Фолиева киселина - по колко мг на ден?

  • 32 442
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 175
[
Спина бифида се открива когато БХС покаже индикация, евентуално може да се види с видеозон, но не винаги и амнио-то ти дажа 100% резултат. Това за рентгеновата снимка според мен си е отживяло времето отдавна. Във витамините за бременни има минимум .8мг фолиева киселина и нека не се заблуждаваме че с храната моге да си я набавим. Но съм съгласна че профилактичната доза е .4мг и се взема 3 месеца преди да забременееш и поне докато ти мине феталната морфология. Добре че гинеколозите взеха да решават и мислят но са толкова малък процент. Аз си научих урока по наи-лошия начин и не ми се говори, но ако следите Форума за тези неща-вигте тенденцията-повечето гинеколози които правят нещо и знаят нещо по въпроса са в София-само там се прави амнио например. Като излезеш от София и се започва едно...абе пълна трагедия и не говоря за единиците осъзнати-прочетете форума и забележете кои откъде е писал вклучително дават съвет да не вземаш витамини. не ми казваите аз не вземах и не ми се случи-ами кои е застрахован? затова четете форума с отворени очи защото понякога се пишат пълни глупости с голяма тежест! Бъдете здрави и си вземаите витамините за бременни!

Aбсолютно си права .Аз нямам никакви проблеми ( и слава на бога  newsm17) . Понеже съм абсолютно съгласна с теб , че специалистите са само в София - затова и ходя там , макар да минавам по 400 км за целта . Ходя в Майчин дом , където считам , че са едни от най-добрите специалисти - и по лекарски препоръки . Лично лекарят ми настоя да си взема доза от 4 мг , макар да пиех от тази 0,4 . Естествено се чувствам прекрасно и спя спокойно . Да не говорим за това , колко е досадно да се пие по 3 пъти на ден . Където и да си трябва да си с хаповете в джоба.Разбира се , всеки си има лекар и сам решава какво точно да прави със себе си . Аз лично не одобрявам Матерната или другите витамини . Считам , че малко са нещата , които не можем да си набавим с храна , особено ако се набляга на плодове и зеленчуци.  Затова и не пия нищо , освен фолиева киселина и мисля да започна да пия Зимафлуор .  Естествено - всичко е съобразено с лекаря . Той е преценил , че мога и да не пия нищо , понеже аз и бебчо си се развиваме много добре и се храня пълноценно . Никакви вредни навици ( алкохол , цигари , кафе , черни чайове и задимени заведения ) .  Пожелавам на всички майчета здрави бебчета Simple Smile .

# 31
  • Мнения: 596
Обърнете внимание на грамажа . Аз също се обърках и си купих Неофолик 0,4 , а трябвало да е Неофолик 4 мг .
Това е дозата - една таблетка фолиева киселина от 4 мг дневно . Simple Smile

OK радвам се, че имаш добри лекари , които се грижат за теб и бебчето. На теб те са ти предписали такава доза, но защо обобщаваш , че това е правилната доза за всички бременни мами? Поздрави и леко раждане Simple Smile

# 32
  • Мнения: 175
Считам спора за излишен . Както казах , всеки сам решава , лошото е когато стане късно . Има достатъчно информация по въпроса , най-вече в американските сайтове. Ако знаете английски - можете и сами да прочетете за какво иде реч .
megara , благодаря за пожеланията . Simple Smile Надявам се , че ще е всичко наред с бебчо .

П.П Нека само спомена колко малко се знае за малформациите с България и колко малък процент от гинеколозите са с адекватни знания . 

# 33
По една на ден и хапвай повече зеленолистни зеленчуци и пълнозърнест хляб

# 34
По едно хапче на ден.Достатъчно е! Две деца съм родила.С първото я пиех до 25 г.с., а с второто до 18 г.с.

# 35
  • Мнения: 650
Моля те Дидст не обобщавай. Нека си говорят с лекарите. И аз съм била бременна 2 пъти но само едното нямаше спина бифида. А и понадолу казаха -има и хора с анемии. Въпроса е че повдигаме темата и понататък всеки сам за себе си-къде ще търси информация и какво ще прави е негова отговорност

Общи условия

Активация на акаунт