Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 166
  • 764
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 496
Като доволна собственичка от скоро на Olla да споделя:
Яйца, на пара - 12 минути, на 130 градуса, прекрасно сварени с твърд жълтък/както ги обичам/ без нито едно счупено.
Царевица ня кочан- под налягане за 30 минути, на 140 градуса.
Картофи, цели, небелени, средно големи,на пара,130 градуса, 17 минути.
Крем карамел в купички, на пара, 7 минути.

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 11:42 от pati

# 151
  • Мнения: 272
Здравейте момичета,имам един въпрос наскоро купих мултикукър на делимано 50 в 1.Реших да направя хляб както е дадено извадих го почти суров отвътре,реших кекс да направя първо ми правеше на 140 градуса някъде пекох го почти 3 часа и той полусуров .Аз ли нещо не правя като хората или трябва да го връщам?
Аз програмата за печене я ползвам само за месо. Хляба пека в машината за хляб, кекс и баница - във фурната на печката. Тук някои от момичетата успяват да изпекат и хляб, и кекс, но аз не съм успяла до сега да изпека успешно нещо подобно в мултито. Може да има значение с каква машинка си, аз също съм с Делимано 50 в 1.

Аз ги правех на програма хляб и кекс,но много ниски температури докарва и не съм пробвала друго след тая картина.Ще пробвам тогава нещо друго да приготвя надявам се и него да не извадя сурово след часове готвене .

# 152
  • Мнения: 496
Продължавам с моята Olla. Тази вечер сьомга на пара за 20 минути на 130 градуса. Установих, че се превари, така да се каже. Другия път трябва да намаля времето.
Сега заложих телешки ребърца мариновани на бавно готвене 90 градуса за 8 часа. Утре ще пиша за резултата.


Станаха чудесни

Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 09:03 от pati

# 153
  • Мнения: 1 986
https://twosleevers.com/2017/07/instant-pot-must-have-accessories/
Аз питах и я другата тема. Кой от мултикукърите под налягане бихте ми препоръчали и кой модел има капак със запичане?

Намерих си отговорите. Много полезна статия с описание и сравнение на актуалните модели: https://www.hippressurecooking.com/which-instant-pot-model-is-right-for-you/

Остана въпросът със запичането.

Последна редакция: нд, 09 юли 2017, 16:47 от VAVA

# 154
  • Мнения: 496
Аз запичам с халогенен капак. Купих си го отделно от кукъра. Днес правих баница. На програма хляб за 40 минути и после с капака за 15 минути запекох отгоре.Стана божествена
 Благодаря на всички, които споделят своите рецепти тук. С ваша помощ се справих прекрасно и до сега нямам издънка с кукъра. Невероятна придобивка. Просто ми станаха излишни и котлони и фурна. Всичко става бързо, чисто и с прекрасен вкус.

# 155
  • Мнения: 2 847
Сподели марката на кукъра и на капака ,моля  bouquet ? И друг въпрос имам ,възможно ли е и кукъра да е включен и капака да пече отгоре едновременно?

# 156
  • Мнения: 496
Кукъра е Olla GM G.
На втория въпрос- изключвам кукъра и включвам капака.
Повечето програми предполагат да си е с неговия капак.
Може би, би станало само на програмите, за които изрично пише , че капак не се слага.
Незнам каква ти е идеята.

# 157
  • Мнения: 2 847
Е моя кукър е филипс и не е под налягане,та си мислех ,ако купя капак на редмонд и включа на печене на риба,или баница newsm78 и едновременно да включа и капака да запича отгоре........ bouquet та това е идеята!

# 158
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Здравейте момичета, ето, че и аз имам нужда от вашето мнение.Имам Мултикукър херметик.Много съм доволна от него.Имам и Филипс .Молбата ми към Вас е, как да си почистя пластмасовия пръстен на капака на херметика. Единствения проблем е, че попива миризмата на ястието което съм готвила.Измивам си капака хубаво, но пак остава тази миризма.

# 159
  • Мнения: 1 986
Аз очаквам моят Instant pot да пристигне до края на седмицата. Затова влязох в много групи във фейсбук, в които препоръчват да се ползват различни уплътнители за печива, месо и риба. Ако миризмата от уплътнителя не се предава на ястието, не би трябвало да е голям проблем. Пишат, че уж няма такива проблеми. Живот и здраве, ако се справям с моето така очаквано уредче, ще си поръчам допълнителни уплътнители.

# 160
  • Мнения: 1 986
Предполагам, че за обезмирисяване може да се ползва вода и оцет или лимон

# 161
  • Мнения: 1 675
Някой дали е пробвал стъкления капак на ИП дали пасва на ОЛЯ?!
Ето този https://www.amazon.de/dp/B008FUJ2LK/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_en … iid=IHEY65Y7Z4O4E

# 162
  • Мнения: 12
koi multicookar e nai dobriq  tefal delimano molq pomagai te
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 15:13 от AnMary

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 1 180
Всеки сам си преценява какво му трябва като функции, в какъв ценови диапазон. Моят е Redmond от немският амазон го купих на черен петък и съм супер доволна. Аз лично на Делимано не бих си купила нищо.

# 164
  • Русе
  • Мнения: 30
Здравейте! Може ли мнение и препоръка каква марка Мултикукър да си избера?

Общи условия

Активация на акаунт