ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 745
  • 719
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 145
И ние правим пет месеца утре. Захраних я преди седмица. Започнах с морков няколко дни, после яде тиква два дни и след това никакво, защото имаше обрив. Днес ще опитам със сладък картоф, защото четох, че бил по-лесно смилаем от нормалния . В обикновения имало повече скорбяла , която бебчетата по-трудно смилали. Иначе морков и тиква ѝ давах готови пюрета на Хипп. Хареса ги много. Обаче хапва по 1/4 бурканче и после търси млякото. Сладкият картоф сама го сварих и намачках, ще му добавя малко АМ и да видим  Grinning  Яд ме е само, че не мога да го докарам толкова гладко. Ще си купя Нутрибуллет накрая ... Joy
Иначе имам и купешки разни. Свекито само носи,  не може да се сдържи.

# 406
  • Мнения: 206
Момичета, благодаря ви за съветите и идеите. Много ми помагате  Hug Ще взема да пробвам със сладък картоф Simple Smile

Пипапо, радвам се, че вече сте по-добре.

Кристи, колко сте напред със захранването само... Ще мине доста време, докато ви настигнем.
Мона Лиза, като ви чета ме хваща яд, че не захраних бебка по-рано, ама нали слушам педиатъра и аз... Лека-полека ще наваксаме Simple Smile

Надежда, браво за теглото на Виолета! Ние сме на 5 месеца, но и ние сме там някъде около 7 кг. Утре ще видим като ни премерят на консултацията. В този ред на мисли, аз се чудя вече дали да не минаваме на памперси четворка, че тези тройката ми малеят нещо.

Шоколадче, моята Йоана от началото си заспива сама, най-вече след като си хапне, а и има едно морско конче на Фишер Прайс с много хубави приспивни мелодии. В началото все с него спеше. Поне по отношение на спането засега нямаме проблеми.

Сладурки, още ми се пише и чете, но пак ще имаме гости днес и трябва да довършвам подготовката. Дойде ми до гуша вече. Малко ми е другата работа, ами все и някой трябва да посрещам.

Хубав ден на всички!

# 407
  • Мнения: 237
Бяхме на консултация бебка е качила само 300,но и 3 см, вече е 68 см. Педиатърката я видя и каза ще мн бързо расте на височина и като е по жизнена качват по-малко.
От два дни и давам оризова каша с Ам с такова удоволствие я яде. Каза да я захранване малко по малко с жълтък през ден. Вкарвам сега тиквички. Мисля да я засхраня и с царевична каша та да ги сменям.

# 408
  • Мнения: 442
Ние днес ставаме на 5 месеца и утре ще видим какво ще каже педито и за яйцата и за млекцето. Иска ми се да опитам да му дам домашно кисело мляко, но на 4 месеца ни беше рано да видим сега.
А иначе се забавляваме с един басейн замък и разни висящи топки и надут жираф, че от игра там чак заспиваме вътре. Добре, че го застлах с одеяло. Той инак Ники е готов самоубиец до де се обърна и се е завъртял или е слезнал от столчето за кола, но така ми е спокойно и не може. То това чудо за плаж  е става, че е обемисто, но за вкъщи и кой има вила би било супер до де не пкчне да излиза от там.

# 409
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Kristi, педиатърът ли ти каза да даваш грис, супи и тн? Киселото мляко повечето доктори препоръчват да се въведе след 10ия месец най-рано.  Не бързай толкова много, с това темпо след още един месец детето ще иска пасирана вратна пържола.
Аз утре ще давам броколи на Джованката, отсега й съчувствам, мразя броколи, но на нея сигурно ще й хареса.  Laughing

bob-ka, 68см - ехааа, това се казва височина! Ти и ТМ колко сте високи? Аз съм 1.68, обаче ММ е 1.90 и много ме е страх Джо да не стане някоя кобила, да се чудя откъде ще си намери гадже. ( и обувки)

# 410
  • Мнения: 101
кристи , аз също знам, че киселото мляко се дава след 10м, някъде даже пишеше 12м. Жълтъкът май най-рано 6м. Много бързо се движите  Shocked

Мама Вес  bouquet Simple Smile  ние минахме на 4ка памперси преди 2-3 и са ни супер.

hot_chocolate кой крем взехте за пъпчиците? На моя пише Bioderma Atoderm, в бяла тубичка. Сега и мажа цялата шия и врата, че свекето я пазеше тая седмица по няколко часа на ден и не й е сваляла лигавника въобще и има мноооого пъпчици.
 Мойта шушка заспива сама само през деня - на люлката и то не винаги. Не мога да й схвана кога иска на ръце и кога иска да я оставя, за да заспи. Няколко пъти ни се случва да я оставя в леглото и да я галя докато заспи.. ooooh!

Аз да се оплача. Вчера бихме ваксините и въпреки cool patch-а , Виолета днеска беше с температура 37.1. Цял ден беше суууууууупер кисела, мрънкаща и не знаеше какво иска. За бонус и аз съм в цикъл от вчера и направо бях кълбо нерви...  smile3511 НО, важното е, че сега вече няма температура и си спи сладко  Two Hearts

# 411
  • Мнения: 142
Теди и Наде, кремът е ABCDerm peri-oral. От серията ABC.

# 412
  • Мнения: 237
Мона Лиза аз съм 1.70 Мме 1.80 не е кой знае каква височина. Е не се притеснявай за Джо ще стане висока мадама.

# 413
  • Мнения: 145
Мама Вес, бебка хареса сладкия картоф. На мен ми има вкус на варена тиква... ама домашна, а не като купено пюре  Laughing и аз като чета колко са напред някои със захранването у се чудя , кога започнахте,бе хора  Laughing
Аз не бързам. Вкарвам по нещо ново на 3-4 дни . И без това малката е също с много чувствителна кожа. Атопична бих казала.  Изписаха ни Линола крем. Добре овлажнява, не омазнява. Иначе я къпем само с водичка... така ни препоръчаха

# 414
  • Мнения: 442
На нас педито ни каза, че може по половин жълтък 2 пъти в седмицата в дните когато не ядем месо. Но то на нас не ни и харесва месото и ще си пасем. Кисело млямо след 6м ми каза, че мога да дам, ако баба му го подкваси и пак да е разредено в началото. За другото казаха че добре се развиваме и няма да имаме проблеми със пюретата и кашите, но ние ядем само бананова и не всеки ден. Много е сладък като види лъжичкат и отваря устата като кучето на Павлов, ако го поливаме по главата с вода веднага е затворил очи абе появяват се разни рефлекси супер...

# 415
  • Мнения: 408
Момичета, здравейте!
2 седмици не съм влизала тук, нямам време да изчета...
утре ще прочета всичко каквото сте писали и ще пиша и аз!
 bouquet

# 416
  • Лондон
  • Мнения: 839
Да се чуди човек още ли ги има тези педиатри ,дето препоръчват толкова ранно захранване и кому е нужно това?Но все пак всеки си преценява.Тук,в UK,препоръчват бебето да е изцяло на мляко до 6тия месец.Така и смятам да постъпя.При мен има още цели 2 месеца Peace Иначе Миши 70 см,а никой от нас не е много висок.Изобщо това дете на кой ли се метна newsm78
И понеже го гледам съвсем сама (ММ излиза за работа в 5 и се прибира в 7 ooooh!) започнах да чувствам лека умора.Още повече,че колкото по-голямо става детето,толкова повече внимание и енергия изисква.
Хайде лека вечер,мами bouquet

# 417
  • Мнения: 288
Мери, и аз като теб съм решила късно да захранвам - на 6 месеца и 1 седмица. Така че имаме време да си пием млекцето още време.  Mr. Green Тука в Русе е много топло, правим разходки, продължаваме все с някой да се виждаме, пълна програма -заети на макс. Решила съм като се прибера във Варна малко да си почина.  Laughing
Зъбките продължават да си растат, вчера 4 пъти ака и връща мляко от тези зъбки. Да видим днес как ще е положението на малкия зайко.  Mr. Green Станал е голямо шило, виждам, че има желание да се мъчи да сяда, ама му е рано. Да се мъчи там.  hahaha много е смешен Simple Smile
Айде лек ден, мами, от нас и слънчев ден. Simple Smile

# 418
  • Мнения: 145
Мери, на мен тук ми казаха най-рано пети месец да захранвам. Така и направих. Карам лека полека със зеленчукови пюрета . Като наближи шести месец ще пробвам и месо да вкарам.
Твоят Миши е много голям! Пу Пу! Не е лошо и да е само на мляко. Ти си виждаш детето. Някак то показва кога е готово и друго да опита. То не,че яде много и в началото де... по няколко лъжички пюре и после си иска шишето. Аз се водя по една немска книга за захранването и също не смятам да давам още яйце. Иначе пише от пети месец на обяд зеленчуково пюре, от шести вечерта млечна каша , а след седми зърнено-плодова каша следобед...чак 11-ти месец заместваш и сутрешното мляко със закуска.В нея пише след 8-ми месец яйце.
Не знам откъде идва тази огромна разлика в захранването в България и тук. Мен просто много ме е страх да не реагира на нещо..

# 419
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Аз намирам огромна разлика в развитието на детето, откакто му давам по малко пюре, на обяд. Това беше и основния аргумент на педиатъра - не става въпрос за наяждане, а за опитване. Под малко разбирайте 3-4 лъжички се събират на третия ден, започвам с една.
Джо вече е опитала морков, тиква, пащърнак, броколи и съвсем малко картоф. Имам да въвеждам значи картофа и тиквичката и после не мога да измисля с какво да продължа. Гледам ги пюретата, ми то кой знае какво разнообразие на зеленчуци няма.

Общи условия

Активация на акаунт