Син Кит-играта, която убива деца

  • 58 878
  • 374
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 62 595
От известно време $открих$, така да го кажа, украинските и руските телевизии (писва ми да гледам само на английски, а нашенските са пълна скръб), и може да си мислим, че за загубени, че са изостанали, но ми прави впечатление, че обръщат сериозно внимание на случващото се с пуберите и представят достатъчно истински случаи. Има за какво да се замисли човек.

# 181
  • Мнения: 25 789
Ау, не давай идеи на нашите телевизии, моля те, че като нищо ще измъдрят някое риалити шоу как тийнове се канят да се самоубят, а от СМС-те на зрителите зависи дали ще го направят.
Толкова могат просто...

# 182
  • София
  • Мнения: 62 595
нашенските ще направят куци предавания. По-загубени телевизии от нашенските едва ли има в Европа. Смятай, щом започнах де гледам украински. Руските спокойно могат да си съперничат със западняшките. Само ние тук ги подценяваме.

# 183
  • Мнения: 6 417
Отдавна четох в руските сайтове за тази игра. Гледам, че от няколко дни и нашите медии я отразяват. Днес тъкмо си мислех, че явно няма нищо интересно и копират чуждите новини, когато дочух три тийнейджърчета да си говорят за синия кит. В училищата в София вече всички са чули за тази игра. Първото нещо, което направих щом се прибрах вкъщи, беше да питам за синия кит.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 04:27 от Шушон

# 184
  • Мнения: 350
Момичета-майки ,доста време тази вечер отделих,да изчета вашата тема.Аз съм майка на три момчета 17г. 12г. 6г.От майките съм,които така да се каже са се посветили на децата си.Прекарвам много време с тях,мисля,че сме близки,че се обичаме и си имаме доверие.По повод на играта започваме разговор .И ето три различни реакции ,които се дължат на множество различни фактори.Младеж 17г.-знаел за играта отдавна.Не вижда нищо притеснително.Това са глупости(както и много други неща в живота).Ако не бяхме отворили дума никога няма да коментира това.Младеж 12г.-изключително заинтригуван от всички подробности по темата(технически как могат да се проследят нещата,психически как мислят играещите).Не изглежда МНОГО притеснен.Коментира реакции на различни деца в училище.Малкият-цитирам"мамо,побиват ме тръпки "Цял ден не докосва електроника(невероятно за него)Не спря да коментира много изплашен ,трудно заспа.Не знам какво мислите ,но за мен с пълна сила важи сентенцията:Когато нямах деца имах n броя теории ,за отглеждането им.Сега имам три деца и нито една теория.😐🤔😣

# 185
  • Мнения: 1 742
Да, оказа се, че играта от доста време е известна на децата. Май само за родителите се оказа новост.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 1 026
Нека малко да провокирам темата. Излезе уж профил във Фейсбук, който промотира Син Кит.
Прилагам изображение и линк и към профила за всеки, който счита, че трябва да се докладва дори и това да е тролски профил.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100015481561745&fref=ts

# 187
  • Мнения: 25 789
Какъв кит, тази е просто една луда скумрия.  Joy

# 188
  • София
  • Мнения: 6 372
според мен, това със "синия кит" си беше чиста проба ривърс инженеринг.

в България изобщо никой не е и чувал за тая игра, докато някой не изкопа и не прекопира руска статия и тя започна да се въргаля като снежна лавина по нашите безбройни сайтчета, дето пълнят съдържание чрез копи-пейст.

фейсбук и форумната активност на хората с много свободно време и малко аналитичен ум също много способства и те ти на - за играта вече всички говорят и у нас и тийновете, естествено, вече са наясно и силно заинтригувани.

само не знам кому е полезно това?

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 23 796
само не знам кому е полезно това?
А, ето ТОВА е интересното. Кой печели в конкретния случай от лековерието?

# 190
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Точно това се получи.Провокирахме любопитството на децата  Rolling Eyes

# 191
  • София
  • Мнения: 62 595
дори не е от форумна активност, а от фейсбук, а впечатлени публикуват къде ли не.  На мен ми е странно, че изобщо се мълчи за наличието на такива практики, а едва ли те са художествена измислица.

# 192
  • Мнения: 1 742
Децата отдавна са видели и клипчета за синия кит и сигурно за още куп неща, няма нужда ние да ги " светваме" . Точно обратното,  родителите са тези, които имат нужда от ограмотяване.

# 193
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
само не знам кому е полезно това?
А, ето ТОВА е интересното. Кой печели в конкретния случай от лековерието?
Е, как кой:
"...Плаши ме този зверски култ към смъртта. А това е култ, култ без който руснаците не могат да живеят нормално. Дали ще е към сифилистичен чичо пролетарий-болшевик, грузински чичо садист, дебело дърво в гората или пък плешив педофил в Кремъл, това няма никакво значение. ."
"....Надявам това руско ЗЛО да ни подмине!...."
и т.н.

http://www.flagman.bg/article/121371
Руското зло, дами господа hahaha

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 10:24 от 'Кафе с мед'

# 194
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това ми напомня една готина картинка:



 Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт