Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 121 908
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 203
Представа нямям - не съм пекла кексове нито в предишния кукър, нито в този.
Аз само там си пека кексовете . Стават ми перфектни , без обръщане, с чаша от дуралекс в средата на 160 градуса за 45 мин., програма bake

# 736
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Представа нямям - не съм пекла кексове нито в предишния кукър, нито в този.
Аз само там си пека кексовете . Стават ми перфектни , без обръщане, с чаша от дуралекс в средата на 160 градуса за 45 мин., програма bake

В Krups Cook4me ги печеш, така ли?

# 737
  • Мнения: 203
Представа нямям - не съм пекла кексове нито в предишния кукър, нито в този.
Аз само там си пека кексовете . Стават ми перфектни , без обръщане, с чаша от дуралекс в средата на 160 градуса за 45 мин., програма bake

В Krups Cook4me ги печеш, така ли?
Не във Филипс 3167

# 738
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Е, аз питах за Krups  Cook4me. Като пишете, поне уточнявайте за да няма подведени!

# 739
  • Мнения: 465
Представа нямям - не съм пекла кексове нито в предишния кукър, нито в този.
Аз само там си пека кексовете . Стават ми перфектни , без обръщане, с чаша от дуралекс в средата на 160 градуса за 45 мин., програма bake

В Krups Cook4me ги печеш, така ли?
Може ли рецепта?

# 740
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Висто, каква рецепта търсиш и кой модел ти е кукъра? По принцип повечето рецпети за мултикукър стават във всеки мултикукър. На моя дъното е широко (почти) колкото горната част и като видя рецепта за кукър с по-малък диаметър на дъното, просто увеличавам продуктите с 25 или 30% и увеличавам леко времето за печене. Моята програмка за печене няма избор на температура, а само на време, но пак се изпичат идеално тежките кексове. Леките, от тези без брашно, не стават хубави, но моят кукър е абсолютен херметик и явно влажността не се изпарява добре. Съответно не ги правя вътре. Ето тази рецепта я направи дъщеря.ми вчера:

http://delicook.simeo.tm.fr/fr/desserts/gateau-belle-helene.html

Увеличихме всичко с една четвърт, не сложихме шоколадови парченца и в тестото сложихме две нарязани на кубчета, изброени ябълки, защото иначе е тежко.

Нещо такова правя с цедено кисело мляко:

https://multi-varca.ru/content/sufle-iz-tvoroga-v-multivarke

Слагам около 700 грама цедено мляко, колкото яйца имам и пак става идеално, но пека 1 час и още.малко и изключвам отварям на сутринта 😎✌. Понякога слагам малини, ананас, лимонена кора, каквото имам.

Правя и един медовик с крем от карамелизирано кондензирано мляко. Блата се пече цял и после с конец се реже на тънки кори. В ютюб намерих рецептата. Като нямах микровълнова правех и карамелизираното мляко в кукър, но вече ми е по-бързо в микровълновата.

Multicooker cake recipe, торт в мультиварке, recette gâteau  multicuiseur, receta pastel Olla GM като напишете излизат. Аз правя само тези трите в кукър в момента. Правех кекса зебра като бяха малки децата, но вече не го щат.

Има много рецепти на руски, френски, испански, английски в нета. Сигурно и на български има.

# 741
  • София
  • Мнения: 5 937
Записвам се в темата, за да ви следя за рецепти, тй като току-що ми пристигна кукърчето - Tefal One pot. Simple Smile

# 742
  • Мнения: 465
Представа нямям - не съм пекла кексове нито в предишния кукър, нито в този.
Аз само там си пека кексовете . Стават ми перфектни , без обръщане, с чаша от дуралекс в средата на 160 градуса за 45 мин., програма bake

В Krups Cook4me ги печеш, така ли?
Може ли рецепта?
Въпроса ми беше къмIbl, защото имаме еднакви уреди.

# 743
  • Мнения: 244
здравейте момичета, следя и аз темата. Имам Делимано от, много време,но едва сега лато родих започнах да се опитвам да го ползвам по-редовно Simple Smile Имам един въпрос към вас - слагали ли сте сутрин например преди да излезете да готвите нещо с месо за 2-3-4 часа, което ще ядете чак вечерта като се приберете от работа съответно 4-5 часа след като е готово? Има ли опасност да се развали яденето като седи толкова време навън и то сега лятото в жегите? Извинявам се ако въпросът ми е глупав.

# 744
  • Мнения: 4 144
Здравейте, бихте ли дали рецепта -изпитана- за солен кекс в мултикукър. Моят е делимано 18в1, макар че може би няма значение.

# 745
  • Мнения: 4 586
здравейте момичета, следя и аз темата. Имам Делимано от, много време,но едва сега лато родих започнах да се опитвам да го ползвам по-редовно Simple Smile Имам един въпрос към вас - слагали ли сте сутрин например преди да излезете да готвите нещо с месо за 2-3-4 часа, което ще ядете чак вечерта като се приберете от работа съответно 4-5 часа след като е готово? Има ли опасност да се развали яденето като седи толкова време навън и то сега лятото в жегите? Извинявам се ако въпросът ми е глупав.
и аз това винаги съм се чудила

И друго исках да ви питам - готвите ли на отворен капак или винаги на затворен? Не става въпрос за пържене, а като оставите нещо да се готви, супа например или нещо по-течно?

# 746
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Солен кекс:

300г брашно
50мл зехтин
200г кисело мляко + 40-50мл вода ако е гъсто
150г сирене
100г настърган кашкавал
1ч.л. сода
половин пакет набухвател(Може и без него)
сол - щипка (За хубава кора, но става солено).

Брашното се пресява със солта, содата и набухвателя. В купа се разбиват яйцата, добавя се зехтина, пресятото брашно, малко по малко и киселото мляко. Разбърква се 2-3 минути с миксера или балон. Когато е хомогенизирано се добавя настъргания на едро кашкавал и натрошеното с вилица сирене. Внимателно се обърква и се слага в тефлонирани купа, програма печене за 45 минути. Моята купа не лепи, а и кексът е мазен, но ако купата ви лепи може да я намажете с масло или захтин. След свършване се вади и де обръща за още 10-15 минути или се оставя 50 минути да се изпече и се запича под грил. Моят кукър  няма избор на температура. След изваждане е готов за ядене веднага.

Основна рецепта за солен кекс:

200гр брашно
3 яйца
100мл мляко
50мл зехтин
1 пакет набухвател

Буха се всичко заедно, разбива се няколко минути, добавя се това, което искате - остатъци от пилешко, колбаси, праз, лук, спанак, чушки, сирена и се пече. Ако ще се добавят зеленчуци, то те задължително се запържват в тиган, защотоиначепускат много вода. У нас го правя в хлебопекарната, но става и в кукър.

Идеи за добавки:

1. Праз,, копър и магданоз и бяло, саламурено сирене

2. Лук и нарязана на кубчета шунка.

3. Спанак, лук и сирене или кашкавал

4. Червена и зелена чушки и лук

5. Разполовени подсушени маслини и сирене

6. Гъби и лук

7. Шунка и кашкавал с чубрица.

Рецептата съм я изпитвала многократно, като често удвоявам продуктите 😎. Пека 50мин за една доза, 65 за две.

aDream, не го оставям да готви докато ме няма, защото тези уреди са причина номер 1 за пожари във Франция. Не оставям месо с часове, защото бързо развъжда бактерии. На отворен капак само пържа и редуцирам сос, ако трябва, но вече ме мързиииииии. Да ми става кухнята като сауна за една супа, на открехнат прозорец, не виждам смисъл. Хлопвам капака и това е. Научих се да омазвам лук и парчетата храна в мазнина и да ги слагам направо под налягане и така не слепват. Ако не искам водно, просто не слагам вода, защото в херметика зеленчуците си пускат. Боб покривам с 1см вода, но кисне поне 12 часа.

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 03:58 от Nevena Virolan

# 747
  • Мнения: 1 466
Пека кексовете винаги върху пекарска хартия, с нейна помощ обръщането ми е по-лесно.
Моята основна рецепта е от яйца, кисело мляко с изгасена сода в него, брашно и олио. Добавки слагам сирене, маслини, колбас, подправки.
Аз слагам да готвя преди да изляза. Моят кукър след готвене поддържа храната гореща и досега нищо не ми се е разваляло.

# 748
  • Мнения: 3 095
Невена, в първата рецепта пишеш за разбъркване на яйца, а в съставките не си дала такива.

# 749
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Невена, в първата рецепта пишеш за разбъркване на яйца, а в съставките не си дала такива.

Поднасям искрени извинения. Първата рецепта е без яйца. Нея я правя за децата, че не обичат вкус на яйца в кекса. Увлякох се. Смесват се сухите съставки с мокрите, които са мляко, вода и зехтин. Извинявам се отново и ще ида да редактирам, ако все още може.

Stillness, хубаво пишеш продуктите, но дай и мерките, поне, както и колко време се пече, на коя програма и температура, ако има! Също и вместимостта на съда, в който печеш. Веднъж ми дадоха рецепта за Оля ГМ, но ми се видяха ужасно много продуктите. Направих половината и почти удари в капака. Като питах дамата наведнъж ли го пече, каза че да, а се оказа, че нейният кукър е 10 литров. Добре, че се усетих. От рецепта за Деликук, с тясно дъно, със същото количество продукти, в моя кукър става кексче с дебелина 2см и затова увеличавам с 25, 30 и даже 50%.

Общи условия

Активация на акаунт