колко време след раждане могат да се провят коремни преси?

  • 7 190
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 157
Аз правих коремни преси на 6-7 ден след секциото.
Лежа си в болницата и гледах Сексът и града  и мацките готини , а моят корем на два ката стои /винаги съм имала перфектна преса/  и започнах да правя преси /къде ми е бил ъкъла незнам, бях на 24, сега на 38 ми се струва пълна лудост , добре че не съм пострадала/
Това от личен опит , но не препоръчвам на никой да го прави.

# 16
  • Мнения: 6
Как да разбера дали имам диастаза, какъв лекар трябва да я диагностицира? Гинеколожката ми каза, да нося стягащ колан, но не ми каза за някакъв проблем.   Confused
В тази статия е описано как можеш да провериш: https://zabliznacite.wordpress.com/2014/03/28/uprajneniq-za-kore … iastaza-bliznaci/


Благодаря много, статията е много полезна и интересна!

# 17
  • Мнения: 1 304
Здравейте! Аз родих секцио преди 6 месеца и чак сега установих, че имам диастаза, понеже не знаех какво е това преди това да проверя, широка е 1 см , но е много дълга , отгоре сигурно към 5 см , долу не знам не мога хубаво да напипам. Просто съм в ужас! Никога ли няма да мога да тренирам повече. Преди бременността ходих 5 пъти в седмицата на фитнес, а сега с това нещо не знам как ще тренирам, ще мога ли да бягам, да вдигам щанги пак. Четох, че такава голяма диастаза е съпроводена и с пъпна херния. Не съм ходила на лекар още. Днес започнах да правя преден и страничен планк, но в един руски сайт това се отрича , че ще стане още по-голяма, не знам на кой да вярвам и какви упражнения да правя или май ще трябва пластика. Като цяло корема не е зле много на външен вид, но ще пречи на тренировките сигурно

# 18
  • Мнения: 9 052
Тъпо може да звучи, но питай специалист.

# 19
  • Мнения: 2 596
Тъпо може да звучи, но питай специалист.

Изобщо не е тъпо. По-добре да се обърне към някой, който разбира от колкото ние да догатваме кое може да помогне и кое - не  Peace

# 20
  • Мнения: 1 400
Един см. изобщо не е голяма диастаза. От това, което съм чела, ако е над 3 пръста няма вероятност да се затвори сама и вече може да се коригира само чрез операция. Но и от операцията не очаквай красиви резултати, обикновено изрязват пъпа. Приемлива е за по-тежките случаи, в които проблемът не е е само естетически, но и здравословен.

# 21
  • Мнения: 1 304
Нито една приятелка няма такова нещо, а не са тренирали и ден през живота си, точно на мен ли трябваше да се случи  Sad . Тя е 1 см широка , ама е дълга в горната част над пъпа, под пъпа вчера вече по-обстойно проверих, там е по-малка, по-тясна и къса, мн странно , обикновено доло е повече. Страх ме е да отида на лекар, че ще ми кажат операция . Физиотерапия дали ще помогне малко? Тя може да е била доста по-голяма в началото, като съм родила, аз чак след 6 мес разбрах , понеже и секцио родих и то не знам как трябва да е корема, ама като си върнах килограмите, а корема стои по-издут и талия 70 см, а беше 60 , взех да търся причина

# 22
  • Мнения: 1 400
А твоите приятелки преди 6 м. ли са раждали? Това твърде кратко време организмът да се възстанови напълно. Лекарите казват това, което могат. Затова при тях отиди, само ако проблемът е наистина медицински - прекалено голямата диастаза се води тип херния. Но аз като човек с 2 пръста диастаза, с която си живея вече 2 години, мисля, че въобще не е такъв проблем. Вярно, че коремът ми не е като преди ражданията (беше плосък с изразени мускули), ама и аз не съм вече на 30 г.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 304
Аз все още съм на 30   Grinning . И точно се притеснявам да не е нещо като херния или , ако не е то може са стане. Утре ще ходя на лекар да кажат, и ако нямам херния да ме запишат на физиотерапия да ми покажат упражнения, че всеки различно казва какво може и какво не. Малко повече от 6 мес са раждали, и много по-отдавня, ама дори и не са чували за диастаза .

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 959
И аз имам над пъпа диастаза, поне един пръст широка, може и повече, и доста дълга. Тренирам си без проблем, нито се е увеличила, но не мисля, че е намаляла. Но пък и талията ми си е ок, не ми издува, освен при наведено положение /планк/
Гледай при планкове и подобни упражнения, при което коремът ти е надолу, да не забравяш да го държиш стегнат.

# 25
  • Мнения: 1 304
Значи мога да правя планкове , понеже звънях на един треньор и той каза да правя , а на др място видях че е забранено, че повече ще стане диастазата. Моята е точно такава каквато орисваш. А коремни сред време могат ли да се правят. След вчерашните планкове имам лека мускулна по ребрата, но никъде другаде  Sad . Да , аз го държа стегнат при упражнението, то нали това е целта . Може би тр да отслабна още да ми намалее талията.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 959
Според мен можеш, но все пак аз не съм раждала секцио и може да не знам някои подробности по възстановяването.
Споко, ще отслабнеш и ще възстановиш форма, щом си започнала, нещата ще си дойдат на място  Peace

# 27
  • Мнения: 1 304
Днес хирурга каза, че не съм за операция, да спортувам и ще се оправи, каза коремни преси да правя  newsm78 . Аз иначе горе си имам няколко плочици останали. Ама ще видя и гениколога какво ще каже и искам да ми направят ехограф на тъканите да измерят точно колко е да преценя какви упражнения мога да правя
Между другото мислех да кръстя дъщеря си Алина, тлно в крайна сметка избрах Антония

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 959
Geri852   Това е много добре, че не си за операция  bouquet
На мен от коремни не ми се напряга диастазата, но за долна част на корема /т.е повдигане на краката/, ми се издува, ако не внимавам. Не боли, но просто не е ефективно, предполагам.
Плочките ще излязат, просто ти трябва повоче време, 6 мес не е толкова много  Simple Smile
П.С И аз много си харесвах Алина за дъщеря ми, но не се случиха така нещата, на гимнастичка било тъпо да я кръщавам  Laughing

# 29
  • Мнения: 9 052
за да не изска4а корема напред е важно да са добре и гръбните мускули и стойката да е добре. Може проблема да не е само коремен.

Общи условия

Активация на акаунт