Съвет от вас ... проблеми с връзката и бременност

  • 19 653
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Да разбирам, че той те е  "пазил" и сега е нагъл, че няма начин да не го е направил както трябва. Егати останах без думи....
Каза, че може да те назначат във фирма, давай.. Аз бих  направила така.За майчинството се осреднява  от две години назад дохода , но ако те назначат на 1500 лв примерно си е стъпка напред. Ще имаш едни примерно 7 8 месеца на тази заплата . А той нека остава и да събира пари тъкмо ще се разбере ще ни бъде ли няма ли.
Тъкмо ще можеш и да премислиш на спокойствие , а  ако не признае детето сигурно има и допълнителна помощ, ако си самотна майка не знам .. .
Твой си е избора, ние не можем да го направим вместо теб, но честно това много ще ме обиди и не знам дали бих могла да простя ...

И аз съм в шок и потрес.
Не знам как да реагирам на това, но като цяло негово си е решението, той да си прави ако иска и петдесет теста.
Той няма как да не признае детето, защото то така или иначе е негово.
След като си иска теста, да си го направи, аз няма да го спирам.

Наистина е голяма наглост от негова страна, но аз съм свикнала с неговото нагло поведение.
След някакво кратко време осъзнава, че не е бил прав и  започна да се държи човешки и да съжалява за направеното преди това.
Просто е такъв човек.
Важното е да осъзнае грешките си по навреме, преди да е вече твърде късно.

(;

# 16
  • Мнения: 4 943
Както се вижда в написаното до тук явно сте се разбрали.
Желая ти успешен брак!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 192

Защото както споменах, той твърди, че е УБЕДЕН, че нищо не е направил неправилно.
Което ме изумява. (;
Значи само да ти кажа, че си жена под чехъл, която не разчита на себе си, а на мъжа с да я "пази" и после да му търпи прищевките. Не сложиш ли граници някъде цял живот ще те мачка. Това е истината, колкото и да ти е неприятна.
В България майчинството е 340 лева, дори и да нямап ден трудов стаж.

# 18
  • Мнения: 20
Пръстена на ръката ти ли решава дали ще си с някой , или ти решаваш ?
Хубави въпроси ти зададоха и нещо ги подмина- как ще се справите с този човек със стреса покрай бебето?
Той няма против да работиш 5 месеца с риск , така ли да разбираме?
Доста от бременните спират да работят и мъжете им поемат грижите ,докато започнат да взимат майчинство.
Можеш да признаеш стажа в Англия и да те назначат фиктивно на минималната, после минаваш на болничен и готово.
Но по-добре си прецени какъв баща и съпруг ще е някой ,който не ти вярва. Тези неща с доверието се изчистват доста по-рано във връзката.


Това с доверието винаги е било голям проблем.
Както споменах, неговата бивша приятелка, с която са били доста години заедно му е изневерила и от тогава е много мнителен и като цяло това явно му е оставило доста голяма психическа травма.
С времето съм видяла, че ми има доверие и ми го е показвал.
Може просто още да е уплашен, а и плановете ни бяха съвсем други.
Искахме първо да съберем пари, да се оженим и тогава да мислим за деца.

То разбира се, никога не пита де.
(;

# 19
  • Мнения: 20

Защото както споменах, той твърди, че е УБЕДЕН, че нищо не е направил неправилно.
Което ме изумява. (;
Значи само да ти кажа, че си жена под чехъл, която не разчита на себе си, а на мъжа с да я "пази" и после да му търпи прищевките. Не сложиш ли граници някъде цял живот ще те мачка. Това е истината, колкото и да ти е неприятна.
В България майчинството е 340 лева, дори и да нямап ден трудов стаж.


Относно това дали съм под чехъл - възможно е.
Но наистина не мисля, че е така.
Просто съм по-разбран човек от човека до себе си.
Той винаги е прав за себе си и рядко признава, че греши. (;

# 20
  • Мнения: 19 698
C. Valo, за съжаление той винаги ще бъде мнителен и оттук нататък (според мен) проблемите ви само ще се задълбочават Sad Млада си и би трябвало да потърсиш човек, с който да сте партньори, а не връзка, в която ти да си по-разбраната от двамата. Имаш баща и дядо с фирми в БГ, тоест семейство, което ще те подкрепи. Не си пропилявай времето и нервите заради единия пръстен на ръката.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 192
Синдром на жертвата  Peace

# 22
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863


Това с доверието винаги е било голям проблем.
Както споменах, неговата бивша приятелка, с която са били доста години заедно му е изневерила и от тогава е много мнителен и като цяло това явно му е оставило доста голяма психическа травма.
С времето съм видяла, че ми има доверие и ми го е показвал.
Може просто още да е уплашен, а и плановете ни бяха съвсем други.
Искахме първо да съберем пари, да се оженим и тогава да мислим за деца.

То разбира се, никога не пита де.
(;

Тест за бащинство и доверие? Сериозно ?  Shocked
Не вярва, че не е негово (щото той е професионалист в "пазенето", все пак само един аборт имаш  ooooh!) ама ей така да се увери ? (само апропо - тези тестчета не са от евтините)
Според мен се прибери и се пази, ако искаш да запазиш детето и тъкмо да му дадеш повод да докаже и покаже дали заслужава да е човекът за пръстена на ръката ти.  Peace



# 23
  • Мнения: 20
Синдром на жертвата  Peace

Завършила съм Психология бакалавър,.
Мисля, че мога да си направя правилна оценка на психическото състояние и мястото в света, на което се намирам. (;  Peace

# 24
  • Мнения: 46 572
Попитай го как е сигурен, че не е направил нищо, след като сперматозоиди се отделят и по време на акта, преди еякулацията.
Да си попълни знанията, защото явно доста куцат.

Цитат
аз съм свикнала с неговото нагло поведение.
Ти си голям човек и можеш да решаваш за себе си, но след като вече си бременна трябва да взимаш и решения за детето. Не е добре да свиква с подобно поведение, защото определено НЕ е нормално.

Цитат
Защото последният път като си правех тестове, единят показваше положителен, другият отрицателен и така докато не отидох на генеколог и не се оказа, че съм действително бременна.
Това не е възможно. Няма фалшиво положителни тестове.

Цитат
Завършила съм Психология бакалавър,.
Мисля, че мога да си направя правилна оценка на психическото състояние и мястото в света, на което се намирам.
И стоматологът е завършил стоматология, но не може да се лекува сам.

# 25
  • Мнения: 20


Това с доверието винаги е било голям проблем.
Както споменах, неговата бивша приятелка, с която са били доста години заедно му е изневерила и от тогава е много мнителен и като цяло това явно му е оставило доста голяма психическа травма.
С времето съм видяла, че ми има доверие и ми го е показвал.
Може просто още да е уплашен, а и плановете ни бяха съвсем други.
Искахме първо да съберем пари, да се оженим и тогава да мислим за деца.

То разбира се, никога не пита де.
(;

Тест за бащинство и доверие? Сериозно ?  Shocked
Не вярва, че не е негово (щото той е професионалист в "пазенето", все пак само един аборт имаш  ooooh!) ама ей така да се увери ? (само апропо тези тестчета не са от евтините)
Според мен се прибери и се пази, ако искаш да запазиш детето и тъкмо да му дадеш повод да докаже и покаже дали заслужава да е човекът за пръстена на ръката ти.  Peace





Като цяло и аз обмислям този вариант в момента, като най-добър за мен.
Не мисля, че да стоя тук и да се бъхтам да работя и да изпълнявам норми на час е нормално, особено като това ми е първа бременност и трябва да се пазя. (;
А пък и аз предпочитам да съм сигурна, че всичко е наред и да не се претоварвам, за да не стане нещо фатално на края. (;

# 26
  • Мнения: 973
Синдром на жертвата  Peace

На това прилича за съжаление.
Към авторката- сигурна съм ,че си хубава , млада и много оправна , след като си работила още като студентка.
Понеже не ни питаш дали да си с него ,а дали да се върнеш- върни се в БГ, бременността (особено в началото) носи много моменти, в които ще искаш да си почиваш , да не работиш и да си на спокойствие.
Ако се случи да си самотна майка- не е краят на света , пък кой знае - може да се намерите с някой ,който знае какво са нормални взаимоотношения.
И моля те- бившите не са оправдание- психически травми се създават в много по-ранни години , не заради жена Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 23 051

В България майчинството е 340 лева, дори и да нямап ден трудов стаж.

Това изобщо, ама изобщо не е вярно.  Peace Ако нямаш трудов стаж можеш да вземаш само социално - 100 лв на месец за 1 г, а ако доходите на семейството са по-високи, нямаш право на никакво майчинство.

# 28
  • Мнения: 20
Синдром на жертвата  Peace

На това прилича за съжаление.
Към авторката- сигурна съм ,че си хубава , млада и много оправна , след като си работила още като студентка.
Понеже не ни питаш дали да си с него ,а дали да се върнеш- върни се в БГ, бременността (особено в началото) носи много моменти, в които ще искаш да си почиваш , да не работиш и да си на спокойствие.
Ако се случи да си самотна майка- не е краят на света , пък кой знае - може да се намерите с някой ,който знае какво са нормални взаимоотношения.
И моля те- бившите не са оправдание- психически травми се създават в много по-ранни години , не заради жена Simple Smile

Благодаря.

Като цяло съм свикнала винаги да се оправям сама.
Даже в момента моето решение е водещо.
Моят бъдещ съпруг изказа мнението си - кое е по-добре според него - т.е. да останем тук поне още 4-5 месеца, но решението ще го взема аз, въз основа на моето мнение - кое е най-добре за мен и за детето.

Трябва ми още малко време да помисля и най-вече да проверя има ли някакъв вариант да започна работа някъде, като се върна, от където да имам доходи, преди да изляза майчинство.

Едва ли да ме вземат де, но все пак, трябва да опитам. (;

# 29
  • Мнения: 20

В България майчинството е 340 лева, дори и да нямап ден трудов стаж.

Това изобщо, ама изобщо не е вярно.  Peace Ако нямаш трудов стаж можеш да вземаш само социално - 100 лв на месец за 1 г, а ако доходите на семейството са по-високи, нямаш право на никакво майчинство.

Това е пълен ужас.
Какво са 100 лева??

Не знам как изобщо са го измислили това и как са преценили, че е достатъчно. (;

Общи условия

Активация на акаунт