Физиологичен разтвор за нос tonimer

  • 2 650
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте! Става ли физ. разтвор за нос tonimer за инхалатор?  Защото като бях в аптеката днес и взех физ. разтвор зобравих да питам дали става за инхалатор. А ако не става, как се ползва от ампулата?

# 1
  • Мнения: 19 687
Да. Аз ползвах такъв при начален бронхит миналата седмица.

# 2
  • Мнения: 52
Да. Аз ползвах такъв при начален бронхит миналата седмица.
много Ви благодаря, занчи ще го сложа спокойно в дозатора☺

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Само с инжекционно предназначение използвам ампули. Аз използвам на Браун.
Ето какво пише на физ. разтвор, предназначен за инхалации-

"Внимание! Да не се ползва физиологичен разтвор в пластмасови ампули, който е предназначен за накапване в носа! Този разтвор е стерилен, но не е изоосмотичен и апирогенен! Възможно е след инхалиране на такъв разтвор пациентът да развие трескавост и да повиши температура!"

# 4
  • Мнения: 19 687
На мен педиатрите и пулмоложката не ми казаха, че е проблем Rolling Eyes Дано да не съм подвела Sully27, но изрично питах за Тонимер-а, защото само такъв имах вкъщи Crazy

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
И аз съм правила в началото с разтвор за нос и не сме имали проблеми. Но предпочитам да взема мерки за правилна употреба. Синът ми беше от 4-месечен на инхалации всеки ден в рамките на една година. Тогава съм ползвала и от банка, макар че той не е стерилен повече от 24 часа. Сега също често правим инхалации, но само с ампули на Браун. Имаше и едни много малки, подходящи за инхалации, май италиански, като че ли бяха 1,5 мл, но доста скъпо излизаше.

# 6
  • Мнения: 19 687
Това за голямата банка и аз го знам Simple Smile Но за малките никой не ме е предупреждавал.

Общи условия

Активация на акаунт