Витамин B12

  • 190 729
  • 787
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 14
Схемата по която аз си ги бих беше такава: Първата опаковка ампули от 10 броя - през ден. Втората опаковка  на всеки 3 дни и след това няколко месеца по веднъж в седмицата. Но това е при силно изразен дефицит като моя. Жена ми която нямаше такива симптоми освен хроничната умора проведе само една терапия от 10 ампули през ден и беше буквално шокирана от факта че се наспиваше в 7-8 часа сутринта и маше енергия през целия ден. Обикновено спи до обяд, а по отношение на енергичноста е направо комична. И пак ви съветвам - не приемайте цианоколабамина по нашите аптеки, а търсете хидроксокобаламин формата.

# 61
# 62
  • Мнения: 14 478
Схемата по която аз си ги бих беше такава: Първата опаковка ампули от 10 броя - през ден. Втората опаковка  на всеки 3 дни и след това няколко месеца по веднъж в седмицата. Но това е при силно изразен дефицит като моя. Жена ми която нямаше такива симптоми освен хроничната умора проведе само една терапия от 10 ампули през ден и беше буквално шокирана от факта че се наспиваше в 7-8 часа сутринта и маше енергия през целия ден. Обикновено спи до обяд, а по отношение на енергичноста е направо комична. И пак ви съветвам - не приемайте цианоколабамина по нашите аптеки, а търсете хидроксокобаламин формата.
Аз съм с дългогодишна пернициозна анемия и не усвоявам витамин В12 през стомаха. Досега съм ползвала само български ампули, не ми е идвало на ума, че просто нещо като водоразтворим витамин може да се произведе така, че да е неусвояем инжекционно... ooooh!
 В интерес на истината най-вероятно сте прав, защото по 1000 мг. на месец не ми е достатъчно, а по норма би трябвало да е. Не мога да си поставям сама, мъжът ми го е страх да се научи, и ходя да ми ги бият. Доста е досадно това упражнение. 7-8 часа изобщо не ми достигат за сън. минимум 9 часа и то сутрин съм като парцал.
Добре че прочетох поста ви-ще потърса вит. В12 от чужбина и ще видя на практика дали има разлика.

# 63
  • София
  • Мнения: 11 989
Гери, защо не пробваш със спрея за нос с метилкобаламин?

# 64
  • Мнения: 1 826
Добре де защо тук лекарите не го знаят това за българския В1 ампули.Защото наистина от октомври до януари се налагаше да слагаме на 15 дни  или два пъти месечно ампули, за да се покачат показателите на хемоглобина и да паднат др показатели в ПКК.А при дъщеря ми заради  глад пък слагахме тези ампули ,защото бяха доста ниски нивата на В12 в тялото и.При  нея го изследвах В12,но при съпруга ми понеже се наложи спешно лечение, не е изследвано.Та при нея се прояви тоя страничен ефект с гнойните пъпки.Да ,но аз не знаех от какво е,мислех си че е от това че се образува бързо кръвта и за това става така .Намерих първото което е писал  dimo777  -  Метилокобаламин  на таблетки  и като цена е добре .Утре ще видя ако ги има по нашите аптеки да му взема .Въпреки че вчера правихме изследвания и показателите са добри.

# 65
  • София
  • Мнения: 14
Повярвайте, няма нищо страшно в биенето на мускулна инжекция. Трябва само да внимавате да не засегнете ишиасният нерв , който минава пред средата на бузата на дупето, което обаче е толкова назад, че е практически доста неудобно. Друго важно нещо е да се издърпа добре въздухът от инжекцията, макар че това важи предимно за венозните интервенции и не толкова за мускулните. Ето и няколко филмчета, които може да ви вдъхнат повече смелост. Аз съм  се учил от тях и вече съм поставил към 200 инжекции без нито един проблем до този момент.
 https://www.youtube.com/watch?v=fKW0jDye5R4&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=QTMXsJlGbl0
https://www.youtube.com/watch?v=tj3Mqt9iUgU

# 66
  • Мнения: 1 669
 Вит. Б12 292.8 pg/ml (197 - 771) добре ли е или е ниско?

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
как се изследва този вит.В, кръв ли се изследва, само от пръстче става ли или трябва венозна

# 68
  • Мнения: 9 991
Димо, на мен в ръката ми ги биха.

# 69
  • Мнения: 14 478
Гери, защо не пробваш със спрея за нос с метилкобаламин?
Ще го проуча това. За пръв път чувам за спрей. Витамина в кръвта ли влиза и колко е ефективно с този спрей?
Благодаря, но мен си ме е шубе и ми трепери ръката като хвана иглата. Доктор се опита да ме научи и не успя... Laughing Знам теорията. Наясно съм но....като се стигне до практиката и не мога.

# 70
  • София
  • Мнения: 14
Adelinda,за пръв път чувам да се бие В12 в ръката, освен ако не е в мускула, но там би било много по-болезнено отколкото в дупето или бедрото. Венозно се инжектира само ако хидроксокобаламин и ако е нужно спешно вдигане на нивата, вследствие на отравяне с цианид или пожар.
  Ема P нива от 292 са по скоро ниски. За да си сигурна дали наистина стойноста е достоверна и дали е източник на някоя патология, хубаво е да измерите нивата и на хомоцистеина и метилмалоновата киселина. Изследва се кръв от вената за В12 и хомоцистен. Метилмалоноввта е хубаво да се изследва през урината. Дава по-прецизни резултати. Покачването на нивата на последните две може да бъде изключително опасно и да нанесе много щети по организма

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На мен първоначално ми изписаха 7 инжекции.
Казаха ми и че всяка година трябва да си слагам по 4 инжекции, от 1000.

Друг хематолог пък ми каза, че не било нужно всяка година, а само при нужда.

В крайна сметка си пускам веднъж годишно Б12 и преценям според стойността какво и колко, но да питам все пак и във вашите случаи как процедират.

# 72
  • Мнения: 11 844
Гери, защо не пробваш със спрея за нос с метилкобаламин?
Ще го проуча това. За пръв път чувам за спрей. Витамина в кръвта ли влиза и колко е ефективно с този спрей?


Спрей за нос има и хидрокси форма...аз приемам метилкобаламин подезични таблетки, и в носа и под езика идеята е през лигавицата директно да попадне в кръвния поток, така че да усвоява се.
Има на различни фирми, аз таблетки ползвам предимно на Солгар...имат 1000мг имат и 5000мг

как се изследва този вит.В, кръв ли се изследва, само от пръстче става ли или трябва венозна
Венозна кръв се взема и поне месец преди това не трябва да са приемани витамини от група В


Вит. Б12 292.8 pg/ml (197 - 771) добре ли е или е ниско?

Според мен (това което съм чела) е ниско.

# 73
  • София
  • Мнения: 11 989
Гери, защо не пробваш със спрея за нос с метилкобаламин?
Ще го проуча това. За пръв път чувам за спрей. Витамина в кръвта ли влиза и колко е ефективно с този спрей?

Не знам нищо конкретно, гледах някакви видеа, че се усвоява много добре през носната лигавица, както и че концентрацията е доста висока.

# 74
  • Мнения: 4 204
Стандартната схема по книгите е 7 дни всеки ден х1000, после 1 мес всяка седмица х1000 и нататък поддържаща доза ежемесечно х 1000.
В книгата на Пачолок пишеше, че долната граница на нормата на лабораториите е занижена и за недостиг трябва да се счита всяка стойност под средата на нормата.
Пернициозната анемия е свързана с атрофичния гастрит поради факта, че стомашната лигавица не отделя достатъчно вътрешен фактор, който свързва В12. Процесът бил автоимунен, с унищожаване на клетките, които секретират вътрешния фактор.
Неврологична симптоматика може да се появи преди появата на анемичния синдром. Подостра комбинирана дегенерация на гръбначния мозък.
Приемът на фолиева киселина без прием на В12 може да маскира анемичния синдром.

Общи условия

Активация на акаунт