Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 775
  • 645
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 275
mariat, на мен също не ми харесва там хладилникът. А и за да го ползваш, трябва да обиколиш масата. Дръпнах го до дивана, което също не ми харесва особено, но май ще го оставя там...
https://s6.postimg.org/w3grit6wh/IMG_20170801_162158.jpg Най-малкото ще е по-удобно за ползване, а другата стена остава да "диша"...

# 361
  • Мнения: 39 753
Да ти кажа, снимката без хладилник най- ми допадна! Ама квот- такова. Няма пълно щастие. Но ще ми е интересно да пробваш моя вариант и да снимаш!

# 362
  • София
  • Мнения: 2 521
mariat, на мен също не ми харесва там хладилникът. А и за да го ползваш, трябва да обиколиш масата. Дръпнах го до дивана, което също не ми харесва особено, но май ще го оставя там...
https://s6.postimg.org/w3grit6wh/IMG_20170801_162158.jpg Най-малкото ще е по-удобно за ползване, а другата стена остава да "диша"...

Според мен така е най-добре!

# 363
  • София
  • Мнения: 16 208
А на мене не ми харесва хладилника да е до дивана.
Колкото и да е тих, все ще избръмчи при включване и изключване.
Може би около масичката от плот за мене е ОК.
Но вкусове разлини.

# 364
  • Мнения: 54 993
А на мене не ми харесва хладилника да е до дивана.
Колкото и да е тих, все ще избръмчи при включване и изключване.
Може би около масичката от плот за мене е ОК.
Но вкусове разлини.

И за мен.
Не стои по принцип добре в съчетание с мека мебел.

# 365
  • Мнения: 39 753
Аз все пак се надавам да го видя на снимка и така както предложих. Поне ще ми задоволи любопитството.

# 366
  • София
  • Мнения: 2 521
Никак няма да е удобно като готвиш да заобикаляш целия остров, за да се добереш до хладилника.
Иначе за визия, да, прави сте, че до мека мебел не е мястото на хладилник, но това все пак е една доста малка дневна.

# 367
  • Мнения: 4 252
   Мишелинче, благодаря за разясненията!  Присъединявам се към идеята на mariat и се питам дали микровълновата може да кацне върху хладилника? Или ще е твърде високо?
 
Аз все пак се надавам да го видя на снимка и така както предложих. Поне ще ми задоволи любопитството.
 И моето любопитство Camera

# 368
  • Мнения: 4 275
Според мен, проблемът има едно решение само, и то е предложението на 4efits от интериорната тема: http://m.bg-mamma.com//?topic=978905.msg35238541#msg35238541

Всичко друго ще е неудобно за ползване или грозно. Ако хладилникът се премести между печката и плота, остава една "мъртва" част от 60 см масата, която няма да е удобна за ползване откъм кухнята. А и визуално няма да е добре струва ми се. Съгласна съм, че до дивана не стои добре хладилник, но поне докато си седнал, ще е малко по-обширно пред погледа ти. А и така ще е по-удобно за ползване.

Като цяло, през цялото време не можех да наместя масата, а сега като я сглобихме толкова дълга и й намерихме мястото, хладилникът стана излишен. Като парченце попаднало сред частите на друг пъзел е просто.

Та, както казах, предложението горе изглежда най-удачно, но беше свързано с финанси, и ПОНЕ тук, разумът надделя. Иначе трябваше да отделя едно 1000 лв за шкаф по поръчка за хладилника с решетка отзад, за да може са се вентилира

# 369
  • Мнения: 39 753
Мишелин, то и сега това разстояние го има. Kaк така като ги разместиш няма да е удобно за ползване?

Пък и наемателите ще си го разместят както на тях им е удобно. Ние какво сме се закахърили!

# 370
  • Мнения: 4 275
Така е Grinning Кахърът ми е, че ми разваля визията този хладилник Joy Сядам пред 5dplanner-а да го помисля още малко

# 371
  • София
  • Мнения: 12 006
  Мишелинче, благодаря за разясненията!  Присъединявам се към идеята на mariat и се питам дали микровълновата може да кацне върху хладилника? Или ще е твърде високо?
 
Аз все пак се надавам да го видя на снимка и така както предложих. Поне ще ми задоволи любопитството.
 И моето любопитство Camera
Добре де, според вас двете дали ще е удобно да се ползва уред сложен в/у хладилник, чиято височина е около 160см? Аз лично не си представям да стопля нещо, в МВ на такава височина и да ми е удобно. Ами ако се ползва всеки ден? А ако ползвателя е около 160-170 или по-нисък, то МВ ще е над нивото на очите му, да не говорим, че за да стопли една чиния, ще се налага да я вдига над нивото на главата си, освен ако не ползва столче/стълбичка Mr. Green.

# 372
  • Мнения: 39 753
Никога не съм писала за вдигане на микровълновата над хладилника, а за смяна на местата на хладилника и масата-плот.

# 373
  • София
  • Мнения: 12 006
Моя грешка, само тетка го е написала  Peace

# 374
  • Мнения: 4 252
  Мишелинче, благодаря за разясненията!  Присъединявам се към идеята на mariat и се питам дали микровълновата може да кацне върху хладилника? Или ще е твърде високо?
 
Аз все пак се надавам да го видя на снимка и така както предложих. Поне ще ми задоволи любопитството.
 И моето любопитство Camera
Добре де, според вас двете дали ще е удобно да се ползва уред сложен в/у хладилник, чиято височина е около 160см? Аз лично не си представям да стопля нещо, в МВ на такава височина и да ми е удобно. Ами ако се ползва всеки ден? А ако ползвателя е около 160-170 или по-нисък, то МВ ще е над нивото на очите му, да не говорим, че за да стопли една чиния, ще се налага да я вдига над нивото на главата си, освен ако не ползва столче/стълбичка Mr. Green.
           Точно де, аз го написах, защото не мога да преценя височината на хладилника. При височина 147 микровълновата ми е точно по мярка Simple Smile   Допълвам - отново отворих снимката, абсолютно си права, че този хладилник е висок и идеята ми не е удачна.
             Има стойки за закрепване на МВ под горния ред кухненски шкафове.

Общи условия

Активация на акаунт