се носи до края на м. октомври, че детето е записано и учи или това отпадна?

# 161
  • Мнения: 13 540
Питане - бележка от училището трябва ли да се носи до края на м. октомври, че детето е записано и учи или това отпадна?
Не, отпадна.

# 162
  • Мнения: 15 194
Питане - бележка от училището трябва ли да се носи до края на м. октомври, че детето е записано и учи или това отпадна?
Не, отпадна.
Благодаря! bouquet

# 163
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Ст. Загора ДСК има преведени детски.

# 164
  • Мнения: 86
Получени преводи в София има ли?

Общи условия

Активация на акаунт