Омекнала и скъсена шийка в 32 г.с

  • 7 403
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, мили мами! Много съм притеснена. Вчера бях при АГ,защото имах болки, ниско във влагалището и той ми каза,че шийката ми е скъсена с 60% и доста омекнала. Много ми е рано да раждам още...Каза ми само да лежа и да ставам само до тоалетна , иначе съм щяла да родя бебе 1.600 гр...Изписа ми хапчета за задържане и сега ще чакаме. Искам да попитам дали е имало и други мами в същото положение и успяхте ли да издържите до 9 месец?

# 1
  • София
  • Мнения: 11 765
лежи, лежи и лежи... това е, няма друго, ама наистина да лежиш, само до тоалетна ставане и на преглед. Аз лежах 3 месеца и родих в 38ма седмица.

# 2
  • Мнения: 316
казаха ли ти колко е шийката, аз от 5 месец лежа

# 3
  • Мнения: 158
Каза ми само,че е скъсена с 60 %. Предполагам е към 1.5 см

# 4
  • София
  • Мнения: 16 691
Ако тръгнеш да раждаш толкова рано, само в МД София.
Да сложи инжекции за дробовете, лекаря.
И наистина само лежане.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 765
лежи, лежи и лежи... това е, няма друго, ама наистина да лежиш, само до тоалетна ставане и на преглед. Аз лежах 3 месеца и родих в 38ма седмица.

И вие ли бяхте с омекнала шийка? В кой месец се случи?

аз бях с конус, т.е отворена шийка от 26та седмица. По едно време беше и омекнала. Лежах два пъти за задържане, 26та и 28ма седмица, след това лежах вкъщи. Сега трябва само да лежиш, къпеш се по-рядко, ядене не си готвиш а друг ти го сервира. Всички около теб да вземат на сериозно положението. Имаш 4 седмици да издържиш, което е нищо в сравнение с повечето лежащи. Първа цел ти е 34та седмица, следваща 36та седмица. Успех! bouquet

# 6
  • Мнения: 158
лежи, лежи и лежи... това е, няма друго, ама наистина да лежиш, само до тоалетна ставане и на преглед. Аз лежах 3 месеца и родих в 38ма седмица.

И вие ли бяхте с омекнала шийка? В кой месец се случи?

аз бях с конус, т.е отворена шийка от 26та седмица. По едно време беше и омекнала. Лежах два пъти за задържане, 26та и 28ма седмица, след това лежах вкъщи. Сега трябва само да лежиш, къпеш се по-рядко, ядене не си готвиш а друг ти го сервира. Всички около теб да вземат на сериозно положението. Имаш 4 седмици да издържиш, което е нищо в сравнение с повечето лежащи. Първа цел ти е 34та седмица, следваща 36та седмица. Успех! bouquet

Много ти благодаря за успокоението...А на теб предписаха ли ти Утрогестан вагинално да слагаш?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 704
От 20 г.с. бях със скъсена шийка 2,5 см и много мека. С много лежане, включително и в болница няколко пъти, системи и една шепа лекарства, родих в 35 г.с. здраво бебе Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 11 765
Скрит текст:
лежи, лежи и лежи... това е, няма друго, ама наистина да лежиш, само до тоалетна ставане и на преглед. Аз лежах 3 месеца и родих в 38ма седмица.

И вие ли бяхте с омекнала шийка? В кой месец се случи?

аз бях с конус, т.е отворена шийка от 26та седмица. По едно време беше и омекнала. Лежах два пъти за задържане, 26та и 28ма седмица, след това лежах вкъщи. Сега трябва само да лежиш, къпеш се по-рядко, ядене не си готвиш а друг ти го сервира. Всички около теб да вземат на сериозно положението. Имаш 4 седмици да издържиш, което е нищо в сравнение с повечето лежащи. Първа цел ти е 34та седмица, следваща 36та седмица. Успех! bouquet
Много ти благодаря за успокоението...А на теб предписаха ли ти Утрогестан вагинално да слагаш?
[/quote]

Да, утрогестана действа като естествен серклаж и държи шийката стегната, та го слагай

# 9
  • Мнения: 36
Кога се налагаше да влизате в болница и при какви ситуации и оплаквания? Там с какво ви лекуваха? Как да разбера дали трябва да постъпвам? И аз съм така-скъсена шийка и серклаж, имам болки ниско доло, но вече двама лекари ми казват да си пия Магнерот,да лежа, а Но шпа само при нужда (от него омеквала шийката), да си трая болките един вид. Утрогестан по 2 на ден, но пак да не е вагинално. Едната док. пък не иска да ми я мери, че ако станело нещо какво щяла да прави-презервативите не били стерилни, по-добре с пръст да проверяла. Направо не знам с тези лекари...Толкова ми е притеснено...

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 16:31 от Moni82

# 10
  • София
  • Мнения: 16 691
А ти в коя седмица си?
С болки се лежи в болница, слагат системи с кормагнезин обикновено.
По-добре да не я мерят вагинално, а през корема, там обаче трябва опитен специалист.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 765
Мен и гинапрал ми вливаха. Що за глупост с ръка? Това е по-опасно. През корема е много неточно

# 12
  • Мнения: 36
Още съм 21-22 седм. Не знам, аз затова се питам дали да не искам сама да вляза в болница. Но и двамата док.знаят за болките.За около седмица бяха спряли, вчера пак имах. До сега в София на ФМ все вагинално ми я мерят, но тук в провинцията ги е страх явно.
На колко време се контролира, ако е скъсена?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз бях със скъсена шийка 2/3 (каквото и да значи) и разкритие 1 см. от 26 г.с. Контракции много, не болезнени. Лежах един месец в болницата, вливаха кормагнезин, пиех Гинирпал, Магнерот, биеха ми Бусколизин. Изписаха ме в 32 г.с., казаха да става каквото ще, нямало какво да направят повече. Бяха ме побъркали, раждах всеки ден едва ли не.
Е, родих в 36 г.с., здраво и доносено бебе.
Та, лежане, лежане и пак лежане. Това е най-доброто, което можете да направите. Ставайте само до тоалетната. Аз се хранех в леглото, страх ме беше да мръдна до другата стая дори.
Ще износите бебетата, само не се паникьосвайте. Знам колко е трудно, страшно и на моменти отчайващо. Доверете се на лекарите си, правете каквото ви казват и си намирайте занимания да ви разсейват - книги, интернет, телевизия.

Мислете позитивно и си възлагайте кратки задачи - ще устискам до сряда, после до неделя, после още три дни, още седмица, така ще се чувствате по-добре и по-силни с всеки изминал ден.
Пожелавам ви късмет  Hug

П.п. Мони, колко често те викат на консултация? И аз бях така, един ден добре, после два дни по-зле, после пак добре и така до края. Ако наистина има проблем в момента, нямаше да те оставят в къщи, сигурна съм.

# 14
  • Мнения: 36
 Ами на ЖК веднъж месечно преди серклажа, но ми го правиха в др.град. Сега нищо не ми е казвала док.да ходя по-често след него. Та не знам...
Аз също лежа, но за хапване ставам, няма кой да ми носи в леглото, за съжаление. За баня, за прегледи пак трябва да се става, притеснено ми е да не лежа, но все пак се налага, нали?
Дай Боже всички да успеем да износим и родим живи и здрави дечица! Дай Боже!

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 21:02 от Moni82

Общи условия

Активация на акаунт