Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 121 924
  • 764
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 28 138
Верно адаш, ще записваме....., че аз толкова много готвя, че дори забравям кое , как съм готвила предния път! Абе дъртоза, за гинко съм..... hahaha hahaha
Билоба ли , и аз съм за тях Blush . Лека вечер .
Билоба билоба! Joy Лека и на теб....ще пробвам със сладкото! Виж Кристи, пили ноктите и нищо не забравя! hahaha

# 196
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Един въпрос - лютеница в кукър херметик някой правил ли е? Знам си пропорциите зеленчуци, но съм в чуденка на коя програма да ги пусна. Някакви идеи или ако сте правили лютеница в кукър, бихте ли споделили рецептата?

# 197
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Един въпрос - лютеница в кукър херметик някой правил ли е? Знам си пропорциите зеленчуци, но съм в чуденка на коя програма да ги пусна. Някакви идеи или ако сте правили лютеница в кукър, бихте ли споделили рецептата?

Пробвах няколко пъти, но се получи хубава и гъста единствено с готово доматено пюре. На програма каша или мармалад ако имаш. На програмите херметик ми става прекрасен единствено мармаладът от кайсии, нищо друго. От херметика водата не се изпарява и творението не може да се сгъсти. Като ми се прияде я правя мързеливо от готови чушки в буркан, сварени на пара моркови, печен патладжан ако имам и искам, 2 супени лъжици доматено пюре двоен концентрат, чесън, сол, зехтин и люти чушки ако имам. Слагам избелените и нарязани на 2 или 3 моркови на поставката и с 2 мерителни чашки вода на програма "на пара" максимално налягане 10мин. Пасирам на едро всичко с мулинета (става най-добре) или електрически пасатор на Браун ако ме мързи. Сипвам в тенджерата и разбърквам със солта. Избирам програма каша/мармалад с налягане 4. 5 минути и естествено падане на налягането. Готово е. Ако ползувате пресни домати става рядка и трябва повече сол. Предпочитам лютеницата от машина за хляб, ама много трака, пусто и програмата е дълга. Там се сгъстява добре.

# 198
  • Мнения: 54
Здравейте! Ще помоля за мнение 😊. Търся си кукър с НЕ тефлоново покритие,който да пече хляб. Някой би ли споделил марка и модел ако има такъв?

# 199
  • Мнения: 496
Имам Оля с програма за втасване и с програма за печене на хляб. Отделно имам и запичащ капак, който закупих отделно от кукъра. Правила съм баница и кекс на програмата за хляб. Стават чудни. Предполагам, че и хляб би станал. Програмата позволява да си определиш градусите и времето ти самата извън зададеното по подразбиране. Купата е с керамично покритие.

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 211
Здравейте и от един огромен тотален лаик в тази сфера. Подариха ми за РД кукър Филипс, но съм с няколко месечен фъстък и нямам времето да изчета, което ме интересува, затова директно питам. Имам печено месо в тава, което стои няколко дни вече. Мога ли да го сложа в кукъра, да добавя някой зеленчук и примерно на Stew, или нещо такова, да го задуша да омекне малко. Или вие да ми предложите как да го използвам, да не го хвърля. Благодаря предварително.

# 201
  • Мнения: 28 138
Здравейте и от един огромен тотален лаик в тази сфера. Подариха ми за РД кукър Филипс, но съм с няколко месечен фъстък и нямам времето да изчета, което ме интересува, затова директно питам. Имам печено месо в тава, което стои няколко дни вече. Мога ли да го сложа в кукъра, да добавя някой зеленчук и примерно на Stew, или нещо такова, да го задуша да омекне малко. Или вие да ми предложите как да го използвам, да не го хвърля. Благодаря предварително.
Да, може, обери го от костите, сложи си зеленчуци, може картофена яхния с много зеленчуци! Първо на фрай задуши зе десет минути лук, добави месото и зеленчуците, малко вода, толкова колкото искаш да е гъсто, защото тук нищо не извира и пусни на стю за час, ако картофите ти се сваряват бързо може и за 40 минути!

# 202
  • Бургас
  • Мнения: 211
Здравейте и от един огромен тотален лаик в тази сфера. Подариха ми за РД кукър Филипс, но съм с няколко месечен фъстък и нямам времето да изчета, което ме интересува, затова директно питам. Имам печено месо в тава, което стои няколко дни вече. Мога ли да го сложа в кукъра, да добавя някой зеленчук и примерно на Stew, или нещо такова, да го задуша да омекне малко. Или вие да ми предложите как да го използвам, да не го хвърля. Благодаря предварително.
Да, може, обери го от костите, сложи си зеленчуци, може картофена яхния с много зеленчуци! Първо на фрай задуши зе десет минути лук, добави месото и зеленчуците, малко вода, толкова колкото искаш да е гъсто, защото тук нищо не извира и пусни на стю за час, ако картофите ти се сваряват бързо може и за 40 минути!

Сърдечно благодаря за бързия отговор!

# 203
  • София
  • Мнения: 43 903
Здравейте, понеже не намирам отделна тема за оризоварка, а са общо взето на един принцип май нещата искам да ви попитам може ли спокойно да правя ориз с мляко или грис с мляко (предполагам на програма десерти???) в оризовака... или млякото ще прецака съдинката?
Всъщност такова е https://www.technomarket.bg/multi-kuker/tefal-rk302e31-09134177 не знам какво се води като уред, чудя се какво от вашите рецепти мога да ползвам на това чудо...

# 204
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Здравейте, понеже не намирам отделна тема за оризоварка, а са общо взето на един принцип май нещата искам да ви попитам може ли спокойно да правя ориз с мляко или грис с мляко (предполагам на програма десерти???) в оризовака... или млякото ще прецака съдинката?
Всъщност такова е https://www.technomarket.bg/multi-kuker/tefal-rk302e31-09134177 не знам какво се води като уред, чудя се какво от вашите рецепти мога да ползвам на това чудо...

Може, да. Аз бих ги направила на програма каша.

# 205
  • София
  • Мнения: 43 903
Мерси, никак не мога да разбера тези програми, т.е. на коя какво мога да приготвям... има една книжка уж с рецепти, то едни рецепти... 5 ли са 8 ли са...

Та някой ако има или е имал такъв уред и би отделил малко време  да обясни накратко къде, какво може да се приготвя, бих била безкрайно благодарна.

# 206
  • Мнения: 28 138
Здравейте, понеже не намирам отделна тема за оризоварка, а са общо взето на един принцип май нещата искам да ви попитам може ли спокойно да правя ориз с мляко или грис с мляко (предполагам на програма десерти???) в оризовака... или млякото ще прецака съдинката?
Всъщност такова е https://www.technomarket.bg/multi-kuker/tefal-rk302e31-09134177 не знам какво се води като уред, чудя се какво от вашите рецепти мога да ползвам на това чудо...
Че това си е кукър, можеш да го ползваш за приготвяне на доста работи не ссамо на описаните от теб!
Готви си спокойно на него не са лош машинките и имат основните необходими програми!

# 207
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Ейнджъл дъст,

1)на програма супа - наливаш водата и включваш. На супа вода не се долива. Слагаш продуктите, може и не наведнъж и след всяко добавяне хлопваш капака. Става за телешко варено, супа топчета, от пишешки дреболии, зеленчукова. всякаква.

2) каша - каши за бебета, тархана, от гречка, но трябва да я запечеш в сух тикан, овесена, грис и други помийки  hahaha

3) зърнени - варено жито, както в тенджера обикновена е рецептата, потърси в нета! След свършване държиш затворен капака няколко часа. Бобови като бакла, както я готвят в Египет, нахут и подобни. Рецепти има.

4) ориз - изплакваш го, доливаш вода, по 2 чаши за бял басмати и по 3 за кафяв и пускаш машинката на съответната програма. За бял ориз се има предвид басмати. Препоръчвам ти го ако го искаш на зрънца. За кафяв небелен пускаш програма кафяв. Това е.

5) пара - наливаш мерителна чашка вода или малко повече в за висимост от продуктите и сипваш на дъното на тенджерата. .включваш. В ситото слагаш зеленчуците или яйцата, месо с ориз и зеленчуци, морски дарове, риба. Като заври водата слагаш ситото и затваряш. Ако има ориз или друго, което поема вода слагаш повечко вода на дъното. Аз я ползувам програмата като пароварка и яйцеварка - яйце
а варени (на пара не се пукат и чупят или по-рядко) Карфиол, броколи. Често слагам ориза да ври отдолу а отгоре в ситото карфиола. Ако правя броколи, чакам малко и тогава, защото те са крехки и 3-5 мин им стигат. Зелен боб, спамак с ориз и телешко, сьомга, каквото се сетиш. Така правя и цвеклото за салата и картофите, но моята е с налягане и много по-бърза.

Програмата десерт  newsm78 освен да е за печене? Каква рецепта е дадена за нея? Или да е за сутляши, грис с мляко  и подобни буламачи.

Последна редакция: нд, 08 окт 2017, 00:33 от Nevena Virolan

# 208
  • София
  • Мнения: 1 464
 Момичета, снощи взех един мултикукър Филипс. Не е от новите модели, отдавна си го гледам, но една сега успях. Може ли съвет? За ядене месо със зеленчуци - правилно ли съм ви разбрала - първо на fry после на stew? Имам джолан - за да приготвя супа от него пак ли така?

# 209
  • София
  • Мнения: 1 864
Дай линк към модела или снимка  chef

Общи условия

Активация на акаунт