Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 256
  • 764
  •   1
Отговори
# 165
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Зависи какво желаете като функции. Ако не ви е проблем времето може и да не е херметик. Но ако желаете да готвите за по - малко време е добре да е херметик.
Аз съм с Горение и съм пекла баница и кекс. Стават си перфектно. След приключване на програмата за печене, вадя купата, слагам я върху дъска и слагам капака от Флейвъра за запичане отгоре.
И моя уплътнител мирише, но миризмата не се предава на това, което готвя. Поръчах си втора купа, която е каменна керамика и е съвместима и нямам никакъв проблем със залепване или загаряне, когато пека и пържа.
Някой каза, че му е трудна обработката на месо, с керамичната купа нямам никакъв проблем с това.
При херметиците особеното е, че вода се слага много по - малко отколкото в обикновения или в тенджера на котлона. Водата трябвало да се прецени да е, колкото при готово ястие. В началото ми беше трудно и все доста водни ястия правех, но свикнах и сега си правя и по - гъсти яхнийки Wink

# 166
  • Мнения: 496
Моя силиконов пръстен също поема миризми/ с Оlla/ съм, но аз си имам програма за самопочистване на кукъра. Слагам вода и оцет в купата и пускам на тази програма.
С две ръце препоръчвам кукър под налягане. Вчера например крем супа направих за 7-8 минути-няма такова удобство. Без миризми, без постоянно да проверявам дали са се сварили зеленчуците както трябва. Баниците ми стават фантастични на кукъра. На програмата за печиво/хляб и после за 10 минути запичам с халогенния капак. А на програмата за бавно готвене правя най вкусните и сочни месенца, които съм готвила някога.
Пести ми страшно много време, а и ми дава удобството да не вися постоянно над котлоните и фурната.

# 167
  • Мнения: 28 480
Моя силиконов пръстен също поема миризми/ с Оlla/ съм, но аз си имам програма за самопочистване на кукъра. Слагам вода и оцет в купата и пускам на тази програма.
С две ръце препоръчвам кукър под налягане. Вчера например крем супа направих за 7-8 минути-няма такова удобство. Без миризми, без постоянно да проверявам дали са се сварили зеленчуците както трябва. Баниците ми стават фантастични на кукъра. На програмата за печиво/хляб и после за 10 минути запичам с халогенния капак. А на програмата за бавно готвене правя най вкусните и сочни месенца, които съм готвила някога.
Пести ми страшно много време, а и ми дава удобството да не вися постоянно над котлоните и фурната.
Много добре казано, точно така се чувствам и аз с кукъра, доволна съм си....сутринта сложих бобец, отидох на плаж, преди малко се върнах и си сипахме де хапнем..... Simple Smile

# 168
  • Мнения: 496
Да. Така е. Още не мога да свикна на този начин на готвене. Сложните гурмета с многостепенно готвене ги оставих за котато съм свободна или когато ме цуне музата. Отделно от както го имам и се обзаведох и с много заготовки във фризера. Например слагам едно парче месо/пиле/агънце/зайче на бавно за цяла нощ. Зареждам в 22.00 и си лягам. На другия ден вадя и обезкостявам или запичам с капака. Което ми остане в пликчета със соса и във фризера за бъдещи манджи с гювеч напр., супа, с ориз, с картофи или каквото и да е, което ще сложа в кукъра и ще ми стане най-много за 10 мин. на турбо и ще ми остане достатъчно свободно време.

# 169
  • Мнения: 28 480
Ха ха аз засукани манджи и гурмета никога не съм готвила.....честно казано и рядко ме целува музата .....по добре ми е да врътна едно кръгче с колелото вместо да бъркам с чирпака в тенджерата..... Joy
Заготовките са хитра идея, мамите с малко време могат да се възползват от нея! Hug

# 170
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Пати, може ли да споделиш за програмата за самопочистване повечко. Прави ли налягане, време, градуси?

# 171
  • Мнения: 496
Доколкото чувам водата вътре завира и да, сякаш има и малко налягане, защото ако веднага след като свърши пипна вентила, то той изпуска пара. Програмата мисля е 9 минути. В книжката пише във водата да се слага половин лимон, но аз не винаги имам лимон и я правя с оцет, когато нямам лимон. Резултата е много добър. До сега съм пускала програмата 3 пъти. Понякога като махам капака и докато е още влажен обирам пръстена с една леко напръскана с оцет салфетка.

# 172
  • Мнения: 132
Здравейте! Може ли мнение и препоръка каква марка Мултикукър да си избера?
Аз съм с Горение-херметик, но ги няма на пазара вече. Доста добри отзиви има за Фърст също херметик, а и приятелка има и е много доволна. Пък и за цената си е супер. Закупен е от тук:
http://technika.bg/product/14630/multifunktsionalen-ured-za-gotv … tria-fa-5130.html

# 173
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Мултикукър вече не са лукс, а необходимост за съвременната домакиня .От вчера и аз съм с херметик .Марката е немска и немско производство .KEMAR KPC 150 е модела, и купата е стоманена. Имам и черен Филипс ,от него досега бях доволна .Ще видим занапред как ще бъде с херметика .

# 174
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета! И аз имам мултикукър на Делимано 50 в 1. Днес пробвах да направя рецептата от книжката : Яхния говеждо с картофи.Зададох функция gustom(така пише ), настройх времето (1час)и пуснах.Но след час програмата спря и вътре всичко си беше сурово 😂лошо ми стана. Къде съм сбъркала ?

# 175
  • София
  • Мнения: 1 872
Скрит текст:
Здравейте, момичета! И аз имам мултикукър на Делимано 50 в 1. Днес пробвах да направя рецептата от книжката : Яхния говеждо с картофи.Зададох функция gustom(така пише ), настройх времето (1час)и пуснах.Но след час програмата de и вътре всичко си беше сурово 😂лошо ми стана. Къде съм сбъркала ?
Здравей!  Говеждото иска повече време.  Аз не съм готвила такова месо,  но мисля,  че му трябват поне 2-3 часа. Дори и повече.  Пробвай в Гугъл.

# 176
  • Мнения: 7
Просто градусите стояха все ниски и не се стигна до завиране на ястието ☺Може би освен време трябваше да задам и на колко градуса да се готви, но не разбирам 😶Някой със същия мултикукър ще ми помогне. Все пак го сготвих на програма за готвене на говеждо за 90 мин. и се получи чудесно. (Месото ми беше телешко )

# 177
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз имам такъв. Първо, недей да готвиш по книжката, не говорим, че и рецептите не са съобразени с българския вкус. И друго - ако е говеждо /в БГ телешкото си е от дядото на говедото, че и от прадядото/, само месото аз го сварявам отделно, може да му дадеш програма за бавно готвене и да ми заложиш 2 часа, примерно, или малко повече, докато се свари. Може и на програмата за супа, ама времето е пак толкова. И чак тогава със свареното месо вече си правиш рецептата, която искаш. Забравих - бульона се прецежда и можеш да го използваш.

# 178
  • Мнения: 2 847
На мен телешко на програма Стю за 3 часа и става разкошно!Сочно и се разпада в устата.А като го варя става на дъвка....ужас!Затова слагам телешкото едновременно с всички зеленчуци и на Стю за 3 часа.Заминавам на работа , а моите в къщи имат обяд.....или закуска....който става във 12 на обяд Wink

# 179
  • Мнения: 7
Благодаря за помощта!
Unknown_lady, ти като готвиш на тази функция custom  задаваш ли градуси, как разбираш на колко градуса? И на другите ли функции -кекс, супа трябва да се зададат време и температура? Ще я разуча, ама ми трябва време 😊

Общи условия

Активация на акаунт