Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 311
  • 764
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 480
Или сварен предварително.

# 421
  • Мнения: 756
Това е червен , не толкова едър боб, а сметаната може и заквясена и нормална.

# 422
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Здравейте момичета.
До сега имах мултикултурна Делимано но се развали и искам да го сменя с херметически.Сега съпруга ми е в Франция и  може да ми донесе Мулинекс Кукео херметически.
Исках да попитам някоя от вас има ли такъв кукър и дали има функции пържене и печене. Гледах клипчета в нета но никъде не видях да пържат вътре.Искам най-вече да мога да правя запържено-засушени картофки,каквито ставаха в делиманото.
Заслужава ли си този кукър или да търся нещо друго?

# 423
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Кукео няма функция печене. Не запържва с коричка. Купата му е стахотна, моята е същата и седма година не мръдва. Не мисля, че ще се хареса на хора, които търсят печене и пържене.

# 424
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Кукео няма функция печене. Не запържва с коричка. Купата му е стахотна, моята е същата и седма година не мръдва. Не мисля, че ще се хареса на хора, които търсят печене и пържене.
Вече готвя с него от една седмица .Изпече кекс и то добре.Като за отгоре го обърнах.Запече ми и тортия.Пържени неща все още не съм пробвала.Като пробвам ще кажа как е.
Свари боб за 40 минути.А понеже още не съм му свикнала,сложих сърми за 10 минути и ги направи на каша.
 


# 425
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Охоо, честито, давиз и със здраве да си го ползуваш! И дълго да ти служи! Като писах, че не пържи и не пече имах предвид, че не се справя толкова добре, колкото Олите, примерно. Аз също пека кекс и сърми, но е пипкаво заради обръщането. Кой модел взехте? Може би новите имат печене???

# 426
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Охоо, честито, давиз и със здраве да си го ползуваш! И дълго да ти служи! Като писах, че не пържи и не пече имах предвид, че не се справя толкова добре, колкото Олите, примерно. Аз също пека кекс и сърми, но е пипкаво заради обръщането. Кой модел взехте? Може би новите имат печене???
moulinex cookeo connect е.Мисля че е най-новия.Пека на програма кейк и на ръчната програма.Няма запичащ капак но обръщам.

# 427
  • Мнения: 132
Кукео няма функция печене. Не запържва с коричка. Купата му е стахотна, моята е същата и седма година не мръдва. Не мисля, че ще се хареса на хора, които търсят печене и пържене.
И аз ползвам Кукео от 1 седмица, базовия модел. Запържва доста бързо и добре. По празниците "запечатвах" месо много бързо и с коричка се получи. За печене още не съм пробвала.Боб също сварих за 40мин.

# 428
  • Мнения: 25
Здравейте
Прочетох много теми за рецепти на пиле с ориз в мултикукър, но всички са с предварително запържване или запичане или предварително сварено месо.
Аз бих искала да сготвя сурово пиле с ориз на един път в мултикукъра – възможно ли е това и ако да може ли да каже някой как се прави

# 429
  • Мнения: 496
Няма как да стане, според мен. В моя кукър ориза става готов за 8 минути. Не виждам пилето как ще се сготви за толкова.
Времето за приготвяне на двата продукта е различно.

# 430
  • Мнения: 678
При мен програмата за ориз и зърнени е 45 Мин. Не зная, обаче на каква температура готови. Предполагам, че на ниска, което не би било достатъчно за пилето.
Има и нещо друго при приготвянето на пиле и месо като цяло. Би било добре да се обработват предварително (или варене или запечатване/запържваме) тъй като в противен случай биха пуснали пяна при готвенето, което е особено неприятно.
Дори и при пилешка супа месото се сварява и бульона се прецежда.

# 431
  • Мнения: 22 036
Аз да се отчета с направен конфитюр от червени чушки, печено месо и пържени тиквени кщфтета. Доволна съм от покупката. Ползвам го редовно.

Последно готвих яхния със свинско и уж на стю, ама бях забравила клапата на херметик и направо се разпадаше месото, но зеленчуците си бяха ОК.

Купата нямам идея с каво покритие е, но не загаря и се мие много лесно.

Днес правих праз със свински ребра като запечатох месото в малко олио, сол и черен пипер. После в останалата мазнина задушух праза и го метнах в тава във фурната. Не го пекох в кукъра, защото беше доста с ребрата и нямаше да се събере.

На обем не ми се струва голям. Държа си го на плота, но аз купих 12 л. тенджера, защото в магазина, който беше като хале, ми се стори ОК. Като я донесох в къщи и мъжът и детето избухнаха в смях.  Ползвам я за лютеница само Simple Smile.

# 432
  • Мнения: 28 495
Аз да се отчета с направен конфитюр от червени чушки, печено месо и пържени тиквени кщфтета. Доволна съм от покупката. Ползвам го редовно.

Последно готвих яхния със свинско и уж на стю, ама бях забравила клапата на херметик и направо се разпадаше месото, но зеленчуците си бяха ОК.

Купата нямам идея с каво покритие е, но не загаря и се мие много лесно.

Днес правих праз със свински ребра като запечатох месото в малко олио, сол и черен пипер. После в останалата мазнина задушух праза и го метнах в тава във фурната. Не го пекох в кукъра, защото беше доста с ребрата и нямаше да се събере.

На обем не ми се струва голям. Държа си го на плота, но аз купих 12 л. тенджера, защото в магазина, който беше като хале, ми се стори ОК. Като я донесох в къщи и мъжът и детето избухнаха в смях.  Ползвам я за лютеница само Simple Smile.
Даун, ама сериозно ли тенджера  12 литра! Къде го побираш това чудо! Иначе виждам добре се справяш с готвенето и явно машината те улеснява!Комфитюра от червени чушки за зимнина ли е, или сега ще го ядете!

# 433
  • Мнения: 22 036
Мими, в гаража я държа Simple Smile. В магазина не ми се видя толкова голяма Simple Smile. В сравнение с нея, кукъра е малко уредче Simple Smile.

Правих го по рецептата на Пеп-чо от килограм чушки. Станаха три бърканчета и ще ги изядем сега. Аз зимнина не правя, както се прави в БГ. Като ни се дояде нещо - туршия, лютеница, правя по няколко буркана и ги изяждаме.

Доволна съм, че капакът пече и като правя нещо по-малко е супер лесно. Освен това се сдобих и с нова фурна, че нали се оказа, че не ми е работел долният реотан на предишната и нищо не ставаше, но вече се разписах с тиквеник и баница.

# 434
  • Мнения: 28 495
Това, че моделът ти е с капак, който пече е страхотно! Аз от една седмица имам запичащ капак на Ола, да видим дали ще ми е от полза! newsm78 Още не съм го пробвала! Зимнина и аз отдавна не правя....в магазина има всичко! Heart Eyes Но за сладка си правя, защото по магазините не съм случила на хубаво....от череши миналата година ми стана страхотно! Но на новия къкр, където няма програма Jam  не съм правила! Wink

Общи условия

Активация на акаунт