Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 121 913
  • 764
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Благодаря!

# 316
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
https://www.amazon.de/Schnellkochtopf-Multikocher-REDMOND-RMC-PM … ;keywords=redmond

Заслужава внимание. Готви и под налягане и пече кексове. Цената не е по-висока от кукърите без налягане. Обособените уреди за бавно готвене са загуба на пари, време, място и енергия,  Mr. Green нали Миме? От кукърите с налягане никакви пари и води не излизат на програмите без налягане, освен ако не се горви с отворен капак. На програмите с налягане изкарват малко пара докато правят налягането и вадят въздуха и ако се оставят да свалят налягането сами не излиза пара до отваряне на капака. Показаният първи Редмонд се продава под най-различни марки и имена тук. Уафи, която пишеше в предишни теми го има. Беше доволна. Ще проверя колко литра е и дали може да му се купи иноксов съд. Тук дами, които са имали Кукео Мулинекс много хвалят този. Пошат, че за разлика от Кукео вдига бързо температурата и готвел също толкова бързо и вкусно, но и печал кекс. Ще го проуча допълнително в отзиви на руски.

4 човека сме и имам 5 литров с налягане. За ежедневни нужди е предостатъчен. Сготвя 2.5-3 литра заедно с течността, но на бавно го пълня до горе. С малко течност като готвя също пълня до горе. Картофи до капака, примерно, без да запушват изхода с 200 мл вода на дъното.

# 317
  • Мнения: 28 137
Невена, ето този също ми се струва добре, цена, литраж, мощност!
https://www.amazon.de/TZS-First-Austria-Schnellkochtopf-Warmhalt … PWHD7H4VG6SC1HYAZ
Има го и в България, харесват го познатите ми!

# 318
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Не го познавам, Мими, но преди време влезе дама да сподели, че е много доволна от него. Само му купила иноксова допълнителна тенджерка от Оля ГМ. А може ли да пече кекс или е само под налягане този Фърст. Брей, много паднали цените на кукърите под налягане. Което е само в наша полза  Joy

И докато седя да ти дам рецептата за пуканки в Инстант пота. Програма Saute избираш максимална температура. Сипваш в иноксовата купа 2 супени лъжици олио и я омазваш хубаво по стените и дъното почти до горе. Сипваш половин мерителна чашка царевични зърна за пуканки и веднага захлупваш с обикновен капак за 5 литрова тенджера. Като спре да пука изключваш, обръщаш в купа и имаш чиста и незагоряла иноксова тенджерка и прекрасни пуканки.

# 319
  • Мнения: 28 137
ООООх, Мерси, да си жива и здрава, ще направя на щерката тя ги обожава! bouquet
Фърста и аз него познавам, но тук го хвалят, бюджетен кукър и ако става и иноксова купа, ммм идеално!  bouquet

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Иноксова купа допълнително,ли имате предвид Rolling Eyes За по-удобно или...?

# 321
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Иноксът е безвреден и вечен. Мие се в миялна и не мръдва. Фърст идва с тефлонирана купа. Най-хубавата иноксова купа е на Инстант Пот, но не влизала във Фърст. Фърст май не пече.

# 322
  • Мнения: 227
Здравейте днес се сдобих с този модел мултикулър https://www.philips.bg/c-p/HD3037_70/viva-collection-multicooker.Сготвих свинско с картофи на функция печене,всичко сложих заедно на 180градуса и на 45 минути.Стана ,но дисплея отвътре беше мокър имаше конденз.Нормално ли е да става така с дисплея?

# 323
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Стана ,но дисплея отвътре беше мокър имаше конденз.Нормално ли е да става така с дисплея?

Не.

# 324
  • Мнения: 227
Стана ,но дисплея отвътре беше мокър имаше конденз.Нормално ли е да става така с дисплея?

Не.
Има и друго,бях затворила капака отгоре,може и това да е причината.Трябва внимателно да гледам програмите и препоръките в упътването.

# 325
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Ще направиш някой пожар така. Над капака не се поставя нищо. Изчети си книжката. Тази пара ще скапе електрониката и свърши.

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 1 153
Аз съм точно с този Redmond, за който питате - 4502Е, ползвам го от една година и съм супер доволна. Нямам база за сравнение с други кукъри, но го ползвам всекидневно, а още ну съм му тествала всички програми и възможности. Готви бързо,  става вкусно, много ми е удобен и нямам забележки. Може би един халогенен капак бих му добавила, но имам айр фрайър и той върши тази работа. Почти за същите пари го взех миналата година на черен петък от амазон.

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Аз съм точно с този Redmond, за който питате - 4502Е, ползвам го от една година и съм супер доволна. Нямам база за сравнение с други кукъри, но го ползвам всекидневно, а още ну съм му тествала всички програми и възможности. Готви бързо,  става вкусно, много ми е удобен и нямам забележки. Може би един халогенен капак бих му добавила, но имам айр фрайър и той върши тази работа. Почти за същите пари го взех миналата година на черен петък от амазон.
а не е ли слаб?Нали мощността му е малка?
А книжката на бг ли си я преведе?

п.п.Мисля,че твоя е друг...този е М - REDMOND RMC M4502

# 328
  • Мнения: 28 137
Иноксова купа допълнително,ли имате предвид Rolling Eyes За по-удобно или...?
Иноксовата купа е т.н. алпака, стомана, нито се драска, нито трябва да я пазиш и да бъркаш със специална силиконова или дървена бъркалка.....няма износване и на практика е доживотна! Две купи е удобство, защото едната понякога може да е с ястие и да ти трябва допълнителна, за да приготвиш друго!  Аз съм си купила като втори вариант керамична, хем я използвам за пържене, защото не залепва, хем я имам като допънителна когато ми се наложи да готвя нещо допълнитерно ! Керамичната купа на ИП е с по добро качество от тази на Филипса, който имах, по дебела е, но също нещо не ми е съвсем по вкуса! Simple Smile
Като опции и качествено изпълнение май наистина Олята ще си остане на доброто решение, проблемът ми обаче там е с упътването! Sad

# 329
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
А този е мн.евтин тук...може би щото е само 6 програми и по-опростен  newsm78
http://www.technopolis.bg/bg/Multicookers/MULTICOOKER-REDMOND-RMC-4515E/p/821811

Общи условия

Активация на акаунт