Болката - приятел или враг.Изводи

  • 2 743
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
И двата пъти раждах без упойка. Първият път беше по-болезнено, но се бях нахъсила, че болката няма да ме стресне и че ще я понеса на всяка цена. Вторият път мина много леко, общо за 3 часа от включването на системата /без да имам контракции изобщо/ до изплакването на бебко. И при мен втория път имаше усукана пъпна връв, но юнакът изплака толкова силно, че неонатоложката възкликна спонтанно: Някой да не е чул? Laughing
Мисля, че болката е част от процеса на раждане, тя е също някакъв симптом, ако нещо се промени в естеството й, сигурно има причина.

Обаче изживяването, когато бебето излезе от корема, е невероятно. Болката сякаш с нож я отрязват и просто я забравяш, все едно никога не е била newsm44

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всеки трябва да прецени сам за себе си дали може да се справи с болката. Има някои хора, които са с нисък праг на болка, други- с висок, така че всеки я понася различно. Аз лично съм с нисък. Confused
Не съм особен привърженик на проводната анестезия, но ако бях решила да раждам нормално щеше да е с епидурал. При положение, че има алтернатива да се обезболи раждането не виждам смисъл да се напъваш без упойка. Peace



И аз мисля така.

Също така се радвам, че се наложи секцио при мен, защото сигурно щях да раждам 2 дена с това предизвикано раждане, без грам разкритие за 4 часа на системи/болка не търпима/ и добре, че доктора ми спука водите без да иска  Mr. Green, а водите ми бяха с цвят-зелехо-кафяв, та ме вкараха в операционната
Иначе и аз исках епидурална, но без разкритие не може

# 17
  • Мнения: 2 849
При първото ми раждане исках упойка ,ама лекарката искаше да спи женицата и каза ,че има време до заветните 4 см и ги проспа успешно ...и ела гледай болки и разкритие 12 часа . Скачаха ми по корема и още как, две акушерки за по-сигурно  WinkШиене съшо без упойка...Издържа се ,много боли ,ама всичко се забравя .
Второ раждане от вратата на болницата с анестезиолога за ръка и колкото и да ме убеждаваше екипа колко по-бързо и лесно е второ раждане ми сложиха епидуралната и за няма и 2-3 часа родих и за нищо на света на съжалявам .Горещо я препоръчвам тази упойка и по време на раждането заявих на всички ,че то така с песен се раждат бебетата и си в абсолютна кондиция всяка една секунда какво се случва и можеш да се наслаждаваш пълноценно на появата на детенце ,не да се чувстваш крайно изтощен .

# 18
  • Мнения: 4 668
И аз се правих  на много смела , отидох в болницата с 6 см. разкритие и нито ме болеше , нито имах контракции , съответно не пожелах упойка , но си признавам че изобщо не очаквах такива нечовешки болки . Родих за 4 часа и нямам един шев , според доктора е минало леко , ама аз си знам какво ми беше . Не са ми натискали корема изобщо , бяха изключително внимателни , но втори път не бих се навила да изтърпя подобно нещо , така че смятам че упойката е едно много добро решение .

# 19
  • Мнения: 1 382
Болката е най-вече при контракциите, няма как да се избегне, раждането не е като да се опариш на котлона  Crazy. По-смело  Hug

# 20
  • Мнения: 1 947
   Какво означава "СКАЧАХА ми на корема"??? Shocked

# 21
  • Мнения: 3 034
Със същия успех може да попитате : Да си вадим зъб с или без упойка ? ...   Close
Не мога да разбера защо за ваденето на зъб е нормално да става с упойка и никой не повдига въпроса, а за нещо, много по-болезнено и дълго се правят дискусии ?!?  newsm78
В крайна сметка след като медицината го предлага, не виждам причина да се отказваме от това улеснение...  Peace

# 22
  • Мнения: 316
   Какво означава "СКАЧАХА ми на корема"??? Shocked

И аз това се питам...  Shocked

# 23
  • Мнения: 7 640
Цитат
Грешиш на моя доста скачаха Tired.Без упойка съм раждала .

Ако е жизненоважно това скачане е оправдано, но общо взето ме изумява този метод който ми се струва насилствен - т.н. изгонване а не не като приемане в новия за бебко свят.
дали не искат да съкратят просто процеса?

а знаеш ли колко жени не иска да напъват и казвату че не ги интересува и не им пука за бебето им Shocked.
Просто са в шок и преуморени и не искат да съдействат повече. Тогава без това "скачане", което се казва прилагане на метода на Кристелер, бебето не би оцеляло.

# 24
  • Мнения: 817
Горките бъдещи мами,много сме ги стреснали.Аз няма да разказвам за моето раждане,ще спомена само,че беше доооооооооооооооста дълго в сравнение с всички изброени тук.Нямах епидурална упойка,но за 2-ро без да се замисля ще искам такава!
Със същия успех може да попитате : Да си вадим зъб с или без упойка ? ...   Close
Не мога да разбера защо за ваденето на зъб е нормално да става с упойка и никой не повдига въпроса, а за нещо, много по-болезнено и дълго се правят дискусии ?!?  newsm78
В крайна сметка след като медицината го предлага, не виждам причина да се отказваме от това улеснение...  Peace
Абсолютно на място направено изказване!Подкрепям на 100%

# 25
  • Мнения: 2 732
Със същия успех може да попитате : Да си вадим зъб с или без упойка ? ...   Close
Не мога да разбера защо за ваденето на зъб е нормално да става с упойка и никой не повдига въпроса, а за нещо, много по-болезнено и дълго се правят дискусии ?!?  newsm78
В крайна сметка след като медицината го предлага, не виждам причина да се отказваме от това улеснение...  Peace
Ами хубаво е да може да се ползва тази упойка , но на колко са я предлагали за да се възползват е друг въпрос

# 26
  • Мнения: 2 849
   Какво означава "СКАЧАХА ми на корема"??? Shocked
Спокойно  Laughing Laughing Laughingот двете ми страни по време на напъните бяха застанали две акушерки които с ръце избутват бебето да излезе по-лесно .Дали обясних ясно ?Не е буквално скачане .

# 27
  • Мнения: 1 006
И моето раждане беше нормално без упойка.То нестига,че не напъвах както трябва,но ако не усещах нищо незнам как въобще щях да напъвам.Но всеки си има право на избор.
Корема също ми го натискаха.

# 28
  • Мнения: 5 391
Родих с епидурална упойка, напъните се усещат, но не и болката.

# 29
  • Мнения: X
Със същия успех може да попитате : Да си вадим зъб с или без упойка ? ...   Close
Не мога да разбера защо за ваденето на зъб е нормално да става с упойка и никой не повдига въпроса, а за нещо, много по-болезнено и дълго се правят дискусии ?!?  newsm78
В крайна сметка след като медицината го предлага, не виждам причина да се отказваме от това улеснение...  Peace

За да се тупат в гърдите, че са изтърпели най-нечовешките болки на света и са станали майки Mr. Green

Упойката е нещо много хубаво. Аз раждах със спинална /секцио/ и мноооого мога да го хваля. Ако можеше щъркела да ми го донесе - най-добре Joy

Хич не ги разбирам тези жени  newsm78 - защо им е да се мъчат, като могат и да си го спестят  Shocked Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт